Kapikachhu - Mucuna Pruriens - nervový, reprodukční a trávicí systém

Kód: 401
330 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Organická Kapikachhu je impozantní ajurvédská bylina známá také jako „Mucuna Pruriens“, sametová fazole a cowhage.
Používá se jako výživné tonikum v ajurvédě již více než dva tisíce let a tradičně se užívá s medem, aby se zvýšila jeho energizující, revitalizující a regenerační povaha.

Bylo prokázáno, že kapikachhu obsahuje aminokyselinu L-dopa, která je předchůdcem neurotransmiteru zvaného dopamin - hormon „dobrý pocit“. Jinými slovy, Kapikachhu je skvělý pro uvolnění těla a snížení stresu a pomáhá zmírnit úzkost. Přirozeně také pomáhá zvýšit energii a může pomoci se spánkem. Bohatý na antioxidanty, může podporovat a chránit tělo před oxidačním stresem.

Kapikachhu je považována za adaptogenní bylinu jedinečně bohatou na živiny, která živí nadledviny a vyvažuje tělo. V ájurvédské medicíně je tato bylina jednou ze vzácných bylin, které vyrovnávají všechny tři doshy Vata, Pitta a Kapha.

Obsah balení - 60 kapslíFushi přírodní produktyDetailní informace

Detailní popis produktu

Kapikachhu - Mucuna Pruriens - nervový, reprodukční a trávicího systém Fushi

Mucuna pruriens může minimalizovat účinky stresu a zároveň podporovat přirozenou fyzickou rovnováhu těla a správné držení těla, zdravou chůzi i plynulé svalové pohyby, správné vnímání, koordinaci a bystrou motoriku. Je také všeobecně známo, že Mucuna pruriens obsahuje přirozeně se vyskytující levodopu (L-dopa), která je základním prekurzorem neurotransmiteru dopaminu. Dopamin má mnoho funkcí v mozku a v nervovém systému jako celku; hraje důležitou roli v chování, poznávání, dobrovolném pohybu, spánku, náladě, pracovní paměti a učení. A přestože byl dopamin syntetizován a lze jej podávat přímo, L-dopa se snáze dostává do centrálního nervového systému a je ve skutečnosti účinnější při podpoře těla s již zdravými hladinami dopaminu při celostním podání Mucuna Pruriens.

Kapikachuu je důležité pro:
• Zlepšení nálady zvýšením hladiny dopaminu a snížením stresu
• Přírodní lék na podporu kognitivních funkcí a paměti
• Bohatý na antioxidanty, chrání tělo před oxidačním stresem
• Revitalizuje a podporuje ženský a zvlášťe mužský reprodukční systém
• Podporujte trávící systém
• Je přirozeným zdrojem levodopy (L-dopa)
• Podporuje zdravou motoriku a koordinaci

References : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3942911/

Historie Kapikachhu - Mucuna Pruriens:

V Indii se z namletých plodů a kravského mléka připravuje tradiční afrodiziakální nápoj, který se konzumoval během tantrických obřadů. V Indii se semena M. pruriens tradičně používají jako nervové tonikum a jako afrodiziakum mužské mužnosti. Lusky jsou antihelmintické a semena protizánětlivá. Semena v prášku mají antiparkinsonické vlastnosti, pravděpodobně kvůli přítomnosti L-dopa (předchůdce neurotransmiteru dopaminu).
V Brazíllii nedají na hnědé plody dopustit a to kvůli spolehlivým afrodiziakálním účinkům. Podporuje plodnost, zvyšuje sexuální aktivitu, fantazii i chuť na pohlavní styk. Muži ocení její pomoc při impotenci. Mimo to zvyšuje kvalitu i produktivitu spermií.
A v Guatemale i Mexiku si místní obyvatelé plody upražili, namleli a konzumovali jako náhražku kávy, kterou pojmenovali “Nescafé”.

Mucuna pruriens pro reprodukční systém

V ajurvédě je vidět, že různé části rostlin působí na různé tkáně v těle. Není divu, že ovoce a semena korelují s reprodukčním systémem a semena Mucuna pruriens jsou považována za jedno z nejlepších reprodukčních tonik pro muže i ženy. Mucuna pruriens je afrodiziakum, které podporuje zdravou sexuální energii a libido. Podporuje také normální plodnost, zdravé spermie a vajíčka, správné fungování reprodukčních orgánů a vhodné genitální sekrece. Ve skutečnosti Mucuna pruriens podporuje každý aspekt shukra dhatu (reprodukční tkáň) - v tomto případě s odkazem na muže i ženy .

Mucuna pruriens pro trávicí systém

Protože podporuje kontrakce hladkého svalstva a tím hladší pohyb, může Mucuna pruriens pomáhat podporovat zdravé trávicí funkce a podporovat správné vylučování. Mucuna pruriens je také považována za podporu pro zdravé hladiny cukru v krvi. Kromě toho jsou semena považována za vysoce účinná výživné, s vlastnostmi podobnými ostatním běžně konzumovaným luštěninám.

Mucuna pruriens a Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění a je jedna z nejrozšířenějších chorob tohoto typu. Postihuje centrální nervovou soustavu a postupně dochází k úbytku nervových buněk, především dopaminu. Mucuna pruriens obsahuje látku L-DOPA, která posiluje mozkovou činnost a podporuje vznik dopaminu. Díky této látce se snižují klinické projevy Parkinsonovy choroby, snižuje se třes a celkově se zlepšuje kvalita života. Při prvních aplikacích L-DOPY vykazuje až 80% pacientů pozitivní reakce bez vedlejších účinků a navíc je dokázáno, že snižuje riziko smrti v důsledku této nemoci.


Až neuvěřitelné vlastnosti Mucuna Pruriens

Snižuje krevní tlak, cholesterol i hladinu cukru v krvi. Testy prokázaly, že po pravidelném užívání Mucuny klesla jeho hladina až o 30%.

Léčivými účinky využití Mucuny nekončí. Téměř ve všech zemích, kde rostlina roste, si ženy z jejích plodů vyrábějí náhrdelníky, náušnice či přívěsky. A věří i v jejich ochrannou sílu, a tak se můžeme setkat se zavěšenou Mucunou u domů, kde má odhánět zlé duchy i choroby.

Výroba Mucuna Pruriens

Vyrobeno z čerstvě namleté ​​organické byliny z této sezóny. Čerstvě mleté, ručně smíchané a obalené v naší londýnské dílně do 72 hodin. Čím je bylina čerstvější, tím vyšší je její účinnost pro zdraví.

Certified Organic od UK Soil Association. Číslo licence: DA22368. EU Organic Certified GB-ORG-05 EU / mimo EU zemědělství.
Obal tobolky vyrobený z - hydroxypropylmethylcelulózy.

Použití Mucuna Pruriens

2 kapsle denně s jídlem a vodou.
Upozornění: Nepřekračujte uvedenou doporučenou dávku. Nedoporučuje se, pokud jste těhotná nebo kojíte. Skladujte na suchém a chladném místě mimo dosah dětí. Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy. Vzhledem k obsahu L-dopa se tato bylina nedoporučuje osobám léčeným L-Dopa.

Upozornění:

Prášek Mucuna pruriens lze užívat s vodou, mlékem, ghí, medem nebo jiným anupanem (nosnou látkou), který působí jako médium pro dodávání byliny na určené místo a může zvýšit její účinek.

Mucuna pruriens by se měla vyvarovat v případě vysoké amy (toxicity), přetížení nebo v akutních podmínkách. Měl by být používán opatrně během těhotenství a kojení, protože může ovlivnit sekreci prolaktinu, vždy se poraďte se svým doktorem nebo výživovým specialistou. Nepoužívejte, pokud jsou známy alergie na Mucuna pruriens, její složky nebo jiné druhy luštěnin. Mucuna pruriens by se měla také vyhnout u pacientů s psychózou nebo schizofrenií. Vzhledem k možnosti aditivních účinků nebo interakcí buďte opatrní u pacientů, kteří jste diabetik a užíváte léky nebo užíváte antikoagulancia, antiagregancia, antidepresiva, levodopu, dopamin, agonisty dopaminu, antagonisty dopaminu nebo inhibitory zpětného vychytávání dopaminu. Pokud užíváte jakýkoli druh léků na předpis, vždy je nejlepší se poradit se svým lékaře před zavedením bylinného režimu.

Kapikachhu z Ayurvédské medicíny:

Mucuna pruriens je velmi stavební bylina, která podporuje růst svalovou hmoty, tělesnou hmotnost a dokáže zvýšit kapha.
Mucuna pruriens je primárně sladká a hořká a je docela hřejivá. Má afinitu ke všem tkáním v těle, ale je zvláště vhodná pro vyvážení nervového, reprodukčního a trávicího systému.
Mucuna pruriens má hluboce vyvážený a regenerační účinek na celý nervový systém, zvláště když se jedná o nadměrná vátu.

Těžké, mastné vlastnosti semen mluví přímo do nervového systému a dodávají sílu jakékoli oslabené oblasti těla, dokonce i posílení intelektu.

Semena Mucuna pruriens jsou ve skutečnosti považována za tonikum specifické pro neurony. Mucuna pruriens, která dodává energii, revitalizuje a vyživuje, se často užívá s mlékem a medem, aby se zlepšila jeho regenerační schopnost.

V Indii se semena M. pruriens tradičně používají jako nervové tonikum a jako afrodiziakum mužské mužnosti. Lusky jsou antihelmintické a semena protizánětlivá. Semena v prášku mají antiparkinsonické vlastnosti, pravděpodobně kvůli přítomnosti L-dopa (předchůdce neurotransmiteru dopaminu).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako