Vitamín E

Kód: 28_24
849 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Dr. Mercola vitamin E benefity

Silný antioxidant vitamin E je ve skutečnosti skupina osmi různých sloučenin.

Většina syntetických, levných doplňků stravy dodává pouze jednu: alfa-tokoferol. Pokud je v těle vysoká hladina jednoho z nich, může to být na úkor ostatních a způsobit v těle spoušť.

Dr. Mercola bitamin E je důležitý antioxidant rozpustný v tucích, který pomáhá neutralizovat volné radikály.
Rovnováha všech osmi sloučenin vitaminu E (tokoferolů a tokotrienolů) jen napomáhá tomu, aby tato antioxidační "síla" fungovala co nejlépe.
Vitamin E je látka nezbytná pro správnou funkci těla a mozku.

Vitaminu E zajišťuje fantastickou rovnováhu všech čtyř sloučenin tokoferolů a tokotrienolů.

 • Vitamin E (jako d-alfa-tokoferol) - 134 mg
 • Komplex palmových a rýžových tokoferolů a tokotrienolů - 70 mg směsi alfa-, beta-, gama- a delta- tokoferolů a tokotrienolů.
 • Existuje jen velmi málo přípravků, které se blíží tomuto typu vyváženosti.

Pro ty co hledali vysoce kvalitní doplněk a jeden z nejvyváženějších antioxidačních přípravků s vitaminem E.

Obsah balení - 30 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dr. Mercola Vitamín E

Na trhu je spousta doplňků vitaminu E. Najdete je prakticky všude, kam se podíváte. Naprostá většina z nich však jako zdroj vitaminu E používá sóju.

Když jsem hledala vhodnou alternativu, chtěla jsem se nejen vyhnout sóje, ale také jsem se chtěla ujistit, že jakýkoli přírodní zdroj vitaminu E není geneticky upravený (GE). Proto jsem se rozhodla použít jako zdroj vitaminu E slunečnice, které jsou vynikajícím přírodním zdrojem vitaminu E.

Sója však není to jediné, na co si musíte dávat pozor.

V doplňku stravy s vitaminem E, který užíváte jako doplněk zdravé stravy, je nezbytné získat vyvážený poměr všech osmi živin.

Víte, pokud doplněk vitaminu E obsahuje pouze alfa tokoferol (syntetický nebo přírodní), je tu další zásadní problém. Pokud vaše tělo zaplaví vysoké množství alfa tokoferolu, může potenciálně vyčerpat ostatní tokoferoly a tokotrienoly z vašeho těla.

Co jsou antioxidanty?

Antioxidanty se obecně dělí na dvě široké kategorie: rozpustné ve vodě (hydrofilní) a rozpustné v tucích (hydrofobní).

Vaše tělo potřebuje jak ve vodě, tak v tucích rozpustné antioxidanty, protože každý z nich se zaměřuje na jiné typy buněk a tkání, kde dochází k odstraňování volných radikálů.

 • Antioxidanty rozpustné ve vodě - jsou přítomny ve vodných tekutinách, jako je krev a intracelulární a extracelulární tekutiny. Reagují s oxidanty v buněčném cytosolu (tekutá část cytoplazmy) a krevní plazmě. Příkladem ve vodě rozpustných antioxidantů jsou vitamin C, glutathion a katechiny.
 • Antioxidanty rozpustné v tucích - jsou lokalizovány v buněčných membránách a lipoproteinech. Chrání buněčné membrány před peroxidací tuků. Mezi antioxidanty rozpustné v tucích patří například vitaminy E, A a astaxanthin.

Závěr: Pro boj s volnými radikály a jejich neutralizaci potřebujete směs obou typů antioxidantů z co nejvíce zdrojů. Při společném užívání se účinnost antioxidantů rozpustných ve vodě a v tucích ještě zvyšuje.

A pokud jde o antioxidanty rozpustné v tucích, doktor Mercola se domnívá, že vitamin E je ve vašem každodenním stravovacím režimu velmi důležitý.

Proč je klíčová rovnováha všech osmi živin u vitamínu E

Nezapomeňte, že při zvažování jakéhokoli doplňku stravy je třeba pečlivě zkoumat přírodní a organické složky.

Je zde také další klíčový faktor, který je třeba vzít v úvahu. A to je: jak spolu jednotlivé složky v rámci přípravku reagují? Jak dobře vyvážený je vzorec, aby vám pomohl co nejvíce prospět?

Pokud jde o přírodní vitamin E, možná si vzpomenete, že existuje více než jedna jiná sloučenina než jen alfa-tokoferol. Existuje celkem osm přírodních sloučenin; konkrétněji:

 • Tokoferoly:
  Alfa, beta, gama a delta
 • Toktrienoly:
  Alfa, Beta, Gama a Delta

Pokud to s doplňováním vitaminu E myslíte vážně a vyhýbáte se syntetickým preparátům, je nezbytné, abyste v doplňku stravy, který užíváte jako doplněk zdravé stravy, získali vyvážený poměr všech osmi živin.

Bohužel se většina výzkumných studií a výrobců doplňků zaměřuje pouze na alfa-tokoferol. To znamená, že mnozí zcela pominuli význam vyváženého složení vitaminu E.

Pokud doplněk stravy s vitaminem E obsahuje pouze alfa-tokoferol (syntetický nebo přírodní), je tu další zásadní problém. Pokud vaše tělo zaplaví vysoké množství alfa-tokoferolu, může potenciálně vyčerpat ostatní tokoferoly a tokotrienoly z vašeho těla.

Jak mohou tokotrienoly podpořit vaše zdraví?

V případě tokotrienolů je problém v tom, že navzdory potenciálně zdraví prospěšným účinkům tvoří vědecká literatura o těchto sloučeninách pouze zhruba 1 % celkové literatury o vitaminu E.

Přesto se však vědecká komunita začala probouzet k potenciálním přínosům tokotrienolů. Zde je jen několik příkladů potenciálních zdraví prospěšných účinků a důvodů, proč jsem se ujistil, že tokotrienoly jsou součástí mého složení vitaminu E.

Tocotrienoly (alfa, beta, delta a gama) potenciálně:

 • Pomáhají podporovat normální hladinu cholesterolu.
 • Chrání před poškozením volnými radikály a běžnými účinky stárnutí.
 • Podporují zdraví mozku (v kombinaci s tokoferoly).

Díky všem čtyřem tokotrienolům v doplňku stravy s vitaminem E Dr. Mercola si můžete být jisti, že tento přípravek je jedním z nejlepších, které můžete najít.

Použití

Doporučené dávkování: Dospělí užívají jednu (1) kapsli denně jako doplněk strav

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Složení

Ingredients INCI:

Vitamin E(as d-Alpha Tocopherol) 134mg 893% Rice Bran and Palm Fruit Oil Complex 250mg* Total Tocopherols and tocotrienols 70mg* d-Alpha Tocopherol d-Beta Tocopherol d-Gamma Tocopherol d-Delta Tocopherol d-Alpha Toctrienol d-Beta Toctrienol d-Gamma Tocotrienol d-Delta Tocotrienol OTHER INGREDIENTS: Capsule (Hydroxypropyl Methylcellulose), Medium Chain Triglycerides.

Složení: Vitamín E, kapsle (hydroxyl-methyl celuloza), triglyceridy se středně dlouhým řetězcem.
Balení obsahuje: 30 dávek.

Dávkování: 1 kapsle denně.

Dr. Mercola vitamin E složení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: