Vitamín D3 a K2

Kód: 1849
889 Kč / ks
Skladem (5 ks)

benefity vitamínu D3 a K2

Vědci zjišťují, že vitamin D je možná nejdůležitější živinou, která byla kdy objevena pro podporu zdraví imunitního systému.

Vitamín D3, který reguluje expresi více než 900 genů v těle, ovlivňuje téměř všechny funkce, včetně zdravého vývoje a růstu buněk, silných kostí, kardiovaskulárního zdraví, zdraví mozku a poznávacích funkcí. Doplňování pouze vitamínu D však nestačí.

Když užíváte vitamin D, je životně důležité, abyste do sebe dostávali také dostatek vitaminu K2. Nejenže oba vitaminy působí synergicky, ale vitamin D potřebuje vitamin K2, aby správně fungoval. Vitamíny D3 a K2 společně podporují celkové zdraví srdce, tepen a žil, kostí a dýchacího a imunitního systému.

Vitamíny D3 a K2:

 • Dodává 5 000 m.j. vitaminu D3, což je optimální množství, které poskytuje účinnou denní dávku pro mnoho jedinců.
 • Dodává 180 mcg vitaminu K2 ve formě MenaQ7®, což je optimální hladina K2 v jediné patentované, klinicky podporované formě na současném trhu, která
 • Podporuje zdravé, pružné tepny a celkové zdraví srdce a také zdraví kostí*.
 • Využívá vitamin K2 vyrobený z cizrny, která se ukázala být jednou z nejlépe biologicky dostupných, stabilních a prospěšných odrůd.*
 • Neobsahuje sóju, aby se předešlo možným obavám z alergenů.
 • Používá pouze biotechnologicky neupravené (geneticky nemodifikované) složky.
 • Baleno v kapslích vhodných pro vegetariány.
 • Neobsahuje stearan hořečnatý, pochybnou složku, která se přidává do mnoha doplňků stravy pro zlepšení průtoku produktu, ale nepřináší žádné výživové výhody.
 • S naším složením vitamínů D3 a K2 získáte optimální vstřebatelnost ve snadné jednodenní dávce kapslí, na rozdíl od některých jiných složení s MK-4.

Obsah balení - 30 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3 a K2 5000 IU - Dr. Mercola

Proč Dr. Mercola Vitamins D3 & K2 používá optimální množství složek pro speciální složení:

Vitamins D3 & K2 dodává 5 000 IU vitaminu D3 neboli cholekalciferolu, což je optimální hladina preferované formy vitaminu D pro zajištění účinné denní dávky pro většinu lidí.

Naše receptura poskytuje 180 mcg vitaminu K2 v patentované, klinicky podporované formě MK-7 (MenaQ7), která podporuje zdravé, pružné tepny a celkové zdraví srdce i kostí. Používá výhradně biotechnologicky neupravené složky a využívá vitamin K2 vyrobený z cizrny, která je jednou z nejlépe biologicky dostupných, stabilních a prospěšných odrůd.

Kombinace vitaminu D3 a K2 je velmi doporučovaná pro podporu celkového zdraví. D3 a K2 spolu synergicky spolupracují - každá živina pomáhá druhé ve svých funkcích. Společně mohou tyto živiny účinně podpořit celkové zdraví vašeho srdce, cévního (tepny a žíly) systému a dýchacího a imunitního systému. Kromě mnoha dalších výhod pomáhají také udržovat silné kosti.

Výhody vitaminu K2

Vitamin K2 Dr. Mercola dodává výživovou dávku 180 mcg patentované formy vitaminu K2, MenaQ7®. Jedná se o první a jediný klinicky ověřený vitamin K2 pro zdraví kostí i kardiovaskulárního systému. Studie prokázaly, že MenaQ7®:

 • Je nejlépe biologicky dostupnou, biologicky aktivní a nejdéle působící formou vitaminu K2.
 • Poskytuje optimální množství vitaminu K2 ve vašem těle pro aktivaci MGP závislého na vitaminu K2.
 • Pomáhá snižovat kalcifikaci tepen.
 • Pomáhá podporovat vaše tepny a kardiovaskulární systém.
 • Pomáhá zlepšovat a udržovat silné kosti a udržovat je zdravé.
 • Pomáhá zajistit, aby vápník skončil ve vašich kostech, a ne v tepnách a tkáních.
 • Pomáhá podporovat průtok cév mozkem pro optimální zdraví mozku a funkci paměti.
 • Pomáhá podporovat zdraví svalů a nervů.

Vitamin D:

 • Přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu.
 • Dostatečné množství vitaminu D může přispět k udržení zdravého fungování imunitního a dýchacího systému.
 • Spolu se zdravou stravou a pohybem může vitamin D napomáhat přirozené tvorbě buněk v těle.
 • Klíčová živina pro udržení správného stavu kostí a zubů.
 • Pomáhá udržovat normální funkci svalů a zdravé klouby.
 • Vitamin D má úlohu v procesu dělení buněk.

Vyvážené živiny rovnají se zdravé kosti

Všichni víme, že vápník je důležitý pro stavbu silných kostí. Mnoho odborníků se však dnes domnívá, že problémem není nedostatek vápníku, ale nedostatek vitaminů K2 a D a hořčíku, které mohou ohrožovat zdraví kostí. Skutečně důležitá je rovnováha živin, které budují kosti. Vitamin D3 a vitamin K2 Dr. Mercola je pečlivě sestaven tak, aby poskytoval optimální množství dvou základních složek.

Nedostatek vitaminu D - kdo je ohrožen?

Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

Vzhledem k rozsáhlým účinkům vitaminu D v organismu si při řešení jakýchkoli zdravotních problémů, zejména těch výše uvedených, vždy ověřte, zda nemáte nedostatek této klíčové živiny. Pokud máte nedostatek vitaminu D, doporučili bychom vám silnější dávku 5000IU, která pomůže normalizovat hladinu vitaminu D, a poté pokračovat udržovací dávkou 1000IU.

Určité skupiny osob mohou být vystaveny zvýšenému riziku nedostatku vitaminu D, stejně jako jedinci s některými specifickými onemocněními. Pokud se vás některý z následujících případů týká, nechte si hladinu vitaminu D co nejdříve zkontrolovat.

 1. Je zima a nežijete v tropech nebo subtropech.
  Pokud nežijete v tropech nebo subtropech, k zemi se v zimě jednoduše nedostává dostatečné množství UVB záření, nebo dokonce žádné, a právě působením UVB záření si vaše tělo přirozeně vytváří většinu potřebného vitaminu D.
 2. Máte tmavší pleť.
  Osoby s tmavší pletí mohou potřebovat až desetkrát více slunečního záření, aby si vytvořily stejné množství vitaminu D jako osoby se světlou pletí.
 3. Je vám 50 let nebo více.
  S přibývajícím věkem vaše kůže při pobytu na slunci produkuje méně vitaminu D.
 4. Trávíte hodně času v místnosti.
  Pokud se vyhýbáte slunci nebo prostě nemáte možnost chodit pravidelně ven, vaše hladina vitaminu D bude pravděpodobně nižší.
 5. Máte nadváhu nebo jste obézní (nebo máte vyšší svalovou hmotu).
  Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích a podobá se hormonům, takže tělesný tuk může působit jako houba. Těžší osoby s větším množstvím tělesného tuku nebo dokonce osoby s větší svalovou hmotou mohou potřebovat vyšší dávku než štíhlejší osoby.
 6. Máte střevní problémy.
  Pokud máte zažívací potíže, které ovlivňují vaši schopnost vstřebávat tuky, můžete mít nižší vstřebávání vitaminu D.
 7. Jste bolestiví nebo unavení, případně obojí.
  Klasické příznaky určitého typu nedostatku vitaminu D mohou napodobovat stavy charakterizované únavou a bolestmi kostí.
 8. Jste těhotná.
  Těhotné ženy potřebují vyšší množství vitaminu D pro vlastní těhotenství a porod i pro optimální zdraví svých dětí.
 9. Pozorujete neobvyklé pocení hlavy.
  Jedním z prvních příznaků nedostatku vitaminu D je překvapivě zpocená hlava.

Použití

Doporučujeme stanovení vitamínu D v laboratoři (cena činí 1 463 CZK bez DPH) než začnete se suplementací.

Doporučené dávkování dle legislativy: Užívejte 1 kapsli týdně - dávkování podle české legislativy se výrazně liší od dávkování doporučeného výrobcem.

Doporučené dávkování dle výrobce: 

U tohoto přípravku s vitaminem D3 a K2 stačí užívat pouze jednu dávku denně, na rozdíl od mnoha jiných přípravků, které používají vitamin K2 ve formě MK-4. Získáte optimální vstřebávání ve snadno použitelné dávce v kapslích jednou denně.

Dospělí užívají jako doplněk stravy jednu (1) kapsli denně s jídlem.

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Upozornění: Neužívejte vitamíny D3 a K2, pokud v současné době užíváte léky na ředění krve, např. warfarin (Coumadin®). Poraďte se se svým lékařem o vhodné hladině vitaminu K, kterou byste měli udržovat při užívání jakéhokoli antikoagulancia.

Každá kapsle obsahuje vysokou dávku vitamínu D, 125 mcg resp. 5000 IU.

Složení

Ingredients INCI:

Vitamin D3 (as Cholecalciferol), Vitamin K2 [as Menaquinone-7 (MK-7, from Chickpea)], Rice Hull, Glycerol Monostearate, Capsule (Hydroxypropyl Methylcellulose), Maltodextrin, Modified Starch, Sucrose, Ascorbyl Palmitate, Rosemary (Leaf) Extract.

Složení: Vitamín D3 5000 IU, K2 180 mcg, 30 kapslí, doplněk stravy

Doporučené dávkování: Užívejte 1 kapsli týdně - dávkování podle české legislativy se výrazně liší od dávkování doporučeného výrobcem. Každá kapsle obsahuje vysokou dávku vitamínu D, 125 mcg resp. 5000 IU.

Ostatní ingredience: rýžové zrno, glycerol monostearát, kapsle (HPMC celulóza), maltodextrin, modifikovaný škrob, sukróza, Askorbyl palmitát (vitamín C), extrakt z rozmarýnu lékařského (list)

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje: 30 dávek.

Složení D3 a K2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: