Adaptogení směs Energie - Adaptogen Energy Blend

Kód: 397
690 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Tato jedinečná směs adaptogenních hub, čerstvých mletých bylin, bylinných výtažků a léčivých hub je formulována tak, aby přirozeně podporovala hladinu energie a pomáhala tělu vyrovnat se se stresujícím moderním životním stylem.

Existuje ale jen několik rostlin, jimž se připisuje „zázračné“ léčivé schopnosti. Známé jako „adaptogeny“,
Adaptogeny jsou často propagovány jako bezpečné a přirozené alternativy farmaceutických léků, i když fungují také jako doplňkové k západním lékům.

Neuvěřitelně silná kombinace adaptogenních bylin v úžasné synergii.

 • Synergická směs bylin Fushi Fresh Ground®, bylinných extraktů a léčivých hub.
 • Adaptogenní houby - Chaga a Cordyceps na podporu imunity, energie a nadledvin.
 • Rhodiola Rosea a Ashwagandha pro podporu stresu, úzkosti, únavy nadledvin a pro zlepšení spánku.
 • Vitamin B12 a korejský ženšen pro energetickou podporu.

Obsah balení - 60 kapslí, zásoba na 30 dnůfushi-logo

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Adaptogení směs Energie - Adaptogen Energy Blend

Co obsahuje Adaptogen ENERGI Blend od Fushi:

 • Léčivé houby obsažené v této směsi se skládají z Cordyceps Sinesis a Chaga.
  Cordyceps se používá v tradiční čínské medicíně ke zvýšení výkonu a energie. Pomáhá také zlepšit funkci mozku a imunitní systém. Chaga známá také jako „houba nesmrtelnosti“ se po staletí používá na Sibiři a v jiných částech Asie. Má silné antioxidační vlastnosti, podporuje imunitní systém a je velmi alkalizující. Chaga je vysoce považován za adaptogen - který může pomoci tělu přizpůsobit se a zvládat stres.
 • Ashwagandha a Rhodiola jsou oba adaptogeny, které mohou pomoci eliminovat stres na těle.
  Oba významně pomáhají tělu se stresem, úzkostí a nespavostí a přinášejí tělu rovnováhu.
 • Korejský ženšen je další adaptogen, který působí jako mírný stimulant pro tělo i mysl. Poskytuje minimálně 4% ginsenosidů, které jsou aktivními složkami ženšenu, a přispívá k fyzické a duševní pohodě a podporuje imunitní systém a přirozenou obranyschopnost těla.
 • Maca, známá také jako peruánský ženšen, kořenová zelenina z Peru, je kompletní protein obsahující základní živiny. Je to adaptogen, o kterém je známo, že podporuje nadledviny v době stresu, zlepšuje hladinu energie a posiluje imunitní systém. Je také známý svými vlastnostmi zvyšujícími plodnost a podporujícími vyvážení hormonů.
 • Vitamin B12 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke zmírnění únavy a vyčerpání. Podporuje také normální funkci nervového a imunitního systému a přispívá k normální tvorbě červených krvinek.

Adaptogenní směs hub Fushi je 100% přírodní formulace bez přidaných zbytečností.
Díky uklidňujícím vlastnostem ve směsi je ideální konzumovat večer před spaním, aby byl zajištěn klidný noční spánek.

Adaptogenní směs hub je důležitá pro:

 • Tento vzorec plný dobrého adaptogenu je navržen tak, aby pomohl vašemu tělu přizpůsobit se stresové reakci těla a najít rovnováhu.
 • Podporuje vás po celý den a udržuje vás pocit omlazení.
 • Bohatý na živiny, antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti.
 • Podporuje správné fungování hormonů „dobrý pocit“.

O Adaptogenech:

Termín adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava; zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim). Udržují rovnováhu hormonů a imunitního systému.

Tyto léčivé byliny jsou využívány tisíce let v čínské a ajurvédské tradiční kultuře.
Dokážou přežít v nehostinných podmínkách jako jsou mrazy, sucho a vysoké nadmořské výšky, kde by jiné organismy nepřežili. Tuto vlastnost pak vyvolávají v lidském těle – zlepšují jeho odolnost vůči změně podmínek, pomáhají tělu se adaptovat. Mají příznivý účinek na zvládání stresových situací, úzkost, na poranění nebo tělesnou námahu.

Adaptogeny jsou přírodní látky, které zlepšují schopnost překonávat zátěž a jsou neškodné. V praxi se jedná zejména o léčivé rostliny a houby.

Adaptogeny se vyznačují usnadněním adaptačního procesu. Adaptace je klíčovým pojmem teoretické medicíny. Mluvíme o přizpůsobení, když se tělo přizpůsobí zátěži. Dokud zvládneme břemeno, zůstaneme v pořádku. Pokud břemeno překročí náš adaptační rozsah, výsledkem bude nemoc k smrti. Adaptogeny usnadňují adaptaci rozšířením adaptačního rozsahu. Jinými slovy, léčí nejen nemoc, ale také zdraví.

Napomáhají, jak napovídá název, adaptovat se na nestandardní podmínky, ve kterých se člověk ocitá. Těmito nestandardními situacemi zde míníme stresové situace. Ke stresu dochází u člověka v celé řadě situací. Původně, v počátcích dějin člověka, plnil stres užitečnou funkci. Tímto způsobem se předpokládá, že adaptogeny podporují homeostázu a pomáhají při budování psychologické a fyziologické odolnosti proti stresu a únavě.

Zdraví je ohroženo různými druhy stresu: chladem, teplem, fyzickým (práce, sport ...), psychickým, chemickým (játra, ledviny, mozek ...), oxidačním, radiačním, infekčním ... stres je obecně stres. U nás se však slovo stres používá většinou pouze v užším smyslu duševního stresu. Během této doby se do těla uvolňují hormony útoku a úniku (adrenalin, noradrenalin) a poté stresový hormon kortizol.

V lékařském bylinářství David Hoffman poznamenává, že věda o adaptogenních mechanismech podporuje jejich vztah k „ose hypofýzy-nadledvin“ a že „jejich schopnost„ vyhladit “stresovou reakci těla může souviset s účinky adaptogenu na metabolismus glukózy… [ však] specifický mechanismus adaptogenní aktivity dosud nebyl objasněn. “ Můžeme se domnívat, že podporou nadledvin, které podporují regulaci stresových hormonů, včetně kortizolu.

Dalším důležitým aspektem adaptogenů, jak naznačuje jejich název, je jejich schopnost přizpůsobit se potřebám těla a přivést tělo zpět do rovnováhy „bez ohledu na směr nerovnováhy.

Pravidelné užívání adaptogenů také zpomaluje stárnutí, chrání játra a několik mechanismů bojuje proti dalším důležitým civilizačním chorobám - hypertenzi. Část zázračných účinků přírodních adaptogenů lze připsat také skutečnosti, že naše dnešní strava je obecně vzdálená od přirozené pestré stravy plné rostlinných sekundárních metabolitů, což bylinám také pomáhá k tak velkým účinkům.

O adaptogenních rostlinách je přesvědčivá skutečnost - samy často žijí ve stresových podmínkách a mají své vlastní adaptační síly a schopnosti, které nám propůjčují. Například ashwagandha, oblíbený adaptogen v ajurvédě, je vysoce odolný vůči suchu a vzkvétá v suchých podmínkách a nekvalitní půdě, což je podmínky, ve kterých by většina rostlin trpěla silným stresem.

Adaptogeny inak řečeno zlepšují naši adaptaci na stres.

Adaptovat se v psychicky náročném období může být pro náš organismus extrémně náročné. A právě v tu chvíli přichází na řadu adaptogeny. Skupina rostlin, která nám pomohou přizpůsobit se zátežím, zvyšují odolnost organismu, podporují vitalitu a duševní zdraví. Adaptogeny pomohou přesně tam, kde to náš organismus nejvíce potřebuje, zároveň dodají energii, ale přesně takové množství o jaké si naše tělo říká. 

Dnes mnoho alternativních, doplňkových a holistických lékařů předepisuje adaptogeny svým pacientům a klientům, aby pomohlo jejich tělům udržet nebo znovu získat rovnováhu v době vnitřního nebo vnějšího stresu.

Co říká Ayurvéda a tradiční čínská medicína:

Nelze přeceňovat, že po tisíciletí záviseli lidé na rostlinách jako na potravinách i lécích.

Čínská medicína i ájurvéda od svého založení spoléhají na bylinné léky pro uzdravení a omlazení. Na Západě však byla většina moudrosti a účinnosti rostlin omezena.
Adaptogeny se po staletí používají v indické ajurvédě a tradiční čínské medicíně (TCM) k léčbě mnoha nemocí a zdravotních stavů. Vezměte si jeden slavný adaptogen: ženšen. TCM připisuje této rostlině silné energetické a sexuální povzbuzující účinky

Dalším důležitým aspektem adaptogenů, jak naznačuje jejich název, je jejich schopnost přizpůsobit se potřebám těla a přivést tělo zpět do rovnováhy „bez ohledu na směr nerovnováhy.

Adaptovat se v psychicky náročném období může být pro náš organismus extrémně náročné. A právě v tu chvíli přichází na řadu adaptogeny. Skupina rostlin, která nám pomohou přizpůsobit se zátežím, zvyšují odolnost organismu, podporují vitalitu a duševní zdraví. Adaptogeny pomohou přesně tam, kde to náš organismus nejvíce potřebuje, zároveň dodají energii, ale přesně takové množství o jaké si naše tělo říká.

Co musí Adaptogen splňovat:

Musí být nespecifické, což znamená, že pomáhají tělu bránit se proti celé řadě fyzikálních, chemických a biologických stresorů.
Musí mít jen minimální nepříznivé působení na fyziologické funkce organismu.
Musí zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům nikoliv specifickým účinkem, ale prostřednictvím široké škály fyzikálních, chemických a biochemických faktorů.
Musí mít celkově normalizující účinek, zlepšující všechny stavy a nezhoršující žádný z nich

Adaptogeny musí podporovat homeostázu nebo rovnováhu v lidském těle. Podstatou zde je, že lidské tělo obsahuje velkou moudrost a dokáže zvládat většinu výzev s přesností a elegancí - pokud má plný přístup ke svému léčivému potenciálu. Díky působení účinků environmentálních a emočních stresorů adaptogeny plně zpřístupňují léčivý potenciál těla, aby bylo možné čelit této výzvě.

Nesmí způsobit újmu nebo poškození normálních tělesných funkcí člověka. Opět platí, že na rozdíl od léčiv, která často vyvolávají negativní vedlejší účinky a mohou vytvářet nepřeberné množství nových problémů, i když zvládají již existující, musí adaptogeny zásadně posílit tělo a lépe reagovat na širokou škálu hrozeb, aniž by oslabily nebo ohrozily jeho základní systémy.

Ideální adaptogen výrazně zvyšuje adaptivní rozsah a nemá jednostranné účinky. Skutečné adaptogeny jsou tomuto ideálu víceméně blízké. Některé více chrání játra, jiné chrání krevní cévy, jiné potlačují záněty a alergie. Klasickým účinkem adaptogenů jsou účinky na stres a stresové hormony. Jejich účinek na nervový systém je vzrušující i uklidňující. Pro adaptogeny je typické, že mají dvojí protichůdný účinek na fyziologické parametry, což jim umožňuje stabilizovat fyziologické parametry a tím posílit zdraví. Jednostranné účinky na fyziologické parametry u zdravých lidí nemají a nesmí mít adaptogeny - nesmí být jedovaté a nelze brát v úvahu stimulanty na bázi kokainu.

Složení

Ingredients INCI:

Rhodiola (extrakt z Rhodioly růžové), prášek z houby Chaga (Inonotus obliquus), extrakt z Maca (Lepidium meyenii), korejský (Panax) ženšenový extrakt, extrakt z Cordyceps (Sinensis), extrakt z kořene KSM-66 Ashwagandha (Withania somnifera), vitamín B12, hydroxypropylmethylcelulóza (skořápka rostlinné kapsle).

Původ: Indie Vyrobeno z čerstvě namleté byliny z letošní sklizně.
Kapslováno v naší dílně do 1 hodiny po rozemletí.

Alergeny:
Obsahuje: sója nebo sójové deriváty z fosfatidylcholinu. † Alergeny přítomné na výrobní lince: sójový lecitin, obiloviny a deriváty, mléko a mléčné deriváty.

*Certifikované, organické.
Uchovávejte při teplotě do 30C. Výrobek neobsahuje sluneční ochranu.

Certifikováno britskou asociací The Soil Association jako organické. Licence č: DA22368. Certifikát EU Organic GB-ORG-05 EU/zemědělství mimo EU. Obal kapsle vyroben z - hydroxypropylmethylcelulózy.

Bez přidaných: Náplňové látky, vázadla, pšenice, laktózy, konzervantů, umělých barviv nebo příchutí, kvasnic.
Vhodné pro vegetariány a vegany. 60 kapslí

Dávkování

2 kapsle denně s jídlem a vodou nebo podle pokynů lékaře / lékaře / nutričního terapeuta.

Upozornění:

Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy.
Nedoporučuje se pro těhotné nebo kojící ženy

Skladování

Chraňte před slunečním zářením a teplem na chladném tmavém místě a mimo dosah dětí. Pro ochranu našich čerstvě mletých bylin před poškozením světlem jsou bylinky s láskou baleny do ekologické tmavé skleněné lahve s hliníkovými víčky.

Suplement na energii složení

Klíčové ingredience

 • Rhodiola (Rhodiola Rosea Extract): Rhodiola rosea je bylina známá pro své adaptogenní vlastnosti, které mohou pomoci zvládat stres a podporovat energii a výdrž.
 • Chaga Mushroom Powder (Inonotus Obliquus): Prášek z houby Chaga je bohatý na antioxidanty a může mít pozitivní vliv na imunitní systém.
 • Maca Extract (Lepidium Meyenii): Maca je rostlina známá svými předpokládanými výhodami pro energetickou vitalitu a rovnováhu hormonů.
 • Korean (Panax) Ginseng Extract: Korejský ženšen je známý adaptogen, který může pomoci zlepšit fyzický výkon a vitalitu.
 • Cordyceps (Sinensis) Extract: Cordyceps Sinensis je houba, která je spojována s energetickými a imunitními přínosy.
 • KSM-66 Ashwagandha Root Extract (Withania Somnifera): Ashwagandha je adaptogen známý pro svou schopnost pomoci s vyrovnáním se se stresem a podporu emocionální pohody.
 • Vitamin B12: Vitamin B12 je důležitý pro normální fungování nervového systému a tvorbu červených krvinek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fushi
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako