Organický Astaxanthin extrakt - 30 kapslí

Kód: 2035
1 199 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Účinky Astaxanthinu

Mnohé antioxidanty, dokonce i ty nejúčinnější, nejsou schopny proniknout přes hematoencefalickou a hematoencefalickou bariéru do mozku, nervového systému a očí.

Astaxanthin je jiný. Kromě toho, že má vzácnou schopnost procházet těmito ochrannými bariérami, pomáhá také chránit mozek, oční tkáň a téměř každou buňku před volnými radikály (až 19 najednou) a dalšími látkami, které mohou způsobit oxidační poškození a stárnutí buněk.

Astaxanthin má až 6 000krát vyšší hasicí schopnost než jiné známé antioxidanty, a nabízí tak ohromující potenciál pro mnoho funkcí, včetně produkce buněčné energie, kognitivních a psychomotorických funkcí, zdraví očí a kůže, imunitních funkcí, normální zánětlivé reakce a kardiovaskulárního zdraví.*

Náš organický astaxanthin (12 mg) se od ostatních přípravků liší třemi klíčovými vlastnostmi:

 • Používáme výhradně organický extrakt astaxanthinu z mikrořas Haematococcus pluvialis, který je preferovaným zdrojem.
 • Náš astaxanthin se pěstuje v čistých skleněných zkumavkách, nikoliv v kontaminovaných otevřených rybnících jako jiné produkty, a je nedotčený chemickými rozpouštědly, konzervanty, změkčovadly a zbytky.
 • Obsahuje 12 mg astaxanthinu v jedné dávce pro ty, kteří chtějí vyšší množství používané v mnoha studiích, aniž by museli užívat více kapslí.
 • Získejte antioxidační sílu, kterou hledáte, s organickým astaxanthinem (12 mg) a objednejte si zásobu ještě dnes.

Obsah balení - 30 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Organický Astaxanthin - Dr. Mercola

Karotenoidy jsou v dnešní době velmi dobře popsané a probádané. Zde jsou nejčastější odkazy ve studiích, které se zabývají účinky astaxantinu. Povětšinou se jedná o měsíční denní aplikaci 5 - 12 mg astaxantinu.

Proč uvažovat o doplňování Organic Astaxantinu

 • Stres - zde je zdůrazněno hlavně využití mořských karotenoidů (mezi nimi i astaxantin z mořské řasy). Popsán účinek na eliminaci singletonového kyslíku a snižování oxidačního účinku stresu. (zdroj: https://www.mdpi.com/ Marine Drugs).
 • Oči - ochranný efekt na sítnici, akomodace oka u starších osob, podpora při únavě očí (japonská studie ukázala až 54% zlepšení při měsíčním podávání astaxantinu) (Sawaki et al., 2002; Nagaki et al., 2002; Nakamura et al., 2004).
 • Kůže - slibná data při podpoře homeostáze kůže (obnova a podpora při nemocech kůže), dále se podařilo na myších prokázat ovlivnění rychlosti hojení kožních ran při aplikaci astaxantinu (zdroj: Dove Medical Press).

Proč Astaxanthin funguje tak dobře?

Antioxidační účinky astaxanthinu jsou velmi pozoruhodné. Jeho účinnost je dána tvarem a délkou molekuly, která je rozpustná ve vodě i v tucích. Molekula dobře proniká buněčnými stěnami očí, též hematoencefalickou bariérou mozku.

Astaxanthin se též nemění na prooxidant. Za zmínku stojí, že astaxanthin dokáže zpracovat několik (až 19) volných radikálů najednou (většina ostatních antioxidantů pouze 1). Tyto vlastnosti odlišují astaxanthin od většiny antioxidantů.

Díky své jedinečné molekulární struktuře je astaxanthin ve své činnosti ještě silnější a všestrannější.

8 bodů - proč je Astaxantin král mezi antioxidanty

 • Má mnohem více elektronů, které daruje, aby neutralizoval volné radikály než většina ostatních antioxidantů, což mu umožňuje zůstat déle aktivní.
 • Dokáže odbourávat více volných radikálů najednou.
 • Rozpustnost jak ve vodě i v tucích mu propůjčuje všestrannost včetně ochrany mitochondrií.
 • Nemění se na pro oxidant stejně jako glutathion.
 • Dokáže absorbovat UVB paprsky.
 • Obecně podporuje zdravou zánětlivou reakci vašeho těla, stejně jako dostatečný příjem omega 3 mastných kyselin (v jedné studii došlo ke snížení CRP).
 • Protože je rozpustný v tucích a větší a delší než jiné karotenoidy, může se stát součástí buněčné membrány a překlenout celou její tloušťku, aby pomohl stabilizovat a chránit vnitřní i vnější buněčnou membránu před oxidačním poškozením.
 • Chrání také vaše mitochondrie před poškozením volnými radikály.
 • Bylo prokázáno, že astaxanthin je účinnější než jiné antioxidační živiny při potlačení singletového kyslíku:

6 000 krát větší než vitamin C
800 krát silnější než CoQ10
500 krát silnější než vitamín E
10 krát silnější než beta-karoten
4 krát účinnější než lutein

Použití

Doporučené dávkování: Dospělí užívají jednu (1) kapsli denně s jídlem jako doplněk stravy.

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Složení

Ingredients INCI:

Organic Astaxanthin (from Haematococcus pluvialis), Capsule (Fish Gelatin), Organic Olive Oil, Organic Rosemary Leaf Extract.

Složení: Organický Astaxanthin (z Haematococcus pluvialis), kapsle (rybí želatina), organický olivový olej, organický extrakt z listů rozmarýnu.
Balení obsahuje: 30 dávek.

Dávkování: 1 kapsle denně.

Složení Organický Astaxanthin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: