PRIMAVERA Manuka - éterický olej

Kód: 1906
435 Kč / ks
Skladem (3 ks)

100% přírodní éterický olej manuka (Leptospermum scoparium). Kořeněná, čerstvá, bylinná vůně. Čistí vzduch, posiluje, vhodná při vyčerpání a napětí. Pomocník při péči o problematickou pleť, při respiračních problémech, alergických záchvatech, dermatitidách.

Manuka je jedna z nejoblíbenějších léčivek Nového Zélandu a Austrálie. Tradičně se využívá zejména pro léčení kožních problémů. Éterický olej Manuka se získává pomocí parovodní destilace. Je výborným jako pomoc pro čištění vzduchu při respiračních infekcích, usnadňuje vykašlávání, napomáhá průchodnosti dýchacích cest. Manuka se celkově vyznačuje výbornou antivirovou, antibakteriální a také antimykotickou aktivitou. V aromapsychologii se používá při vyčerpání, napětí a pro zmírnění stresových situací. Při chřipce je ideálním prostředkem, podporujícím pocení. Při nachlazení a chřipce se doporučuje smíchat s nosným olejem a aplikovat na horní část zad a hrudník.

Obsah balení - 5 mlprimaveraDetailní informace

Detailní popis produktu

PRIMAVERA Manuka - éterický olej

Jako součást kosmetiky napomáhá eliminovat kožní infekce, mykózy, podporuje prokrvení pokožky, její dobré hojení a zajizvení, zmírňuje kožní svědění. Používá se na puchýře, bradavice. V prostředcích dentální hygieny najdeme Manuku jako součást výrobků pro ošetření zánětů dásní. Je vhodná do masážních směsí pro snížení bolesti kloubů, svalů a celého pohybového aparátu. Působí jako celkový imunostimulant.

Aroma

Éterický olej manuka je sladký a velmi příjemný, lehce kořeněný. Velmi dobře se míchá s citrusy, ravinsarou, levandulí, růžovým dřevem, dřevem ho-sho, tymiánem linalolem, santalem, tea tree.

Kontraindikace

Esenciální olej Manuka se nedoporučuje dětem do sedmi let věku, těhotným či kojícím ženám.

Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění: Éterický olej Manuka patří mezi dražší aromaterapeutický materiál. Doporučuje se hlavně do masážních směsí a domácí kosmetiky. Můžete ji použít například v ředění 2 kapky na 10 ml rostlinného na masáž hrudi při respiračních infekcích nebo pro uvolnění bolestivých svalů.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

Použití

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy.

Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Složení

Ingredients INCI:

Leptospermum scoparium branch/leaf oil, Limonene**, Linalool**
**přirozená součást éterických olejů
Původ: Nový Zéland

Původ: Rakousko/Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Aromaterapeutická bio kosmetika dotažená do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z fair trade ingrediencí z biodynamického zemědělství. 

Nejširší kolekce čistých éterických olejů v bio kvalitě. Primavera to jsou aromaterapeutické organické éterické oleje a esence.