Liposomální vitamín D3 5000 IU

Kód: 1828
1 199 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Doplnění vitamínu D3

Lipozomální vitamin D3 podporuje vaše zdraví, protože se lépe vstřebává než tradiční kapsle nebo tablety. Nabízí výrazně lepší biologickou dostupnost. Molekuly vitaminu D3 jsou zapouzdřeny v ochranných liposomech o velikosti nano, které pomáhají obcházet trávicí bariéry, chrání vitamin D3 před zničením a prostřednictvím krevního řečiště dopravují vitamin D3 přímo do vašich buněk.

Nízká hladina vitaminu D způsobuje deprese, únavu a svalovou slabost. Časem může nedostatek vitaminu D vést ke slabým kostem, křivici u dětí a osteoporóze u dospělých. Nejen to, vitamín D je zodpovědný za regulaci více než 2000 genů v těle. Vitamin D ručí za velmi složité metabolické procesy.

Výzkumy naznačují, že až 85% lidí by mohlo trpět nedostatkem vitamínu D, aniž by o tom věděli.

Důležitost vitamínu D3

 • Přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu.
 • Dostatečné množství vitaminu D může přispět k udržení zdravého fungování imunitního a dýchacího systému.
 • Spolu se zdravou stravou a pohybem může vitamin D napomáhat přirozené tvorbě buněk v těle.
 • Klíčová živina pro udržení správného stavu kostí a zubů.
 • Pomáhá udržovat normální funkci svalů a zdravé klouby.
 • Vitamin D má úlohu v procesu dělení buněk.

Obsah balení - 90 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Liposomální vitamín D3 5000 IU - Dr. Mercola

Liposomální vitamin D3 je zabalen v ochranných kapslích Licaps namísto měkkých gelů propouštějících kyslík:

Tento exkluzivní lipozomální vitamin D3 obsahuje fosfolipidy ze slunečnicového lecitinu, které pomáhají vstřebávání. Existují důkazy, které naznačují, že po smíchání s vodou, podobně jako se to děje v trávicím traktu, tyto fosfolipidy vytvářejí liposomy, které mohou pomoci živině dostat se přes střevní membránu do cílových orgánů a buněk*.

   • Obsahuje fosfolipidy ze slunečnicového lecitinu, které pomáhají chránit buněčné membrány a napomáhají tvorbě liposomů v žaludku.* Můj slunečnicový lecitin neobsahuje aflatoxin, škodlivý karcinogen, který se při nesprávném skladování může množit na slunečnicových semenech.
   • Umožňuje tvorbu liposomů v těle, které obklopují mnoho molekul vitaminu D3, což zvyšuje potenciál jeho biologické dostupnosti.
   • Dodává vitamín D3 ve vysoce kvalitní, těsně uzavřené tobolce Licaps, která může být lepší než jiné systémy perorálního podávání, pokud jde o ochranu proti úniku.
   • Pochází od předního světového výrobce s více než stoletými zkušenostmi a inovativními technologiemi podávání.
   • Poskytuje praktický a účinný způsob, jak vám pomoci získat vitamín D3, který vaše tělo potřebuje.
   • Neobsahuje sóju ani bioinženýrské složky.
   • K dispozici ve třech velikostech dávkování, 1 000 IU, 5 000 IU a 10 000 IU v jedné kapsli, aby se přizpůsobil vašim individuálním potřebám.
   • Můj 1 000 IU lipozomální vitamin D3 je skvělou volbou pro děti od 4 let a dospělé, kteří získávají vitamin D3 z jiných doplňků stravy, například z mého multivitaminu Whole-Food Multivitamin Plus Vital Minerals.

Lipozomální absorpce Vitamínu D3

Možná jste slyšeli o nové technologii zvané lipozomální, která se používá ke zvýšení vstřebávání živin. Ta se přirozeně vyskytuje v krilovém oleji. Omega-3 tuky jsou vázány na fosfolipidy, které radikálně zvyšují vstřebávání oproti rybímu oleji.

Podobně nyní můžeme tento proces napodobit ve střevech a zlepšit tak vstřebávání živin.

Díky lipozomální technologii mohou fosfolipidy v kapsli vytvořit v žaludku lipozomy. Studie ukazují, že k vytvoření některých liposomů stačí pohyb vody. V žaludku je vysoké napětí, žaludeční tekutiny jsou téměř v neustálém pohybu, což by mohlo vytvořit ještě větší množství liposomů. Vzhledem k tomu, že liposomy mohou pomoci živinám dostat se přes střevní membránu k cílovým orgánům a buňkám, mohlo by větší množství liposomů vést ke zvýšení rychlosti vstřebávání.

Technologie Licaps:

Většina dnes prodávaného vitaminu D je balena v měkkých gelech. Bohužel měkké gely nejsou schopny ochránit živiny uvnitř před vlhkostí a kyslíkem. Když vlhkost a kyslík uniknou do měkkého gelu, můžete ztratit kvalitu a čerstvost.

Liposomální vitamin D Dr. Mercola používá místo levnějšího měkkého gelu dražší kapsle "Licaps". Licaps používá inovativní "Fusion Technology" k uzavření kapsle bez použití pásky.

Tato výjimečná technologie tekutých kapslí byla přísně testována více než 15 let a poskytuje mnoho prospěšných výhod:

Snižuje oxidační potenciál proplachováním tekutého složení dusíkem během procesu plnění kapslí, čímž vzniká "bublina" zajišťující čerstvost.
Dvoudílné kapsle jsou hermeticky uzavřeny, čímž vzniká těsná jednodílná kapsle, která výrazně snižuje možnost úniku.
Příkladné procesy plnění a uzavírání zajišťují prodlouženou dobu skladovatelnosti.
Pointa u kapslí Licaps: možnost úniku je prakticky snížena na nulu.

Nedostatek vitaminu D - kdo je ohrožen?

Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

Vzhledem k rozsáhlým účinkům vitaminu D v organismu si při řešení jakýchkoli zdravotních problémů, zejména těch výše uvedených, vždy ověřte, zda nemáte nedostatek této klíčové živiny. Pokud máte nedostatek vitaminu D, doporučili bychom vám silnější dávku 5000IU, která pomůže normalizovat hladinu vitaminu D, a poté pokračovat udržovací dávkou 1000IU.

Určité skupiny osob mohou být vystaveny zvýšenému riziku nedostatku vitaminu D, stejně jako jedinci s některými specifickými onemocněními. Pokud se vás některý z následujících případů týká, nechte si hladinu vitaminu D co nejdříve zkontrolovat.

 1. Je zima a nežijete v tropech nebo subtropech.
  Pokud nežijete v tropech nebo subtropech, k zemi se v zimě jednoduše nedostává dostatečné množství UVB záření, nebo dokonce žádné, a právě působením UVB záření si vaše tělo přirozeně vytváří většinu potřebného vitaminu D.
 2. Máte tmavší pleť.
  Osoby s tmavší pletí mohou potřebovat až desetkrát více slunečního záření, aby si vytvořily stejné množství vitaminu D jako osoby se světlou pletí.
 3. Je vám 50 let nebo více.
  S přibývajícím věkem vaše kůže při pobytu na slunci produkuje méně vitaminu D.
 4. Trávíte hodně času v místnosti.
  Pokud se vyhýbáte slunci nebo prostě nemáte možnost chodit pravidelně ven, vaše hladina vitaminu D bude pravděpodobně nižší.
 5. Máte nadváhu nebo jste obézní (nebo máte vyšší svalovou hmotu).
  Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích a podobá se hormonům, takže tělesný tuk může působit jako houba. Těžší osoby s větším množstvím tělesného tuku nebo dokonce osoby s větší svalovou hmotou mohou potřebovat vyšší dávku než štíhlejší osoby.
 6. Máte střevní problémy.
  Pokud máte zažívací potíže, které ovlivňují vaši schopnost vstřebávat tuky, můžete mít nižší vstřebávání vitaminu D.
 7. Jste bolestiví nebo unavení, případně obojí.
  Klasické příznaky určitého typu nedostatku vitaminu D mohou napodobovat stavy charakterizované únavou a bolestmi kostí.
 8. Jste těhotná.
  Těhotné ženy potřebují vyšší množství vitaminu D pro vlastní těhotenství a porod i pro optimální zdraví svých dětí.
 9. Pozorujete neobvyklé pocení hlavy.
  Jedním z prvních příznaků nedostatku vitaminu D je překvapivě zpocená hlava.

Použití

Doporučujeme stanovení vitamínu D v laboratoři (cena činí 1 463 CZK bez DPH) než začnete se suplementací.

Doporučené dávkování dle legislativy: Užívejte 1 kapsli týdně - dávkování podle české legislativy se výrazně liší od dávkování doporučeného výrobcem.

Doporučené dávkování dle výrobce:  Pokud jsou vaše testy v současné době pod doporučeným rozmezím 40 až 60 ng/ml, možná budete potřebovat značnou dávku vitaminu D3, abyste rychle dosáhli optimálního rozmezí. V tomto případě doporučuji užívat dávku 10 000 IU každý den. Tuto úroveň dávkování můžete použít i pro krátkodobé užívání na dodatečnou podporu imunitního systému a poté pokračovat udržovací dávkou 1000IU.

Každá kapsle obsahuje vysokou dávku vitamínu D, 125 mcg resp. 5000 IU.

Složení

Ingredients INCI:

Vitamin D3 (cholecalciferol) - 5000 IU - 125 mcg - Každá kapsle obsahuje vysokou dávku vitamínu D, 125 mcg resp. 5000 IU.
Vitamin D3 (as Cholecalciferol), Sunflower lecithin, capsule (hydroxypropyl methylcellulose), medium chain triglycerides, sunflower oil.

Vitamín D3 liposomální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: