PRIMAVERA Kardamom bio - éterický olej

Kód: 1897
635 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Cardamom (Elatteria cardamomum) probouzí, prohřívá a povzbuzuje. Má afrodisiakální účinky. Sladká kořeněná vůně.

Esenciální olej kardamom se získává pomocí parovodní destilace ze semen rostliny. Kardamom se používá k eliminaci problémů trávicího traktu, stimuluje dobrou činnost střev a zrychluje zažívání, mírní projevy plynatosti. Je protiinfekční. Uvolňuje dýchací cesty a odhleňuje. Podporuje pocení, je protikřečový. Pro analgetické schopnosti se využívá při bolestech svalů a pohybového aparátu. Snižuje zánětlivé reakce organismu. Prohřívá, povzbuzuje, zlepšuje prokrvení bolestivého místa. Při ženských problémech se skvěle míchá s růží. Při kompozici s heřmánkem a citrusy může podpořit lepší trávení. Pro ošetření problematické pleti si rozumí s tea tree nebo levandulemi. V domácích parfémech k němu lze přidat např. vzácné dřeviny jako santal, ho-sho nebo růžové dřevo a také květinové a citrusové tóny.

Obsah balení - 5 mlprimaveraDetailní informace

Detailní popis produktu

PRIMAVERA Borovice pinie bio - éterický olej

Jako součást kosmetických prostředků se používá jako vonná složka a mírný přirozený konzervant, pro snížení produkce kožního mazu a zlepšení hojení poškození pleti. Protiplísňový a antibakteriální účinek ho činí skvělým pro zvládání různých kožních zánětů. Také ho najdeme jako součást v přípravcích dentální hygieny, parfémů, vlasových vod a šamponů proti lupům. V aromapsychologii působí při nervovém vyčerpání, obavách a neschopnosti udržet koncentraci. Uklidňuje, navozuje pocit pohody, zmírňuje emocionální traumata. Napomáhá zlepšit intimní život, ovlivněný nedostatkem emoční pohody. Funguje jako mírné afrodiziakum.

Aroma

Sladká kořeněná vůně.

Kontraindikace

Není vhodná pro těhotné do ukončeného třetího měsíce gravidity, pro kojící ženy a děti do šesti let věku. U těhotných je potřeba dodržovat nízké dávkování a nepoužívat v dlouhodobém horizontu. Lépe je nahradit ho jiným, vhodnějším éterickým olejem. Může vyvolat alergickou reakci. Vždy se musí míchat do nosného oleje. Neužívat vnitřně. Nadměrné používání kardamomu může způsobit zvýšené pocení, bolest hlavy, bolesti žaludku, nevolnost, pocit sucha v ústech, ale také závratě, zvracení, tachykardii, podchlazení, nespavost nebo zvýšenou únavu, a halucinace. Nepoužívat v dlouhodobém horizontu (soustavně déle než 10 dní), dodržovat nízké dávkování.

Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností. Nikdy nepoužívejte na sliznice a přímo na pokožku v neředěném stavu.

Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek. Při nachlazení stačí smíchat jednu kapku EO do polévkové lžíce rostlinného oleje a nanést na hrudník a záda. Do masážního oleje o objemu 50 ml nakapejte nejvíce 15 kapek.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

Použití

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Složení

Ingredients INCI:

Elletaria cardamomum (Sri Lanka/bio).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Aromaterapeutická bio kosmetika dotažená do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z fair trade ingrediencí z biodynamického zemědělství. 

Nejširší kolekce čistých éterických olejů v bio kvalitě. Primavera to jsou aromaterapeutické organické éterické oleje a esence.