Kyselina listová - Vitamín B9 - Folát - Wholefood

Kód: 481
360 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Kyselina listová, ve vodě rozpustný vitamín B má řadu důležitých funkcí v těle. NHS doporučuje ženám během těhotenství doplnit kyselinou listovou, také jako před příprava těhotenství je potřeba vyšších dávek až do 12. týdne těhotenství. Význam pro kyselinu listovou v těhotenství spočívá v tom, aby se zabránilo prevenci ve vývoji neuronových defektů a podporoval se zdravý růst mateřské tkáně během těhotenství.

Spolu s vitamínem B12, je kyselina listová nezbytná pro tvorbu červených krvinek a může pomoci v metabolismu proteinu. Kyselina listová je také nezbytná pro tvorbu DNA v každé buňce v těle, která umožňuje, aby se každá buňka dokonale dělila, což jsou důvody, které jsou tak důležité právě při plánovaném těhotenství až do porodu.

• Kyselina listová podporuje růst zdravé mateřské tkáně během těhotenství.
• Přispívá k normální tvorbě krve a snížení únavy a únavy.
• Kyselina listová přispívá k normální funkci imunitních i nervových systémů.
• Vitamíny B jsou nezbytné pro energetický metabolismus a transformaci potravy do energie.

Obsah balení - 60 kapslíFushi organické ayurvédské produkty a oleje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kyselina listová - Vitamín B9 - Folát- Wholefood

Kyselina listová je vitamín rozpustný ve vodě (snadno se rozpustí ve vodě), při vaření dochází k uvolňování a ztrátě kyseliny listové ze zeleniny. Vitamíny skupiny B jsou ve vodě rozpustné, což znamená, že se neuchovávají v těle a snadno se vylučují, a proto musí být neustále doplňovány.

Fushi celozrnný doplněk kyseliny listové kyseliny pečlivě začlenil celé potraviny ve forme prášků; Červená řepa, brokolice a špenát, které jsou přirozeným zdrojem vysokého množství folátu. Tento aspekt je to, co dělá náš doplněk komplexní. Vitamíny a živiny jsou absorbovány do těla, čímž se snižuje potřebu vysokých dávek. Tento celostní doplněk je navržen tak, aby zlepšil biologickou dostupnost a absorpci doplňků. Příroda vytvořila potraviny obsahující mnoho vitamínů, minerálů a fytochemikálií, které všechny pracují v synergii.

Během těhotenství i kojení je vhodné jíst bohatou stravu na folát (přirozená forma kyseliny listové) požadavky na vitamín B9 tedy kyselinu listovou jsou během této doby mnohem vyšší. Jako největší zdroje kyseliny listové jsou brokolice, špenát a luštěniny. Získání dostatečného množství folátu, který se doporučuje pro těhotenství, je velmi obtížné, což je důvod, proč se v této době dáva tak vysoký význam doplněkům s kyselinou listovou.

Přirozené zdroje folátu:

Bavíme-li se o potravinách bohatých na kyselinu listovou, pak mnohé prozradí už samotný název. Je totiž dostupná zejména v listové zelenině, jako jsou saláty, zelí nebo kapusta. Dobrým zdrojem je ale i brokolice, květák, pórek, chřest, fazolové lusky nebo avokádo. Kyselinu listovou najdete také v celozrnném pečivu, mléku, játrech nebo vejcích.

Jak jsme už ale zmínili, tepelná úprava folátu nedělá vůbec dobře a při vaření zmiňované zeleniny přichází její dramatický úbytek. I proto je vhodné myslet na doplňky stravy s obsahem kyseliny listová, zvláště pak v některých životních obdobích.

Kyselina listová v těhotenství:

V těhotenství se s kyselinou listovou setká snad každá nastávající maminka. Je to jediný doplňěk stravy který se doporučuje téměř každé ženě. Její suplementaci prostřednictvím doplňků stravy doporučují doktoři, protože v tomto období je vhodný její zvýšený příjem. Pro dospělého se denní potřeba pohybuje kolem 400 mikrogramů, v případě těhotných žen tato dávka ale ještě stoupá. 

Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012

EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) schválila pro folát řadu zdravotních tvrzení, mezi kterými je, že přispívá:

  • Folát přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
  • Folát přispívá k normální syntéze aminokyselin
  • Folát přispívá k normální krvetvorbě
  • Folát přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu
  • Folát přispívá k normální psychické činnosti
  • Folát přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Folát přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Folát se podílí na procesu dělení buněk

Použití a dávkování:

2 kapsle denně s jídlem a vodou. Pokud jste těhotná nebo plánujete těhotenství, zvýšení na 4 kapsle denně podle doporučení NHS.

Nebo jako předepsaný lékařem lékař / lékař / nutriční terapeut.

Upozornění:

Pokud jste těhotná, kojení, užívající léky nebo pod lékařským dohledem, obraťte se na zdravotník, před přijetím doplňků. Potravinové doplňky by neměly být použity jako náhrada za pestrou stravu.

Nepřekračujte uvedenou doporučenou dávku. Skladujte na chladném suchém místě mimo dosah dětí.

Úložný prostor
Ze slunečního světla a teplo v chladném temném místě a mimo dosah dětí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako