Tekutý Shilajit Bhútán - Nejdražší a nejvyšší kvalita na světě

Kód: 1747
6 990 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Tekutý super-koncentrát z království Bhútánu. Nejdražší zlatá jakost a nejvyšší kvalita purifikovaného shilajitu na světě.
Zlatá třída (gold grade) z království Bhútánu v tekuté super-koncentrované podobě praktických kapek k okamžitému použití kdykoli a kdekoli.

Absolutně transparentní, panensky čistý (masivní dokumentace a detailní analýzy z interteku poskytnuté výrobcem) a dohledatelný až ke zdroji v Bhútánu (Dakini Biotech), kdy zároveň (jako jediný shilajit na světě) také poskytuje přímé materiály (fotky a video - viz níže) z lokací a průběhu sběru. Sečteno a podtrženo jde aktuálně o nejunikátnější Shilajit, který má ale svou vysokou cenu.

Shilajit je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance. Znám také jako "velehorská krev planety země", doslovně přeložen jako „zrozený ze skály“ a v ajurvédské tradici označen jako „ničitel slabosti“, je shilajit bohatý na široké spektrum minerálů, stopových prvků, sterolů a zejména přirozeně se vyskytující kyselinu fulvovou, která usnadňuje vstřebávání minerálů a živin na buněčné úrovni.

„ZDRAVÍ JE BOŽÍ DAR A PÉČE O TĚLO JE POSVÁTNÁ POVINNOST, JEJÍŽ ZANEDBÁVÁNÍ, JE SKUTEČNÝ HŘÍCH“ -EUGEN SANDOW

Obsah balení - 10ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tekutý Shilajit Bhútán - Nejdražší a nejvyšší kvalita na světě

Tekutý Shilajit Bhútán

...vložit každé ráno do teplé vody kousek shilajitu a klidně sledovat jak se pomalu rozpouští...po pár minutách už pít legendární životodárný elixír himalájských jogínů s nenapodobitelnou chutí, který v momentech zaplavuje tělo hojností minerálů a kyselinou fulvovou, huminovou, dibenzo-alfa pyrony a mnoha dalšími unikátními látkami, jež odpalují kaskádu reakcí a efektů, pro které z tohoto denního rituálu již nechcete upustit - to a mnohem více je shilajit.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

(Asphaltum, Shilajit, horská pryskyřice)

 • Podporuje - normální stav kostí a kloubů
 • Omlazení
 • Imunitní systém jako antioxidant
 • Normální trávení
 • Menstruační komfort
 • Duševní a poznávací činnost
 • Normální funkce reprodukčního systému
 • Normální funkce močové soustavy
 • Kontrolu tělesné hmotnosti
 • Metabolismus sacharidů a lipidů

Tajemství himalájských hor a historie Shilajitu

S unikátními minerálními vlastnostmi a vibrací, se nejvzácnější a nejsilnější shilajit dle znalců a historických pramenů nachází jen ve vysoko-himálajských oblastech (ve 4-6 tis. m n. m). Dále vyvěrá z horninových vrstev po celém světě od zmíněných Himalájí a pohoří Hindukush přes pohoří Ural, Ruský Altai, skalisté hory Severní Ameriky, horské oblasti severní Evropy a mimo jiné dokonce na Antarktidě. Bhútán je však celosvětově nejčistší zemí pro sběr shilajitu s rovněž nejomezenějším množstvím.

Shilajit top kvalita, organic, tekuté

Himalájský Shilajit je 100% přírodní látka připomínající organický thér/dehet, však stvořená z pozůstatků stlačených hvozdů (vč. fauny) indického kontinentu, které se srazily do Asie před více než 50 miliony let a spolu se skalní masou hor se v průběhu času transformovaly na živiny a minerály bohatou biomasu, která v letních měsících pod horkem slunečních paprsků vyvěrá z horské skály. Naleziště pravého shilajitu mají vždy společné dlouhodobé a intenzivní vystavení slunečnímu záření a velmi vysoké nadmořské výšky sběru. Této hmotě jsou napříč časem přisuzovány legendární až magické vlastnosti, které nelze ignorovat.

Poprvé byl shilajit oficiálně zdokumentován ve starověkém ajurvédském textu Charaka Samhita napsaném v roce 200 př. n. l., kde se nazýval "ničitelem slabosti" a "dobyvatelem hor".

Shilajit byl po mnoho staletí přísně střeženým tajemstvím himalájských jogínů a védských mudrců, kteří však nakonec sdíleli své znalosti o této látce s perskými císaři Dariusem a Xerxesem, jež ji převzali a dali svým elitním císařským strážím: "Nesmrtelným".

Čínský starověký lékař Čchiou se o shilajitu zmiňuje v "Knize o obtížných problémech" a v Tibetu byl shilajit nazván "králem léčiv". Traduje se, že vědomosti o jeho lékařském použití se uchovávaly v tajnosti a předávaly se výhradně ústně z otce na syna v nejpřednějších lékařských rodinách a až nakonec v 1. polovině 18. století byly vydány ve velkém čínském devadesátisvazkovém díle všechny dosavadní poznatky o použití shilajitu. Ve výzkumu jeho vlastností celkově nejvíce pokročila Čína, USA, Indie, bývalý SSSR a Irán.

Shilajit je po tisíciletí propagován ajurvédskou Materia Medicou jako optimální nositel energie a buněčné výživy do lidského těla. Toto moderní věda teprve nedávno prokázala tím, že identifikovala fulvové a huminové kyseliny, které se hojně nacházejí v Shilajitu, jakožto hlavní látky zodpovědné za produkci energie v buňce (Agarwal SP, Khanna R, Karmarkar R, Anwer MK, Khar RK. Shilajit: a review. Phytother Res. 2007 May;21(5):401-5.). Věda teprve začíná chápat potenciál substancí přirozeně bohatých na fulvokyseliny a DBA, jako je např. Shilajit.

Shilajit je poklad v srdci Himálaje, který lidé považují za zázrak tohoto místa. Ve čtyřech kanonických knihách Tradiční tibetské medicíny je také zaznamenáno, že Shilajit byl původně všelékem, jež daroval Buddha medicíny, aby pomohl lidstvu v apokalyptickém věku.

Bhútán je založen na buddhismu a věří, že dobré a vyrovnané lidské srdce dá vzniknout pouze čistým a krásným produktům. S takovým duchem DakiniDéese sklízí, purifikuje a distribuuje tento Bhútánský národní poklad.

Unikátní černý zlaty poklad z himalájí Shilajit

Jak se shilajit používá dle Ájurvédy

Tento tekutý super-koncentrát dávkujte po 10-20 kapkách do libovolného nápoje či přímo, dle etikety na obalu.

Přidávejte ideálně do teplé (ohřáté) pitné filtrované vody (bez chloru) a vypijte na prázdný žaludek (min. 30 minutový odstup od jídel pokud je užíván shilajit před). Pokud chcete ještě zvýšit energetickou hladinu elixíru, doporučuje se přidat jednu čajovou lžičku medu. Terapeuticky se doporučuje jeden stroužek česneku s medem rozdrcený na malé kousky zapít tekutinou Shilajit.

Himálajský Shilajit lze používat také s čajem během dne, aniž by do něj byl přidán cukr (vždy jen med).

Shilajit lze dle ayurvédy také užívat s teplým mlékem a medem hodinu před spaním.

Pokud Vám nesedne aroma a chuť shilajitu pak ayurvéda doporučuje schovat jej do lžíce rýže nebo jakéhokoli jídla a normálně zajíst + vypít sklenici vody. Efektivita je však nejvyšší při užití samostatně a nalačno.

Změřte svou toleranci a efekt shilajitu na sobě osobně vždy nejdříve menším základním množstvím a teprve poté příslušně zvyšujte dávku dle potřeby. Užívejte před jakoukoli náročnou fyzickou/mentální aktivitou anebo po ní, či hned ráno před snídaní.

Vždy po třech týdnech až měsíci nepřerušovaného užívání se obecně shilajit doporučuje alespoň na týden vysadit. Není to ale nutné.

Nejvíce "čarovný efekt" má shilajit nalačno a s co nejdelším odstupem od posledního jídla (po půstu).

Ayurvéda Shilajit léčení zdraví

Království Bhútánu

Království Bhútánu, známé jako "národní štěstí měřící země" je jediný stát na zemi, který postavil důležitost tzv. Gyalyong Gakid Palzom tedy Hrubého národního štěstí (HNŠ) nad HDP a ukotvil HNŠ v roce 2008 přímo ve státní ústavě protože "národní štěstí" je zde důležitější než ekonomická prosperita. O všem kolektivně důležitém od správy a hospodářského rozvoje po zachování kultury a ochranu životního prostředí i přírodního bohatství se v Bhútánu rozhoduje v souladu s tímto holistickým principem, jehož cílem je měřit a chránit kolektivní štěstí a blahobyt své populace.

Královská rodina je buddhistická a má absolutní zásadu nikdy neobětovat přírodní prostředí pro ekonomický rozvoj, takže přestože má Bhútán hodně lesů, nemá polygrafický průmysl. V zájmu ochrany životního prostředí, i když lidé v Bhútánu chtějí pokácet jediný strom, musí získat povolení. Výhodou Bhútánských zdrojů jsou především lesy, nerostné suroviny a hydroelektřina. Jako nosný pilíř rozvoje volí právě vodní energii. Vzhledem k tomu, že vodní elektřina je obnovitelný zdroj energie, nevzniká problém se spotřebou zdrojů a má také velmi malý dopad na životní prostředí. Elektrárna v Bhútánu je postavena pod zemí, aby nedošlo k ovlivnění chovu ryb nebo poškození sousedních lesů. V roce 1986 Bhútán odmítl podpořit projekt vodní přehrady Světové banky, protože by pohltil přírodní rezervaci. V Bhútánu není žádný těžký průmysl, velmi málo lehký průmysl, dokonce ani sklárna, pouze tradiční řemesla. Přestože HDP není vysoký, vláda utrácí spoustu peněz na vzdělávání a státní zdravotní služby. Zcela odpadá školné od základního až po univerzitu a také léčebné výlohy. Když jste nemocní, budete ošetřeni zdarma. Vláda absolutně nepoužívá peníze na rozvoj armády, nejvíce prostředků utrácí pro lidi, protože si myslí, že vzdělání a štěstí lidí jsou nejdůležitější.

Bhútánci obecně i očividně žijí ve větší harmonii, podle přírody, bezstarostně, bez žárlivosti, nenávisti... Traduje se, že právě z těchto důvodů byl proud Shilajitu v srdci posvátných Himalájí v Bhútánu od přírody vždy pomalý a omezený, avšak stálý.

Díky svému přístupu, odlišnosti, relativní izolovanosti a panenské přírodě, spolu s kolektivním odhodláním a metodickým úsilím o měření národního štěstí (která dodnes významně inspiruje i zbytek světa) má buddhistický Bhútán pověst mýtického království vysoko v Himalájích.

O království Bhútánu by se dalo říci, že je to poslední úplně čistá země na světě - 80% půdy tvoří panenský les. Bhútán zformuloval dokonce plán, v němž oznámil, že veškerá zemědělská půda bude přeměněna na ekologické zemědělství, což z Bhútánu udělá první 100% organickou zemi vůbec. Díky své přírodě je Bhútán známý také jako „Království bylin.“ Nadřazená kvalita bhútánského shilajitu je z takto unikátního zdroje nezpochybnitelná.

Historicky je Bhútán známý jako ‚Druk Yul‘ (Země hromového draka) a je centrem rozmanitých a tajemných zoologických a botanických výtvorů přírody. Uvádí se, že v Bhútánu roste přes 7000 druhů cévnatých rostlin a většina z nich má specifickou medicinální hodnotu. Na základě hojného výskytu funkčních bylin se Bhútán také nazývá „Menjong“ (Země léčivých bylin).

Šplhání na útesy a ruční sběr je jediný povolený způsob, jak sklízet bhútánský shilajit. Jakmile je ručně sklizen z puklin ve skalách odkud vyvěrá, potřebuje 2 až 50 let k "regeneraci", než se znovu shromáždí a objeví. Bhútánská vláda ho proto považuje za národní poklad a každoročně omezuje a kontroluje veškerou sklizeň prostřednictvím lesní policie. Pouze velmi malý počet lidí v Bhútánu má licenci na sběr shilajitu. Dostupnost Dákini Shilajitu je proto velmi omezená a cena vysoká.

Ruční sběr nejunikátnějšího Shilajitu

Naleziště shilajitu a lokace sběru ve 4500 m n. m v Bhútánských himálajích.

Složení

Ingredients INCI:

100% čistý Bhútánský Shilajit

Obsah: 10ml 

Země původu: Bhútán
Výrobce: Dakini Biotech (Bhutan)

Minimální trvanlivost: dle data na obalu (5 let)
Skladování: V temnu, suchu a chladu. Vždy s dobře utaženým uzávěrem po použití.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Pokud jste těhotná, kojící či užíváte léky na závažný zdravotní stav, konzultujte použití se svým lékařem či lékárníkem. Pokud dojde při užití k nevhodné reakci zastavte užívání a konzultujte s lékařem. Toto je 100% přírodní shilajit zcela bez obsahu umělých aditiv či konzervantů. Neobsahuje žádné známé alergeny.


Doporučené dávkování:

Berte 10-20 kapek denně na lačný žaludek (až 2x denně). Před použitím lahvičku vždy pořádně protřepejte. Dávkujte po kapkách napřímo do úst (nechat pod jazykem až 5 min) anebo přidávejte do nápojů (teplá/studená filtrovaná voda, mléko, voda s medem..) a vždy dobře rozmíchejte.

Nezahřívejte nikdy napřímo shilajit nad 60°C ani nepřidávejte do horkých tekutin nad touto teplotou! Pokud zaznamenáte zvýšenou kyselost žaludku při užívání napřímo na lačný žaludek pak užívejte 2h po jídlech. Pokud berete nějaké léky, používejte shilajit s rozestupem 2h po jejich užití.

Pro nejlepší účinky se doporučuje užívat min. 2 týdny nepřetržitě, optimálně pak měsíc. Ideální kůru dle výrobce tvoří 6 bezprostředně za sebou využitých 10ml balení s dodržením doporučeného denního dávkování 10-20 kapek max. 2x denně. Je možno libovolně užívat i déle, dle potřeby.


Hlavní části složení Shilajitu:

 • Huminové kyseliny (hnědočerné): jsou základní sloučeniny půd na bázi uhlíku. Bezpopelné huminové kyseliny a humáty jsou hlavními aktivními složkami Shilajitu. Je známo, že anti-virové huminové kyseliny částečně neutralizují oxid grafenu ve vodním prostředí. ( https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30173026/ )
 • Kyselina Fulvová (hnědočerná): Jedná se o lehčí formu huminové kyseliny obsahující více kyslíku. Fulvová kyselina je „transportní molekula“, která pomáhá přenášet živiny do buněk a pryč z buněk. Kyselina fulvová je výborná při detoxikaci. Vzniká při tom, když mikroby rozkládají organickou hmotu. Ve své podstatě technicky není ani kyselinou, ani minerálem, ale malou složitou sloučeninou, která má poměrně jedinečnou schopnost přitahovat a zadržovat negativní i kladné ionty. To z ní dělá super-transportér živin aka "buněčné taxi".
 • Dibenzo-alfa pyrony (DBP) a bifenylkarboxyláty (hnědé): Toto jsou jedinečné sloučeniny v shilajitu. Podílejí se na energetickém metabolismu v buňce prostřednictvím epigenetické signalizace (na buněčné membráně). Předpokládá se, že tyto sloučeniny působí synergicky s konopím a vyrovnávají účinky konopí a jeho aktivních složek.
 • Fenolové kyseliny (bezbarvé nebo světle žluté): Tyto základní stavební kameny flavonoidů jsou vlastně koenzymy, protože zvyšují vstřebávání živin, jako je vitamín C.
 • Chinony obsahující železo (žlutá až červená): Tyto sloučeniny mohou působit jako super antioxidanty.
 • Důležité bezbarvé sloučeniny v Shilajitu jsou Fosfolipidy a Triterpeny (ceněné hořké sloučeniny, které se často vyskytují v medicinálních houbách).
  Shilajit obvykle obsahuje 84 minerálů.


Hlavní mechanismus účinku shilajitu je, že kyselina fulvová pohání dibenzo-alfa pyrony a bifenylkarboxyláty do buněk. Předpokládá se, že tato kombinace má specifické a unikátní účinky zaznamenané v historickém použití i vědeckém výzkumu na zvířatech
V částečném shrnutí tvoří složení shilajitu kyselina fulvová, huminové kyseliny, kyselina listová; Dibenzo-alfa pyrony; Fosfolipidy, triterpeny a fenolové kyseliny; Železo; Zinek; Hořčík; Cesium; Baryum; Fosfor; Měď; Nikl; Draslík; Mangan; Křemík; Stříbro; Sodík; Síra; Jód; Stroncium; Rubidium; Chrom; Antimon; Vanadium; Molybden a desítky dalších prvků, Karotenoidy retinol, terpenoidy; Vitamíny skupiny B (1,2,3,6,12), C, E; Polyfenolové komplexy; Albuminoidy; Bioflavonoidy; Kyselina hippurová a šťavelová; Melanoidin; Kyselina benzoová; Kyselina tříslová; Glykosidy a další látky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a minerály
Hmotnost: 0.09 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: