Jaký je rozdíl mezi Hypertonic a Isotonic?

Quinton Hypertonic

je koncentrovanější. Přesně tak, jak se načerpá v oceánu. Projde pouze studenou mikrofiltrací. Koncentrace minerálů v něm je vyšší než v těle. Užívá se především zpočátku mořské terapie pro stabilizaci hodnot minerálů v organismu. Většina lidí má z různých důvodů minerály v nerovnováze. Běžně se doporučuje vykonat alespoň 3 cykly užívání Hypertonického roztoku předtím, než se přejde na “udržovací” isotonic. Vzhledem k obecnému nedostatku minerálů v půdě a potažmo v potravinách, rychlému a náročnému
životnímu stylu, stresu, fyzické námaze v zaměstnání nebo při sportu, není výjimkou dlouhodobé užívání hypertonické mořské plazmy. Jedinou vyjímku tvoří osoby se sníženou funkčností ledvin, problémy s vysokým krevním tlakem a malé děti.

 

QUINTON ISOTONIC

je méně koncentrovaný. Mořská plazma načerpaná v oceánu je dle přísných podmínek ředěna pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálů, aby nenarušovala jejich přirozený poměr. Koncentrací se rovná přirozené koncentraci minerálů v organismu. Také prochází studenou mikrofiltrací a veškeré postupy při výrobě jsou dodržovány přesně tak, jak postupoval René Quinton. Tento postup je velmi složitý neboť se nemůže použít mrtvá osmotická nebo destilovaná voda a už vůbec ne elektrolýza neboť by bylo nutné mořskou plazmu zahřát a to by ji poškodilo a zničilo živé látky v ní. Isotonická mořská plazma je vhodná pro všechny. Většinou se používá jako udržovací dávkování pro zachování stabilních minerálních hodnot v organismu.