Laky na nehty - nejčastější jedy

Laky na nehty - FAKTA:

1.Nehty jsou porézní a mohou absorbovat některé chemikálie.
2.Tradiční produkty na nehty jsou často plné chemických přísad, které vysušíjí a silně poškozují nehty.
3.AILA poskytujeme zdravé alternativy k tradičním lakům na nehty a odlakovačům.

AILA laky na nehty jsou Vegan, Cruelty-free.

Přírodní-laky-na-nehty-AILA-Liviny

Typické laky na nehty obsahují tyto nejčastější chemické látky:

Výrobky AILA Cosmetics neobsahují žádné z těchto chemických látek. Všechny indegrience šetrně nahrazují přírodními látkami, které o nehty a nehtové okolí pečují.

 

Parabeny: Parabeny zabraňují růstu hub, kvasinek, plísní a bakterií v kosmetice. Objevují se v deodorantech, antiperspirantech a jakýchkoli kosmetických přípravcích s výraznou vodou, jako jsou šampony, kondicionéry, lotiony, mytí na tvář a kůry a mytí těl. Jsou agonisty estrogenu (což znamená, že napodobují estrogenní hormon v těle), a mohou se vázat na buněčný receptor estrogenu. Estrogen je hormon, který informuje buňky v našem těle. Buňky využívají tyto informace při vývoji a při celulárním chování. Pokud je zpráva přerušena parabenem, buňka se může rozvíjet nesprávně nebo se chovat způsobem, jakým by se buňka neměla chovat. Bylo zjištěno, že tumory rakoviny prsu mají vysoké úrovně určitých forem parabenů - zejména v oblasti podpaží prsu. Neexistuje prokázaná vazba mezi parabeny a rakovinou prsu, ale rozhodně se to týká této tématiky.

Sírany: Sírany jsou povrchově aktivní látky, které při přidávání do čistících prostředků zlepšují jejich čisticí schopnost. Hlavním problémem se sulfáty je, že způsobují podráždění pokožky, a proto jsou odstraněny z mnoha kosmetických, kosmetických a čisticích prostředků.

Formaldehyd: Formaldehyd byl běžně používán v nehtových tvrdidlech a laku na nehty, přestože byl klasifikován jako známý karcinogen americkým národním toxikologickým programem. Používá se také jako tkáňový fixační prostředek a balzamovací činidlo.

Formaldehydová pryskyřice: Syntetický polymer používaný v obvodových deskách a lisovaných produktech, jako jsou míče a povlaky na bazény a lepidla.

Kafr: Camphor je další chemikálie používaná v procesu balzamování, ale má také použití jako změkčovadlo nitrocelulózy a ohňostrojů. Je vysoce hořlavý a toxický i v malých dávkách.

Toluen: Organické rozpouštědlo se schopností rozpouštět barvy, pryž, inkoust, lepidlo, laky, mezi ostatními produkty. Často se používá jako oktanový posilovač pro spalovací systémy.

Dibutylftalát (DBP): DBP je plastifikátor a běžná aditiva pro lepidla. Existuje podezření, že DBP může narušit endokrinní systém a byla omezena použitím v kosmetice Evropskou unií.

Triphenol-fosfát (TPHP): TPHP je změkčovadlo a zpomalovač hoření. Po schválení v roce 1910 byla nízká priorita pro testování, protože způsobila minimální podráždění pokožky a mírné podráždění očí. Používá se v laku na nehty, aby byl přípravek méně hořlavý a zlepšil přilnavost lesku k hřebíku. TPHP je endokrinní disruptor , což znamená, že může narušit zasílání zpráv do vašich buněk, říkat jim, aby se změnily nebo chovaly způsobem, který by tělo normálně nehlásilo, aby se chovali. Bylo zjištěno, že absorbuje nehty ve statisticky významných množstvích (referenční studie zde ).

Xylen: Xylen je aromatický uhlovodík používaný pro zpracování tkání a barvení v histologických laboratořích a rozpouštědlech v odvětví tiskařství, pryže, barvy a kůže. Toxicita se vyskytuje při nadměrném vystavení xylenu vdechováním, požitím a kontaktem s očima nebo pokožkou. Může rozpustit přírodní ochranné oleje z kůže a nehtů.

Oxochlorid bizmutu: oxychlorid bizmutu je přirozeně se vyskytující minerál používající barvivo v kosmetice. Poskytuje dráždivý nebo lesklý efekt v laky na nehty. Toxicita vzniká pouze v podobě podráždění kůže u určitých lidí. Oxochlorid bizmutu je někdy odvozen z živočišných zdrojů, a proto se nepoužívá v produktech AILA.

Etyl tosylamid: Etyl tosylamid je plastifikátor a filmotvorník v laku na nehty. EU byla zakázána kvůli její antimikrobiální aktivitě, ale není považována za nebezpečnou pro člověka.

Methylisothiazolinon (MIT): MIT je chemická konzervační látka podobná parabenům, která se přidává do kosmetiky, aby prodloužila skladovatelnost. Může způsobit podráždění kůže, očí a plic.

Hydrochinon monomethyl ether (MEHQ): MEHQ zabraňuje vytvrzování akrylátů a detergentů v gelu a může způsobit podráždění pokožky.

Umělé vůně: (Fragnance) Laky na nehty v drtivé většině obsahují i umělé vůně. AILA cosmetics nepřidá dodatečnou vůni k lakům na nehty. Každá vůně je chemikálie nebo směs několika chemikálií. Pro kosmetické společnosti není nutné, aby v případě "vůní" uváděly složky přísad přidávaných do svých výrobků, a proto nejsou plně transparentní.