Nootropic brain blend - zlepšení funkcí mozku a paměti

Kód: 398
725 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Nootropikum je sloučenina, která zvyšuje duševní funkce včetně paměti, motivace, koncentrace a pozornosti. Tato inovativní jedinečná směs byla navržena tak, aby poháněla mysl a podporovala poznání po celý den. V našem moderním životě jsme neustále v akci a naše mozky neustále pracují. Tato nootropní směs může být použita jako přírodní kognitivní enhancer pro každodenní použití, k posílení a aktivní mysli bez nežádoucích účinků.

Neuvěřitelně silná kombinace adaptogenních bylin v úžasné synergii.

 • Synergická směs bylin Fushi Fresh Ground®, Adaptogenů včetně KSM-66 Ashwagandha.
 • Inovativní směs pro podporu kognitivních funkcí a pro jemné a trvalé zvýšení energie.
 • Obsahuje Gotu Kola, prášek ze zeleného čaje Matcha, Organic Seagreens®, korejský ženšen, Avena Sativa a Bacopa.
 • Čerstvě mleté, ručně smíchané a obalené v naší londýnské dílně.
 • Vhodné pro vegany a vegetariány.

Obsah balení - 60 kapslí, zásoba na 30 dnůfushi-logo

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fushi Nootropic brain blend - zlepšení funkcí mozku a paměti

Nootropní směs je důležitá pro:

 • Podporuje produktivitu, koncentraci, soustředění a bdělost.
 • Udržuje energii udržovanou po celý den.
 • Přispívá k normální syntéze a metabolismu neurotransmiterů.
 • Byliny Fushi Fresh Ground®, bylinné extrakty a adapatogeny podporují koncentraci a soustředění.
 • Přírodní a inovativní kognitivní enhancer pro každodenní použití.

Co jsou přírodní Nootropika?

Nootropika byly zkoumány a vyvíjeny za účelem léčby chorob, spojených s poškozením mozku a kognitivních funkcí (paměť, učení, motivace, pozornost). Ať už jde o posílení mozkové síly před velkým testem nebo o odvrácení ztráty paměti ve stáří, lidé užívají nootropika z řady osobních a profesionálních důvodů.

Nootropika jsou bylinky nebo nutraceutické látky, které aktivně pomáhají zlepšovat paměť, koncentraci, soustředění, inteligenci, kreativitu a schopnosti učení a zároveň zmírňují a chrání před kognitivní degenerací. Tyto byliny, které se v ájurvédě nazývají také jako Medhya Rasayana, doplňují mozek základními živinami a výrazně pomáhají zlepšovat sílu vzpomínky, zadržování a získávání.

"Nootropika nabízejí řadu kognitivních výhod, včetně rychlejší reakční doby, zvýšené bdělosti, zlepšení paměti a snížení duševní únavy a mlhy." Některá nootropika jsou také adaptogenní, což znamená, že pomáhají vašemu tělu zvládat stres. “

Opravdu nootropika fungují?

Ano, nootropika mohou mít různý vliv na kognitivní funkce, ale jejich celková účinnost je stále předmětem výzkumu a diskusí. Nootropika, známá také jako "chytré drogy" nebo kognitivní zesilovače, jsou látky, které údajně zvyšují duševní výkonnost, paměť, soustředění, kreativitu a celkovou funkci mozku.

Jaké je nejúčinnější nootropikum?

 • Bacopa monnieri (Brahmi): Bacopa se v tradiční ájurvédské medicíně používá již po staletí. Předpokládá se, že posiluje paměť, zlepšuje schopnost učení a snižuje úzkost.
 • Ginkgo biloba: Ginkgo biloba se získává z listů stromu Ginkgo. Běžně se používá ke zlepšení paměti, koncentrace a celkových kognitivních funkcí. Předpokládá se, že má také antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.
 • Panax ginseng (ženšen): Panax ginseng, často označovaný jako korejský ženšen, je adaptogenní bylina, která se používá v tradiční čínské medicíně. Předpokládá se, že zlepšuje kognitivní funkce, zlepšuje duševní jasnost a snižuje únavu.
 • Rhodiola rosea: Rhodiola rosea je adaptogenní bylina, která se v tradiční medicíně používá již po staletí. Předpokládá se, že snižuje stres, zvyšuje duševní výkonnost a zlepšuje náladu.
 • Ashwagandha: Ashwagandha je adaptogenní bylina běžně používaná v ájurvédské medicíně. Předpokládá se, že snižuje stres, zlepšuje paměť a poznávání a celkově zlepšuje funkci mozku.
 • Lion's Mane Mushroom (Houba lví hříva): Lví hříva je medicinální houba, která si získala popularitu pro své potenciální nootropní účinky. Předpokládá se, že zlepšuje paměť, zlepšuje soustředění a podporuje zdraví mozku.
 • Gotu kola: Gotu kola je bylina běžně používaná v tradiční čínské a ájurvédské medicíně. Předpokládá se, že zlepšuje

Ayurvéda a Nootropika:

Před tisíci lety měli naši předkové podobné představy o vylepšování mozku, jaké máme dnes. Pomocí rostlin a bylin, které je obklopovaly, civilizace na indickém subkontinentu využily, co mohli, aby se staly duševně vyrovnanými, šťastnějšími a inteligentnějšími.

Mnoho bylinných přípravků, které zachránily životy před tisíci lety, se ve skutečnosti stále používá v oblastech Indie a dalších částí světa. Tak populární jsou tyto léky, Spojené státy a západní svět dokonce integrovaly některé z těchto látek do každodenního života.

Obzvláště důležité byly ajurvédské bylinné léky na mozek. Vzhledem k jejich tradičnímu využití věnovala výzkumná zařízení dostatek zdrojů na zjištění, které ajurvédské léky skutečně fungují a které ne. Ještě důležitější je, že pomohli zjistit, jak můžete zůstat v bezpečí při používání ajurvédské medicíny pro kognitivní zlepšení.

Využití ájurvédských bylin v moderní nootropice
Když přemýšlíte o moderních nootropikách, obvykle první věc, která vám přijde na mysl, jsou populární směsi, které jsou přístupné díky velkým marketingovým rozpočtům a pochybné vědě. Mnoho z nejoblíbenějších produktů je však ve skutečnosti poháněno ajurvédskými bylinami.

Nootropika jsou bylinky nebo nutraceutické látky, které aktivně pomáhají zlepšovat paměť, koncentraci, soustředění, inteligenci, kreativitu a schopnosti učení a zároveň zmírňují a chrání před kognitivní degenerací. Tyto byliny, které se v ájurvédě nazývají také jako Medhya Rasayana, doplňují mozek základními živinami a výrazně pomáhají zlepšovat sílu vzpomínky, zadržování a získávání.

Jaké byliny jsou kategorizovány podle nootropik?
Matka příroda nám požehnala širokým lomem potravin, bylin, koření atd., Které aktivně pomáhají posilovat kognitivní schopnosti. Ale podle starodávných ajurvédských písem, která si všiml slavný lékař a mudrc Acharya Charaka, Medhya Rasayana sestává ze 4 typicky silných bylin, které mají širokou škálu léčivých vlastností. Patří mezi ně Mandukparni, Sankhapushpi, Guduchi a Yasthimadhu. Dokonce považuje další účinnou bylinu Brahmi podporující mozek do kategorie 5 ájurvédských nootropních bylin.

Nootropika Indie přišla ve formě bylin, o nichž se věří, že podporují zdravé vnitřní funkce. Protože védové měli holistický světonázor s hlubokým uznáním rostlinné říše, věřili, že tělo rozpoznává každou sloučeninu v bylině jako výživu podporující zdraví. Efektivita a zkušenost s údajným pocitem pohody, kterou někteří uživatelé uvádějí u bylinných nootropik, přispívá k jejich rostoucí popularitě.

O Adaptogenech:

Termín adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava; zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim). Udržují rovnováhu hormonů a imunitního systému.

Tyto léčivé byliny jsou využívány tisíce let v čínské a ajurvédské tradiční kultuře.
Dokážou přežít v nehostinných podmínkách jako jsou mrazy, sucho a vysoké nadmořské výšky, kde by jiné organismy nepřežili. Tuto vlastnost pak vyvolávají v lidském těle – zlepšují jeho odolnost vůči změně podmínek, pomáhají tělu se adaptovat. Mají příznivý účinek na zvládání stresových situací, úzkost, na poranění nebo tělesnou námahu.

Adaptogeny jsou přírodní látky, které zlepšují schopnost překonávat zátěž a jsou neškodné. V praxi se jedná zejména o léčivé rostliny a houby.

Adaptogeny se vyznačují usnadněním adaptačního procesu. Adaptace je klíčovým pojmem teoretické medicíny. Mluvíme o přizpůsobení, když se tělo přizpůsobí zátěži. Dokud zvládneme břemeno, zůstaneme v pořádku. Pokud břemeno překročí náš adaptační rozsah, výsledkem bude nemoc k smrti. Adaptogeny usnadňují adaptaci rozšířením adaptačního rozsahu. Jinými slovy, léčí nejen nemoc, ale také zdraví.

Napomáhají, jak napovídá název, adaptovat se na nestandardní podmínky, ve kterých se člověk ocitá. Těmito nestandardními situacemi zde míníme stresové situace. Ke stresu dochází u člověka v celé řadě situací. Původně, v počátcích dějin člověka, plnil stres užitečnou funkci.

Tímto způsobem se předpokládá, že adaptogeny podporují homeostázu a pomáhají při budování psychologické a fyziologické odolnosti proti stresu a únavě.

Zdraví je ohroženo různými druhy stresu: chladem, teplem, fyzickým (práce, sport ...), psychickým, chemickým (játra, ledviny, mozek ...), oxidačním, radiačním, infekčním ... stres je obecně stres. U nás se však slovo stres používá většinou pouze v užším smyslu duševního stresu. Během této doby se do těla uvolňují hormony útoku a úniku (adrenalin, noradrenalin) a poté stresový hormon kortizol.

V lékařském bylinářství David Hoffman poznamenává, že věda o adaptogenních mechanismech podporuje jejich vztah k „ose hypofýzy-nadledvin“ a že „jejich schopnost„ vyhladit “stresovou reakci těla může souviset s účinky adaptogenu na metabolismus glukózy… [ však] specifický mechanismus adaptogenní aktivity dosud nebyl objasněn. “ Můžeme se domnívat, že podporou nadledvin, které podporují regulaci stresových hormonů, včetně kortizolu.

Dalším důležitým aspektem adaptogenů, jak naznačuje jejich název, je jejich schopnost přizpůsobit se potřebám těla a přivést tělo zpět do rovnováhy „bez ohledu na směr nerovnováhy.

Pravidelné užívání adaptogenů také zpomaluje stárnutí, chrání játra a několik mechanismů bojuje proti dalším důležitým civilizačním chorobám - hypertenzi. Část zázračných účinků přírodních adaptogenů lze připsat také skutečnosti, že naše dnešní strava je obecně vzdálená od přirozené pestré stravy plné rostlinných sekundárních metabolitů, což bylinám také pomáhá k tak velkým účinkům.

O adaptogenních rostlinách je přesvědčivá skutečnost - samy často žijí ve stresových podmínkách a mají své vlastní adaptační síly a schopnosti, které nám propůjčují. Například ashwagandha, oblíbený adaptogen v ajurvédě, je vysoce odolný vůči suchu a vzkvétá v suchých podmínkách a nekvalitní půdě, což je podmínky, ve kterých by většina rostlin trpěla silným stresem.

Adaptogeny inak řečeno zlepšují naši adaptaci na stres.

Adaptovat se v psychicky náročném období může být pro náš organismus extrémně náročné. A právě v tu chvíli přichází na řadu adaptogeny. Skupina rostlin, která nám pomohou přizpůsobit se zátežím, zvyšují odolnost organismu, podporují vitalitu a duševní zdraví. Adaptogeny pomohou přesně tam, kde to náš organismus nejvíce potřebuje, zároveň dodají energii, ale přesně takové množství o jaké si naše tělo říká. 

Dnes mnoho alternativních, doplňkových a holistických lékařů předepisuje adaptogeny svým pacientům a klientům, aby pomohlo jejich tělům udržet nebo znovu získat rovnováhu v době vnitřního nebo vnějšího stresu.

Co říká Ayurvéda a tradiční čínská medicína:

Nelze přeceňovat, že po tisíciletí záviseli lidé na rostlinách jako na potravinách i lécích.

Čínská medicína i ájurvéda od svého založení spoléhají na bylinné léky pro uzdravení a omlazení. Na Západě však byla většina moudrosti a účinnosti rostlin omezena.
Adaptogeny se po staletí používají v indické ajurvédě a tradiční čínské medicíně (TCM) k léčbě mnoha nemocí a zdravotních stavů. Vezměte si jeden slavný adaptogen: ženšen. TCM připisuje této rostlině silné energetické a sexuální povzbuzující účinky

Adaptovat se v psychicky náročném období může být pro náš organismus extrémně náročné. A právě v tu chvíli přichází na řadu adaptogeny. Skupina rostlin, která nám pomohou přizpůsobit se zátežím, zvyšují odolnost organismu, podporují vitalitu a duševní zdraví. Adaptogeny pomohou přesně tam, kde to náš organismus nejvíce potřebuje, zároveň dodají energii, ale přesně takové množství o jaké si naše tělo říká.

Co musí Adaptogen splňovat:

 • Musí být nespecifické, což znamená, že pomáhají tělu bránit se proti celé řadě fyzikálních, chemických a biologických stresorů.
 • Musí mít jen minimální nepříznivé působení na fyziologické funkce organismu.
 • Musí zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům nikoliv specifickým účinkem, ale prostřednictvím široké škály fyzikálních, chemických a biochemických faktorů.
 • Musí mít celkově normalizující účinek, zlepšující všechny stavy a nezhoršující žádný z nich

Adaptogeny musí podporovat homeostázu nebo rovnováhu v lidském těle. Podstatou zde je, že lidské tělo obsahuje velkou moudrost a dokáže zvládat většinu výzev s přesností a elegancí - pokud má plný přístup ke svému léčivému potenciálu. Díky působení účinků environmentálních a emočních stresorů adaptogeny plně zpřístupňují léčivý potenciál těla, aby bylo možné čelit této výzvě.

Nesmí způsobit újmu nebo poškození normálních tělesných funkcí člověka. Opět platí, že na rozdíl od léčiv, která často vyvolávají negativní vedlejší účinky a mohou vytvářet nepřeberné množství nových problémů, i když zvládají již existující, musí adaptogeny zásadně posílit tělo a lépe reagovat na širokou škálu hrozeb, aniž by oslabily nebo ohrozily jeho základní systémy.

Ideální adaptogen výrazně zvyšuje adaptivní rozsah a nemá jednostranné účinky. Skutečné adaptogeny jsou tomuto ideálu víceméně blízké. Některé více chrání játra, jiné chrání krevní cévy, jiné potlačují záněty a alergie. Klasickým účinkem adaptogenů jsou účinky na stres a stresové hormony. Jejich účinek na nervový systém je vzrušující i uklidňující. Pro adaptogeny je typické, že mají dvojí protichůdný účinek na fyziologické parametry, což jim umožňuje stabilizovat fyziologické parametry a tím posílit zdraví. Jednostranné účinky na fyziologické parametry u zdravých lidí nemají a nesmí mít adaptogeny - nesmí být jedovaté a nelze brát v úvahu stimulanty na bázi kokainu.

Složení

Ingredients INCI:

Gotu Kola Extract (Centella Asiatica), Matcha Green Tea Powder, Norwegian Kelp Powder (Ascophyllum Nodosum), Oat Straw Extract (Avena Sativa), Korean Ginseng Extract (Panax Ginseng Ca Meyer), Ksm-66 Ashwagandha Extract (Withania Somnifera Dunal), Bacopa Monnieri Extract (Brahmi). Vegetable Capsule Shell (Hydroxypropyl Methylcellulose)For Allergens, See Ingredients In Bold. May Also Contain Cereals And Derivatives Due To Potential Cross Contamination With Gluten From Avena Sativa, Fish, Molluscs, And Crustaceans Due To Potential Cross Contamination From Ascophyllum Nodosum. | Origin: Uk

*Certifikované, organické.

Certified Organic By The UK Soil Association. Licence No: DA223688. EU Organic Certified GB-Org-05 EU/Non-EU Agriculture

Složení:

Extrakt z gotu koly (Centella Asiatica), prášek ze zeleného čaje Matcha, prášek z norské řasy (Ascophyllum Nodosum), extrakt z ovesné slámy (Avena Sativa), extrakt z korejského ženšenu (Panax Ginseng Ca Meyer), extrakt z ašvagandy (Withania Somnifera Dunal), extrakt z bakopy monnieri (Brahmi). Rostlinná skořápka kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)Alergeny viz tučně vyznačené složky. Může také obsahovat obiloviny a jejich deriváty kvůli možné křížové kontaminaci lepkem z Avena Sativa, ryby, měkkýše a korýše kvůli možné křížové kontaminaci z Ascophyllum Nodosum.

Bez přidaných: Náplňové látky, vázadla, pšenice, laktózy, konzervantů, umělých barviv nebo příchutí, kvasnic.
Vhodné pro vegetariány a vegany. 60 kapslí

Adaptogeny pro mozek

Dávkování

2 kapsle denně s jídlem a vodou nebo podle pokynů lékaře / lékaře / nutričního terapeuta.

Upozornění:

Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy.
Nedoporučuje se pro těhotné nebo kojící ženy

Skladování

Chraňte před slunečním zářením a teplem na chladném tmavém místě a mimo dosah dětí. Pro ochranu našich čerstvě mletých bylin před poškozením světlem jsou bylinky s láskou baleny do ekologické tmavé skleněné lahve s hliníkovými víčky.

Nootropic brain blend klíčové složky

Klíčové ingredience

 • KSM-66 Ashwagandha:

  Adaptogen: Ashwagandha je adaptogen, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se stresu a zvládnout stresové situace.
  Podpora duševního zdraví: Může pomoci snižovat úzkost a depresi a zlepšovat náladu.
  Zlepšení spánku: Ashwagandha může pomoci s nespavostí a zlepšit kvalitu spánku.
  Imunitní systém: Má potenciálně posilující účinky na imunitní systém.

 • Brahmi (Bacopa):

  Podpora kognitivního zdraví: Brahmi je známý pro zlepšení paměti, kognitivní funkce a koncentrace.
  Antioxidanty: Obsahuje látky, které působí jako antioxidanty a mohou chránit mozkové buňky před poškozením volnými radikály.
  Stres a úzkost: Může pomoci snižovat stres a úzkost, což může mít pozitivní vliv na duševní zdraví.

 • Korejský ženšen (Korean Ginseng):

  Energie a vitalita: Korean Ginseng je známý pro zvýšení energie a vitality.
  Posílení imunitního systému: Má potenciální posilující účinky na imunitní systém.
  Stres a odolnost: Může pomoci tělu lépe zvládat stres a zvýšit celkovou odolnost.

 • Matcha:

  Bohatý na antioxidační látky: Matcha obsahuje vysoké množství antioxidantů, které mohou pomoci chránit tělo před volnými radikály.
  Energie a koncentrace: Díky obsahu kofeinu a l-theaninu může zlepšit energii a koncentraci.
  Podpora metabolismu: Některé studie naznačují, že může pomoci zvýšit rychlost metabolismu a podporovat hubnutí.

 • Gotu Kola:

  Podpora mozku: Gotu Kola je spojována s podporou kognitivních funkcí, paměti a mentálního klidu.
  Kožní zdraví: Může pomoci zlepšit zdraví kůže a zanechat ji v lepší kondici.
  Antioxidanty: Obsahuje antioxidanty, které mohou chránit tělo před škodlivými účinky volných radikálů.
  Je však důležité poznamenat, že účinky těchto doplňků stravy se mohou lišit u jednotlivých osob, a doporučuje se konzultovat se zdravotníkem před jejich použitím, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fushi
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako