PRIMAVERA Borovice pinie bio - éterický olej

Kód: 1894
265 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Éterický olej Borovice limba (pinus cembra) získaný parní destilací jehličí. Osvěžující lesní vůně z tyrolských Alp. Pomáhá při nachlazení, kašli a rýmě. Posiluje a uvolňuje dýchací cesty.

Éterický olej z Borovice cembry se hodí například k saunovacím rituálům, ke zlepšení a desinfekci vzduchu v interiéru. Výpary éterického oleje z Borovice cembra pronikají hluboko do plic, podporují dýchání, uvolňují dýchací cesty. Snižují projevy chřipky a nachlazení, působí potopudně a močopudně. Zklidňují kašel a napomáhají čištění dýchacích cest od hlenu. Borovice jehličí může napomoct také ke zmírnění kašle u kuřáků.

Obsah balení - 5 mlprimaveraDetailní informace

Detailní popis produktu

PRIMAVERA Borovice pinie bio - éterický olej

Éterický olej Borovice cembra, je získaný parní destilací jehličí, pocházejícího z čisté přírody tyrolských Alp. Roste ve vysokých nadmořských výškách. Na destilaci 200 g éterického oleje je potřeba 100 kg rostlinného materiálu.

V aromapsychologii se éterický olej z Pinus cembra používá ke zklidnění nervového systému. Působí na spánkové poruchy, eliminuje projevy stresu a úzkosti. Navozuje příjemný pocit pohody a celkového uvolnění. Stimuluje činnost krevního oběhu a lymfatického systému, vykazuje velmi dobré hojivé vlastnosti při zánětlivých reakcích organismu. Posiluje žilní a cévní stěny. Napomáhá zvýšit pocit lokálního zahřátí, uvolňuje unavené svaly a snižuje bolestivé projevy pohybového aparátu. Proto se může používat při rekonvalescenci lidí, kteří měli nějaká sportovní zranění. Reguluje otoky.

Éterický olej Borovice jehličí se účinně používá také v kosmetice. Je výborný na léčbu kožních mykóz, parazitóz, při ekzémech a projevech přílišného maštění pokožky. Napomáhá dobrému hojení poškozené kůže, obnovuje kožní buňky a snižuje viditelnost jizev. Najdeme ho v přípravcích proti celulitidě a striím. V šamponech a vlasové kosmetice eliminuje lupy a maštění vlasové pokožky.

Aroma

Éterický olej z borovice voní kořenitě, trošku nakysle a štiplavě, ale velmi příjemně svěže. Skvěle se míchá s citrusy, dalšími dřevinami, pryskyřicemi, vonnými bylinami.

Kontraindikace

Esenciální olej z borovice skotské je vhodný pro těhotné ženy (po 5. měsíci těhotenství) po konzultaci s aromaterapeutem nebo farmaceutem a děti od 6 let věku. Může vyvolat alergické kožní reakce. Je vždy nutné ho míchat do nosného oleje. Neužívat vnitřně. Používejte s rozmyslem a v malých koncentracích. Stačí bohatě 2 kapky do aromalampy nebo difuzéru. U těhotných žen olej přidávejte spíše do směsi s citrusy a nenechávejte difuzér zapntý delší dobu než půl hodiny dvakrát denně. Není vhodný pro lidi s hypertenzí.

Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek. 100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

Použití

Několik kapek do aromalampy či difuzéru.

Pro výrobu masážního oleje nařdeťe maximálně 12 kapek v 50 ml mandlového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Složení

Ingredients INCI:

Pinus Cembra Leaf/Twig oil*, Limonene**
* bio kvalita
** přirozená součást éterického oleje

Původ: Rakousko/Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Aromaterapeutická bio kosmetika dotažená do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z fair trade ingrediencí z biodynamického zemědělství. 

Nejširší kolekce čistých éterických olejů v bio kvalitě. Primavera to jsou aromaterapeutické organické éterické oleje a esence.