Vitamin B komplex s Benfotiaminem 60 kapslí

Kód: 28_21
949 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Použítí Vitamínu B

Vitamin B Complex je unikátní pokročilý komplex, který poskytuje ideální poměr osmi hlavních vitaminů skupiny B. Vitamíny skupiny B poskytují základní podporu mozku, nervové soustavy, imunitních funkcí, produkce energie, buněčného metabolismu, zdraví orgánů a tkání a mnoha dalších látek.

Protože vitaminy skupiny B mají dalekosáhlé a vzájemně propojené účinky, jejich nízká hladina může ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby. Mezi příznaky nízké hladiny vitaminu B patří neschopnost dobře spát, únava, příznaky ze strany trávicího traktu, kloubní nebo svalové potíže, výkyvy nálad, zmatenost a občasná zapomnětlivost.

Faktory, které mohou přispívat k nízké hladině jednoho nebo více vitaminů skupiny B, jako je věk, alkohol a strava.

Obsahuje patentovaný komplex vitamínů B PANMOL® se stonásobně vyšší koncentrací vitamínů B, než jaká je obsažena v celých zrnech.
Pro zvýšení biologické dostupnosti a potenciálních přínosů jsou vitaminy skupiny B organicky vázány na klíčky z organických semen quinoy.
Obsahuje osm vyvážených a biologicky aktivních vitaminů skupiny B doplněných o kofaktory a koenzymy.
Mohou se v těle lépe vstřebávat než běžné izolované syntetické vitaminy skupiny B.
Obsahuje také benfotiamin rozpustný v tucích, který může snadněji procházet buněčnými membránami pro lepší biologickou dostupnost thiaminu a podporu buněk ve vašem těle a mozku.

Obsah balení - 60 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin B komplex s Benfotiaminem - Dr. Mercola

Vzhledem k tomu, že vitaminy skupiny B jsou rozpustné ve vodě a v těle se neukládají, musíte celý komplex vitamínů denně přijímat stravou. To bohužel může být kvůli vyčerpané moderní stravě a možným problémům se vstřebáváním problém.

Tato jedinečná receptura kombinuje inovativní výrobní metody s vědecky vyváženým poměrem jednotlivých vitaminů skupiny B a poskytuje tak špičkový doplněk stravy, který nikde jinde nenajdete.

Zařadili jsme japonský benfotiamin, speciální formu vitaminu B1 neboli thiaminu rozpustného v tucích, který dokáže snadněji procházet buněčnými membránami pro lepší biologickou dostupnost a podporu buněk v těle a mozku*.

13 Známek, že můžete mít nízký obsah B vitamínů

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby díky dalekosáhlým a vzájemně propojeným účinkům vitamínů. Každý z těchto běžných příznaků může být důsledkem nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B:

 • Neschopnost dobře spát
 • Únava a apatie
 • Duševní „mlha“, zmatek a zapomnětlivost
 • Výkyvy nálady a podrážděnost
 • Gastrointestinální příznaky
 • Nepohodlí kloubů nebo svalů
 • Svalová slabost
 • Ztráta svalové hmoty
 • Znecitlivění nebo brnění v prstech a nohou
 • Časté modřiny
 • Bolesti hlavy
 • Podrážděnost
 • Suchá, praskající kůže
 • Duševní mlhavost a zapomnětlivost jsou dva z nejvýznamnějších varovných signálů, že nemusí být dostatek vitamínu B12.

Vitamin B1 je známý tím, že podporuje pozitivní nálady a podporuje funkci mozku, zejména koncentraci, paměť a reakční dobu.

Vitaminy B6, B9 a B12 pomáhají přeměnit homocystein na methionin, důležitý stavební blok pro proteiny. Pokud máte nízký obsah některého z těchto tří vitamínů B, může být tento proces přerušen a hladiny homocysteinu mohou stoupat - nežádoucí stav spojený s prozánětlivými stavy.

Nedávná studie prokázala silné účinky vitamínů B6, B9 a B12. na mozkovou tkáň. Placebo nebo vysoké dávky kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 byly podávány denně skupině 186 mužů a žen ve věku nad 70 let.

U subjektů, které dostávaly vitaminy B a které měly zdravé hladiny omega-3 mastných kyselin, došlo po dvou letech k významnému zpomalení mozkového smrštění - o 40 procent méně než ve skupině s placebem!

Další studie o tři roky později ukázala podobné, ale ještě výraznější výsledky. A tentokrát nebyl zahrnut stav omega-3 mastných kyselin.

Po dvou letech vysokých dávek kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 se smršťování mozku zpomalilo až sedmkrát, konkrétně v oblasti šedé hmoty související s pamětí - to je pokles až o 90 procent!

Nízké hladiny vitamínů B

Skupiny lidí, u nichž je větší pravděpodobnost nedostatku nebo nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B, zahrnují:

 • Dospělí starší 50 let z důvodu nižší produkce vlastního faktoru.
 • Ti, kteří pravidelně pijí alkohol nebo více než čtyři šálky kávy denně.
 • Vegetariáni, vegani a další, kteří se vyhýbají klíčovým zdrojům vitamínů B jako jsou mléčné výrobky, maso a celá zrna.
 • Ti, kteří pravidelně konzumují dietu s vysokým obsahem kalorií a sacharidů s nízkou hodnotou živin.

Použití

Doporučené dávkování: dospělí, jako doplněk stravy, užívejte jednu (1) kapsli ráno a jednu (1) kapsli večer.

Složení

Ingredients INCI:

Thiamin (Vitamin B1) 1.5 mg 125% Riboflavin (Vitamin B2) 1.7 mg 131% Niacin (Vitamin B3) 20 mg 125% Vitamin B6 (as Pyridoxine) 2 mg 118% Folate (Vitamin B9) 665 mcg DFE 166% (Folic Acid equivalent 400 mcg) Vitamin B12 (as Cobalamin) 6 mcg 250% Biotin 300 mcg 1000% Pantothenic Acid (Vitamin B5) 10 mg 200% Organic B Complex Vitamins^ 1,000 mg (from Organic Quinoa Sprouts) Benfotiamine 150 mg, Other Ingredients: Capsule (Hydroxypropyl Methylcellulose), Microcrystalline Cellulose, Ascorbyl Palmitate, Silicon Dioxide

Velikost dávky: 2 kapsle.
Balení obsahuje: 180 kapslí.

Ostatní ingredience: Kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza), mikrokrystalická celulóza, askorbylpalmitát, oxid

Dávkování: dospělí, jako doplněk stravy, užívejte jednu (1) kapsli ráno a jednu (1) kapsli večer.

vitamin-b-complex

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: