Bio Sezamový olej - Organic Sesame Oil

Kód: 307
350 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Sezamový olej se v Indii používá jako léčivý olej již tisíce let a je velmi oblíbeným olejem v praxi ájurvédy, starobylého indického zdravotního systému. Sezamový olej má vysoký obsah vitaminu E a je ideální pro použití jako masážní olej a pro péči o pokožku. Lze jej použít k masáži obličeje, k péči o pleť proti stárnutí a ke každodenní hydrataci těla.

100% čistý sezamový olej Fushi Fresh-Pressed® je výživný olej bohatý na vitamin E a jeden z nejpronikavějších olejů používaných v ájurvédě k masážím a péči o pleť.

Obsah balení - 100mlfushi-logo

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bio Sezamový olej - lisovaný za studena, nerafinovaný, organický a certifikovaný

V čínské medicíně se sezam využíval už v dávných dobách. Byl ceněn pro jeho schopnost doplňovat esenci ledvin. Podle čínské medicíny se v ledvinách uchovává základní životní esence jing (čti ťing). Zjednodušeně řečeno, právě doplňováním jing se oddaluje stárnutí a uchovává se dobré zdraví. Sezamový olej je jedním z nejrozšířenějších a běžně používaných produktů i v Ayurvedě. Sezamový olej byl také oceňována po tisíce let ve Středomoří a kulturami známými svou dlouhou dobou života. Samotné sezamové semeno je bohaté na živiny, je symbolem prosperity a zdraví ve starém folklóru. Výhody sezamového oleje jsou vysoce ceněny v ajurvédských masážích a terapiích.

Použití v kuchyni:

Studená kuchyně - do salátů, zálivek, dresinků nebo na ochucení sýrů.
Dochucení - olejem můžete dochutit i teplá jídla ke konci vaření, například polévky.
Asijské recepty - sezamový olej je tradiční součástí japonské, čínské a indické kuchyně.

Výhody sezamového oleje

Sezamové semínko, Sesamum indicum, je malý klenot, který v sobě ukrývá mocnou sílu. Každé sezamové semeno je chráněno vnější skořápkou, která se přirozeně otevírá, když semeno dozrává (což vede k frázi „Sezame otevři se!“). V tomto okamžiku jsou semena připravena k lisování do světle zlatého sezamového oleje. Sezamové semínko obsahuje velké množstí vlákniny, podporuje zdravé tlusté střevo. Sezamový olej se používá k podpoře zdraví řady systémů v těle, včetně nervového systému, kostí a svalů, kůže a vlasů, zažívacího traktu včetně tlustého střeva a reprodukčního systému mužů a žen.

Sezamový olej a Ayurveda: Tradiční použití

Sezamové semínko je z ájurvédského hlediska sladké, štiplavé, svíravé a hořké a má zahřívací účinek. Jeho největším přínosem je vyrovnávání Vata typu. Ohřívací povaha sezamu může být také dobrá pro kapu, i když v případě přebytku kapy musíte být opatrní, protože je také těžká a výživná. Roste v suchém podnebí, a naopak, je pro ni prospěšné, když je období sucha větší. Výživný, uklidňující a oteplovací sezamový olej je základní součástí vyživující tradice ajurvédské masáže v Indii.

Protože je známo, že sezamový olej snadno vstupuje do pokožky a hluboce nese jeho výživné a uklidňující vlastnosti používá se jako základ terapeutických přípravků.

Samomasáž se sezamovým olejem se velmi doporučuje pro tyto výhody:

 • Podepírá vaši schopnost zvládat stres.
 • Podporuje fyzickou sílu.
 • Vyživuje svaly a kosti.
 • Podporuje pohodlný pohyb kloubů.
 • Podporuje zvukové vzorce spánku.
 • Podporuje intelekt a nervový systém.
 • Vyživuje pokožku a vlasy.

Kromě masáže, tradiční ájurvédská použití sezamového oleje zahrnují následující:

 • Přísně v ústech podporuje silné zuby a dásně. Ve studii bylo také prokázáno snížení množství bakterií v ústech.
 • Používá se k mazání a podpory střeva a změkčení stolice.
 • Jako vaginální sprcha pro udržení zdravé vaginální rovnováhy.
 • Používá se pro místní masáž ke snížení Vata typu. Například teplá masáž na břiše může pomoci snížit nevyváženou vatu v břiše.
 • Teplý olej v uchu pomáhá podporovat zdraví uší.

Jak používat sezamový olej podle Ayurvédy:

Chcete-li jako součást vaší masáže používat sezamový olej, postupujte podle těchto pokynů:

Vložte sezamový olej do misečky nebo málé nádoby a tu vložte do větší nádoby s teplou vodou, aby se olej zahřál. Před použitím olej otestujte, zda není horký.
Nalijte malé množství oleje do dlaně a začněte masírovat pokožku hlavy a obličej kruhovými tahy. Ujistěte se, že masírujete uši a do uší vložte nějaký teplý olej.
Masírujte zbytek těla. Používejte dlouhé tahy na končetiny a dlouhé oblasti těla, jako je záda a bok. Začněte na koncích a pohybujte se směrem ke středu těla. Na klouby používejte kruhové tahy a nezapomeňte věnovat pozornost malým kloubům. Používejte také kruhové tahy na hrudi a břiše.
Po dokončení samoléčivé masáže si užijte teplou sprchu s vanou a dejte pozor, abyste neuklouzli mastnými nohami.

Přečtěte si více o podrobných výhodách každodenní teplé olejové masáže z našeho článku Dr. Claudie Welchové o Abhyangě.

Chcete-li podpořit zdravé spánkové vzorce, před spaním masírujte pokožku hlavy a chodidla sezamovým olejem. Používejte sezamový olej jako součást vaší každodenní ústní rutiny, ráno si vezměte jednu polévkovou lžíci oleje a přejeďte kolem úst. Neokloňte se a nepijte. Žmoulejte v ústech po dobu až 20 minut (možná budete muset vybudovat tento návyk), kombinace oleje a vašich slin, vznikne v ústech nažloutlá směs. Vyplivněte a vypláchněte ústa teplou vodou. Může následovat vypláchnutí ústní vodou nebo zubním kartáčkem, abyste odstranili veškeré zbytky.

Kontraindikace

Sezamové semínko a olej by se měly vyhnout z ajurvédské perspektivy, pokud je v těle nadměrné teplo, stejně jako vysoká ama (toxické nahromadění) nebo přetížení.

Složení

Ingredients INCI:

Sesame Seed Oil (Sesamum indicum), Cold Pressed, Unrefined, Organic and Fair for Life Certified. Country of origin: Uganda Free from: wheat, gluten-containing ingredients, soya, milk products, artificial colours, flavourings & preservatives.

FREE FROM:
Chemicals, preservatives, fragrances or additives.

*Certifikované, organické.
Tento výrobek je přírodní, proto jej spotřebujte do 12 měsíců od otevření. Skladujte na chladném a tmavém místě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako