Vitamín D3 ve spreji

Kód: 2038
499 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Účinky vitamínu D3

Vitamín D3 reguluje expresi více než 900 genů v těle a ovlivňuje takřka všechny funkce, včetně zdravého vývoje a růstu buněk, silných kostí, kardiovaskulárního zdraví, imunitního systému a poznávacích funkcí.

Přesto má velké procento populace nedostatek této nezbytné živiny. Mezi nejohroženější skupiny patří lidé starší 50 let, lidé s tmavší pletí, lidé s nadváhou a lidé s jakýmkoli typem gastrointestinálních problémů, které mohou ovlivňovat vstřebávání tuků. Výzkum naznačuje, že až 85 % lidí může mít nedostatek vitaminu D. Pomozte chránit své zdraví.

Vlastnosti D3 Sunshine Mist® ve spreji dodává 1 000 IU preferované formy vitaminu D3 v každém jednom střiku:

 • Přichází v lahodné přírodní pomerančové příchuti, bez jakýchkoli umělých příchutí nebo barviv.
 • Posiluje celkové zdraví srdce.
 • Zdraví imunitního systému.
 • Vyrovnané nálady a pocity pohody.
 • Silné a zdravé kosti.
 • Zlepšení svalové síly.
 • Správné trávení a vstřebávání potravy.
 • Ideální udržení hmotnosti.

Obsah balení - 29 ml - podle dávkování při 1 střiku = 1000 IU = 25 mcg vitamínu D3 (cca 190 dávek) - dávkujte dle potřeby.mercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3 ve spreji - Dr. Mercola

Dr. Mercola Vitamin D Sunshine Mist Spray Natural Orange Flavor 1000 IU při jednom střiku pomáhá podporovat zdraví kostí. Nejnovější objevy ukazují, že každá buňka ve vašem těle potřebuje vitamin D pro optimální pohodu. Neriskujte proto, že nebudete mít dostatek této životně důležité živiny. Získat dostatek vitaminu D denně však až doposud nebylo snadné. Dr. Mercola Vitamin D Spray je zcela bez stimulantů, obsahuje pouze přírodní složky a navíc skvěle chutná. Každá předem odměřená dávka dodává 1000 IU klíčového vitaminu D3.

Pozor na veganské vitamíny D3 v roztoku!

Vitamín D3, cholecalciferol ve veganské podobě není úplně stabilní (veganský vitamín D3 se v MCT oleji rozloží během 2-3 týdnů), proto Dr. Mercola používá z tohoto důvodu také zdroj z ovčího lanolinu.

O Vitamínu D3 ve spreji:

 • Přímý pobyt na slunci - je zdaleka nejlepším způsobem získávání vitaminu D, protože kůže produkuje vitamin D, když je vystavena ultrafialovým paprskům slunce. Mnoho lidí však žije v lokalitách, které jsou celoročně vystaveny nedostatečnému slunečnímu záření, nebo netráví mnoho času venku bez opalovacího krému, když je slunce na svém maximu.
 • Používá neaerosolovou, nekapající dávkovací nádobku, která dodává živiny ve formě, kterou může vaše tělo okamžitě využít*.
 • Každá lahvička Sunshine Mist Vitamin D3 Spray obsahuje 36 dávek, 0,85 FL. oz (25 ml).
  V souladu s přesvědčením Dr. Mercola o poskytování nejkvalitnějších produktů je tento produkt bez lepku, GMO a sóji.
 • Tento sprej s vitaminem D3 je zcela bez stimulantů a obsahuje pouze přírodní složky.
 • Každá předem odměřená dávka dodává 1000 IU klíčového vitaminu D3 pro podporu zdraví srdce a imunitního systému a zdraví kostí

Pokud hledáte výživového superhrdinu, nehledejte nic jiného než zdraví podporující vitamin D. Již nyní je uznáván jako nezbytný pro podporu zdraví kostí a nedávné objevy ukazují, že každá buňka ve vašem těle potřebuje pro optimální pohodu vitamin D. Neriskujte tedy, že byste neměli dostatek této životně důležité živiny. Získat dostatečné množství vitaminu D denně však nebylo snadné - až doposud. Představujeme vám Vitamin D3 Spray - nejnovější průlom v oblasti snadno použitelných doplňků vitaminu D3.

Každá předem odměřená dávka dodává1000 IU klíčového vitaminu D3, který podpoří vaši:

 • Přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu.
 • Dostatečné množství vitaminu D může přispět k udržení zdravého fungování imunitního a dýchacího systému.
 • Spolu se zdravou stravou a pohybem může vitamin D napomáhat přirozené tvorbě buněk v těle.
 • Klíčová živina pro udržení správného stavu kostí a zubů.
 • Pomáhá udržovat normální funkci svalů a zdravé klouby.
 • Vitamin D má úlohu v procesu dělení buněk.

Proč je sprej lepší než pilulky, tablety nebo kapsle?
Dr. Mercola objevil americkou společnost, která používá nanotechnologie k rozvoji patentovaných NanoMist®, které zmenšují velikost molekuly D3 do mikroskopických nanodropletů™. Jedná se o velmi dobře vstřebatelnou sublingualní formu vitamínu D3.

Co z toho pro vás vyplývá?
Docela jednoduše, D3 ve spreji je dodáván do vašeho těla v takové formě, že ho tělo může okamžitě začít využívat. Stručně řečeno, stříknete si jemnou mlhu tohoto spreje do úst, polknete, a základní živiny jsou rychle dodány do vašeho oběhového systému, tkání a buněk. Drobné nanodroplety™ v každém spreji jsou určeny k uvolnění vitamínu D3 ustáleným, časově řízeným způsobem, který zaručuje dlouhodobý užitek a ještě další posílení účinnosti.

Přírodní složení pro lepší vstřebávání
A co víc. Nemusíte polykat žádné pilulky – takže je to ideální, patříte-li k těm lidem, kteří nenávidí polykat pilulky. Jak pravděpodobně víte, vitamín D je rozpustný v tucích, přičemž mohou vzniknout problémy svjeho absorpcí. To je důvod, proč je lepší používat jeho olejovou formu a vyhnout se suchým tabletám. Nanosprej může být tím v současné době nejlepším způsobem, jak nakládat s touto životně důležitou živinou. Rozhodující je, že Sunshine Mist Vitamín D Spray je bez povzbuzujících látek, obsahuje pouze přírodní suroviny a chutná! A co je nejlepší, je balený v praktické neaerosolové lahvičce s odměřenými dávkami, která se snadno vejde do vaší kapsy nebo kabelky.

Nedostatek vitaminu D - kdo je ohrožen?

Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

Vzhledem k rozsáhlým účinkům vitaminu D v organismu si při řešení jakýchkoli zdravotních problémů, zejména těch výše uvedených, vždy ověřte, zda nemáte nedostatek této klíčové živiny. Pokud máte nedostatek vitaminu D, doporučili bychom vám silnější dávku 5000IU, která pomůže normalizovat hladinu vitaminu D, a poté pokračovat udržovací dávkou 1000IU.

Určité skupiny osob mohou být vystaveny zvýšenému riziku nedostatku vitaminu D, stejně jako jedinci s některými specifickými onemocněními. Pokud se vás některý z následujících případů týká, nechte si hladinu vitaminu D co nejdříve zkontrolovat.

 1. Je zima a nežijete v tropech nebo subtropech.
  Pokud nežijete v tropech nebo subtropech, k zemi se v zimě jednoduše nedostává dostatečné množství UVB záření, nebo dokonce žádné, a právě působením UVB záření si vaše tělo přirozeně vytváří většinu potřebného vitaminu D.
 2. Máte tmavší pleť.
  Osoby s tmavší pletí mohou potřebovat až desetkrát více slunečního záření, aby si vytvořily stejné množství vitaminu D jako osoby se světlou pletí.
 3. Je vám 50 let nebo více.
  S přibývajícím věkem vaše kůže při pobytu na slunci produkuje méně vitaminu D.
 4. Trávíte hodně času v místnosti.
  Pokud se vyhýbáte slunci nebo prostě nemáte možnost chodit pravidelně ven, vaše hladina vitaminu D bude pravděpodobně nižší.
 5. Máte nadváhu nebo jste obézní (nebo máte vyšší svalovou hmotu).
  Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích a podobá se hormonům, takže tělesný tuk může působit jako houba. Těžší osoby s větším množstvím tělesného tuku nebo dokonce osoby s větší svalovou hmotou mohou potřebovat vyšší dávku než štíhlejší osoby.
 6. Máte střevní problémy.
  Pokud máte zažívací potíže, které ovlivňují vaši schopnost vstřebávat tuky, můžete mít nižší vstřebávání vitaminu D.
 7. Jste bolestiví nebo unavení, případně obojí.
  Klasické příznaky určitého typu nedostatku vitaminu D mohou napodobovat stavy charakterizované únavou a bolestmi kostí.
 8. Jste těhotná.
  Těhotné ženy potřebují vyšší množství vitaminu D pro vlastní těhotenství a porod i pro optimální zdraví svých dětí.
 9. Pozorujete neobvyklé pocení hlavy.
  Jedním z prvních příznaků nedostatku vitaminu D je překvapivě zpocená hlava.

 

Použití

Doporučené dávkování: (dle DDD): 1 střik do dutiny ústní jedenkrát denně = 1000 I.U. Podle potřeby můžete dávku zvýšit. Nechte 20 sekund působit, potom spolkněte. Vhodný na lačný žaludek i po jídle. Před použitím protřepejte.

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ. Při těhotenství se poraďte se svým lékařem.

Složení

Ingredients INCI:

Vitamín D3 (cholecalciferol) 1000 I.U. 500% (25 mcg) při jednom střiku.

Složení: cholecalciferol (zdroj: lanolin cholesterol z ovčí vlny - nezáleží z jakého zdroje je cholecalciferol, ale záleží na čistotě zpracování a čištění od reziduí, též vegan zdroj se nehodí do MCT roztoku, kde je nestabilní), voda, celulóza, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, xantanová guma (rostlinný základ), kyselina citronová, sorban draselný (přírodní zdroj: bobule - kyselina sorbová + hydroxid draselný), Organická Stevia (extrakt z listu Stevia rebaudiana Bertoni), Tokoferoly (vitamin E), extrakt z rozmarýnu (list)

Doporučené dávkování (dle DDD): 1 střik do dutiny ústní jedenkrát denně = 1000 I.U. Podle potřeby můžete dávku zvýšit (např. 5x střik = 5000IU). Nechte 20 sekund působit, potom spolkněte. Vhodný na lačný žaludek i po jídle. Před použitím protřepejte.

Složení Vitamín D ve spreji

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: