Shilajit Extract - doplněk stravy - 500mg High Strength

Kód: 454
990 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

BLÍŽÍCÍ SE DOBA EXPIRACE - CENA - 20%

Shilajit se v sanskrtu nazývá „skála života“. Shilajit je lepkavá látka, která se nachází především ve skalách Himalájí.
Obvykle připomíná látku podobnou dehtu, jejíž barva se pohybuje od žlutavě hnědé až po tmavě hnědou.
Tmavě hnědá je považována za nutričně nejcennější a nejúčinnější.

Shilajit je také nutričně hustý a je bohatý na důležité minerály, železo, vápník, selen a zinek.
Shilajit Extract je smíchán s bylinkami TulsiKapikachhu a White Musli.
Tyto byliny se přidávají do receptury, aby se dále zesílily účinky shilajitu a zvýšilo se vstřebávání.

• 100% čistý extrakt z pryskyřice Shilajit.
• Vzorec s vysokou sílou obsahující minimálně 20% účinné látky, kyseliny fulvové.
• Je známo, že kyselina fulvová zvyšuje vstřebávání živin a antioxidační stav.
Obsahuje více než 85 minerálů v iontové formě.
• Zvyšuje výdrž pro muže a ženy.

Obsah balení - 60 kapslíFushi přírodní produktyDetailní informace

Detailní popis produktu

Shilajit  Extract - doplněk stravy - 500mg High Strength

Na počátku byla Země požehnána bohatou, úrodnou půdou a bujnou vegetací. Půda se hemžila mikroby – bakteriemi, houbami a prvoky. V dokonalém koloběhu života rozkládají mikrobi v půdě odumřelý rostlinný materiál a vytvářejí látky a živiny, jimiž se krmí rostliny. Když pak rostliny jí člověk, těší se všem nutričním látkám, které do nich dostávají. V dokonalém světě by se fulvické a humické objevily v půdách, kde se vyrábí naše jídlo. Naše půdy se bohužel staly virtuální mrtvými zónami prospěšného organického materiálu a jsou opakovaně otráveny pesticidy a poté doplněny fosforem, dusíkem a draslíkem. Hnojiva poskytují dostatek živin, aby rostliny rostly, ale nikde poblíž rozmanitosti a množství životně důležitých minerálů a živin, které naše potraviny potřebují k zajištění optimálního zdraví, když je konzumujeme. Takže i když jíme organické produkty, nám stále chybí velké množství živin.

Shilajit je lepkavá látka, která se nachází především ve skalách Himalájí. Vyvíjí se po staletí z pomalého rozkladu rostlin.
Primární složkou shilajitu je antioxidant známý jako kyselina fulvová. Tento silný antioxidant přispívá ke kognitivnímu zdraví tím, že zabraňuje hromadění tau proteinu. Tau proteiny jsou důležitou součástí vašeho nervového systému, ale hromadění může způsobit poškození mozkových buněk.

Shilajit je silná organická složka, která se nachází ve vodě, půdě a horninových segmentech. Nabízí fantastické zdravotní výhody, ale není příliš známá, jelikož se teprve nedávno přišlo s metodami, jak ji účinně izolovat. Fulvové kyseliny jsou rodinou organických kyselin, přírodních sloučenin a složek humusu (což je organická součást půdní hmoty).

Není to vitamin ani minerál a věda tuto látku neumí syntetizovat v laboratoři.
Kyselina fulvová není jen nějaký další doplněk. Je to mocná, životadárná substance, která pozvolna mizí z našich potravin, což si vybírá daň na našem zdraví.
Bylo prokázáno, že kyselina fulvová omlazuje a působí na zdraví takovými způsoby, jimiž se nemůže chlubit žádná jiná přírodní látka.
Kyselina fulvová se už tři tisíce let používá v tradiční indické medicíně, a to ve formě minerálu šiladžitu (angl. shilajit = mumio).
V ajurvédské literatuře se označuje jako „rajásána“, neboli omlazující prostředek, jenž zvyšuje kvalitu života.

Kyselina fulvová má velmi malé molekuly s nízkou molekulární hmotností. Jsou menší než molekuly huminových kyselin a snadno pronikají buněčnou membránou; vnikají dokonce i do mitochondrií. Jelikož na sebe kyselina fulvová snadno váže nutriční látky, např. vitaminy a minerály, může je takto dodávat, kam je potřeba. Bez ní klesá schopnost našeho organismu absorbovat nutriční látky, ať už je jejich zdrojem potrava, nebo doplňky.

Díky malým molekulám a schopnosti rozpouštět se ve vodě za jakéhokoli pH kyselina fulvová

Ájurvédští praktici doporučují tuto bylinu ke zvýšení energie, revitalizaci těla a má se za to, že pomáhá prodloužit životnost. Tradičně byla tato bylina popsána jako jóga vahi, což znamená „spojující nosič“, kvůli své schopnosti přenášet a řídit živiny do těla, aby mohly efektivně pracovat.

Fushi's Shilajit Extract obsahuje minimálně 20% kyseliny fulvové, která má mnoho známých výhod, od nejsilnějšího elektrolytu v přírodě až po zlepšení zdraví a metabolismu střev. Tento směsný extrakt zajišťuje 20% kyselinu Fulvic, která je zodpovědná za jeho neuvěřitelnou škálu výhod.

Vyrobeno z čerstvě namleté ​​byliny ze sklizně této sezóny. Čerstvě mleté, ručně smíchané a obalené v naší londýnské dílně do 72 hodin.

Shilajit je důležitý pro:

• Obsahuje více než 85 stopových minerálů v iontové formě, včetně fulvové a huminové kyseliny.
• Bohatý na antioxidanty, chrání před oxidačním poškozením.
• Bojuje proti stresu a únavě tím, že poskytuje přirozenou energii.
• Omlazuje a regeneruje unavené buňky.
• Kyselina fulvová podporuje zdravé vstřebávání živin, elektrolytů a antioxidačního stavu.
• Podporuje přirozený proces čištění těla.

Použití:

2 kapsle denně s jídlem a vodou nebo podle pokynů lékaře / lékaře / nutričního terapeuta.
Nepřekračujte uvedenou doporučenou dávku.

Upozornění:

Nepřekračujte uvedenou doporučenou dávku.
Nedoporučuje se, pokud jste těhotná nebo kojíte.
Skladujte na suchém a chladném místě mimo dosah dětí.
Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy.

Úložný prostor:

Chraňte před slunečním zářením a teplem na chladném tmavém místě a mimo dosah dětí.

Složení:

Hydroxypropylmethyl cellulose (capsule shell), Shilajit (asphaltum) extract (Min 20% Fulvic acid), Tulsi (Ocimum tenuiflorum), Kapikachhu (Mucuna pruriens), White Musli (Chlorophytum borivilianum), Shilajit (asphaltum).

NEOBSAHUJE:

Lepek, laktóza, cukr, sója, mléčné výrobky, GMO, hexan, pesticidy a herbicidy, umělá barviva, přísady a konzervační látky.

Shilajit a Ayurveda: Tradiční použití

Shilajit zahrnuje čtyři ze šesti ajurvédských chutí - štiplavý, hořký, slaný a svíravý - a nese štiplavou, zahřívací energii

V ajurvédě se říká, že shilajit má vyrovnávací účinek na všechny dóše. Může být použit k jemné detoxikaci tkání, ale má také posilující, výživovou hodnoti. Tato kombinace činí ze shilajitu vysoce ceněný doplněk téměř pro každého. I když je to považováno za vyvážení pro všechny dóše, jeho jemná topná povaha se může pro pittu zhoršit, pokud se použije v nadměrném množství.

V překladu ze sanskrtu znamená shilajit „ničitele slabosti“ což hovoří o jeho neuvěřitelné schopnosti přinést tělu sílu a omlazení.
Na rozdíl od většiny našich bylinných produktů není tento dehtový materiál ve skutečnosti sklízen přímo z rostliny, ale spíše z pomalého rozkladu rostlinného materiálu po mnoho staletí hluboko ve skalách Himalájí.

Shilajit má afinitu k mutra vaha srota (močový systém), kde pomáhá odstranit stagnaci kapha, tonus vata a stimuluje tok apana vayu pánevní oblastí. Posiluje také ledviny, důležitou součást většího močového systému. Shilajit má také silný účinek na medas dhatu (tukovou tkáň) a ambuvaha srotas (vodní kanály) v celém těle, což pomáhá regulovat zdravou váhu a udržovat vyváženou hladinu cukru v krvi v normálním rozmezí.

V reprodukčním systému (shukra dhatu) je shilajit proslulý podporou zdraví a funkce pohlavních orgánů u mužů i žen. Jako rasayana má výživnou a posilující kvalitu, která prospívá tkáním celého reprodukčního systému a chrání je před nadměrnou váhou, předčasnou degenerací a celkovou slabostí.

Díky vysokému obsahu minerálů shilajit také velmi podporuje rakta dhatu (krev) a asthi dhatu (kosti) a pomáhá vyživovat krev a budovat silné a zdravé kosti.

V širším měřítku podporuje shilajit přirozené čištění od jakékoli nahromaděné stagnace nebo toxicity a zároveň vytváří a omlazuje zdravé tkáně v celém těle. Prostřednictvím těchto akcí je mocným spojencem pro vyvážení všech tří dóš.

Vzhledem k vysokému obsahu minerálů shilajitu a jeho schopnosti podporovat tolik systémů a vrstev tkáně v těle není žádným překvapením, že shilajit je adaptogen, což z něj dělá skvělého spojence pro podporu nadledvin a zdravé energetické hladiny, zatímco pomáhá tělu vyrovnat se s stres.

Tradičně je shilajit známý jako jóga vahi - což znamená „spojení s nosičem“ - kvůli své schopnosti přenášet a řídit živiny hluboko do těla, aby mohly pracovat co nejefektivněji. Jako jóga vahi může být shilajit užíván s jinými bylinami a doplňky ke zvýšení jejich účinnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fushi
Hmotnost: 0.1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako