Zinek - Doplněk stravy - Wholefood

Kód: 396
330 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Zinek je minerál, který působí na řadu funkcí našeho těla. Je kofaktor více než 200 enzymů, podílí se na proteosyntéze, metabolismu nukleových kyselin.
Zinek je velice známým především svým pozitivním účinkem na pokožku, vlasy a nehty, no zdaleka nejde o jeho jediný účinek. Má význam pro normální růst, vývoj a reprodukční funkce člověka a je zapojen do správné funkce řady orgánů.

Nedostatek zinku může vést k narušení plodnosti. Zvláštní pozornost je třeba zinku věnovat v těhotenství. Dalšími projevy nedostatku tohoto minerálu jsou kožní poruchy, poruchy imunitních funkcí, průjmy.

 • Zinek obsažený v prášcích z kakaa, lněného semene a houby Shiitake
 • Houby shiitake mají imunomodulační vlastnosti
 • Podpora imunitního systému
 • Zdravé vlasy, kůže a nehty
 • Důležité pro zdravé dělení buněk

Obsah balení - 60kapslíFushi přírodní produkty pro krásnu a zdravíDetailní informace

Detailní popis produktu

Zinek - Doplněk stravy - Wholefood

Řada Fushi Wholefood Nutrients

je speciálně navržena pro zlepšení biologické dostupnosti a vstřebávání doplňků. Příroda vytvořila potraviny obsahující mnoho vitamínů, minerálů a fytochemikálií, které fungují synergicky. Kombinací živin s celými potravinovými prášky jsme docílili daleko lepší a přirozené vstřebatelnosti tělem, což snižuje potřebu vysokých dávek.

Začlenili jsme zinek do houbového prášku Shiitake, protože tyto houby byly důkladně studovány kvůli jejich modulačním účinkům na imunitní systém. Mohou buď jemně posílit nebo potlačit imunitu v závislosti na tom, co je v té době v těle nejvíce zapotřebí.

Lněná semínka jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny a mohou pomoci zlepšit stav vlasů, pokožky a nehtů. Kakao je dlouhodobě využíváno pro zvýšení vytrvalosti a je plné antioxidantů, které pomáhají při optimální imunitní funkci a celkovém celkovém zdraví a pohodě. Celý potravinový prášek je také dobrým přírodním zdrojem vitamínů a minerálů, včetně vápníku, síry, zinku, železa, mědi, draslíku a manganu.

Zinek

Tento stopový (v těle je ve velmi malé koncentraci) a esenciální (látka, kterou si tělo nedokáže vyrobit, proto ji musíme přijímat v potravě) prvek je nezbytný pro všechny formy života – rostliny, zvířata i lidi. Je životně důležitý pro mnoho biochemických a fyziologických funkcí v lidském organismu.

Podílí se na syntéze proteinů a nukleových kyselin, na buněčné dělení, ale také na apoptóze (řízená buněčná smrt).
Je potřebný pro tělesný růst a vývoj, nezbytný pro imunitní systém, neurologické funkce, reprodukci, účastní se při tvorbě inzulínu a má zásadní vliv na metabolismus cukrů, tuků a bílkovin (tzv. makroživin). Mimo to působí nepřímo jako antioxidant. Dále má velký význam při hojení ran a příznivě působí na pokožku, vlasy a nehty. Také chrání před vznikem šedého zákalu či jinými degenerativními chorobami. Zinek hraje důležitou úlohu v imunitní funkci, integritě kůže, hojení ran, chuti a čichu, funkci štítné žlázy, růstu a vývoji, neurologické funkci a účinku inzulínu.

Projevy nedostatku zinku – ztráta chuti k jídlu, snížení glukózové tolerance, dermatitida, vypadávání vlasů, šupinatá kůže, lámání nehtů, bílé skvrny na nehtech, neuropsychické potíže, zhoršené hojení ran, poškození činnosti pohlavních orgánů, postižení reprodukčních funkcí, poškození funkcí imunitního systému, poruchy látkové výměny bílkovin, tuků a sacharidů, porušení chuťového a čichového smyslu, porucha růstu. Dále dochází ke zhoršení kůže po celém těle. Kůže je suchá, hrubá, déle se hojí drobná poranění, rozvíjí se dermatitida (zánět kůže), tvoří se puchýřky nebo praskliny. U chronických ekzematiků může docházet ke zhoršení příznaků ekzému. Vlasy i nehty jsou lámavější. Dostatečný příjem zinku je nutný hlavně v období těhotenství a u pacientů, kteří trpí cukrovkou

Zvýšit příjem zinku se doporučuje – dětem a mládeži v období růstu, aktivním sportovcům, těhotným a kojícím ženám, seniorům, vegetariánům a veganům, kuřákům, osobám pravidelně konsumujícím alkohol, u onemocnění způsobených nedostatkem zinku (onemocnění jater, ledvin, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, diabetes, astma aj.).

Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012

Zinek je důležitý pro:

 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů.
 • Zinek přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
 • Zinek přispívá k normální syntéze DNA.
 • Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu mastných kyselin.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A.
 • Zinku přispívá k normální syntéze bílkovin.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu kostí.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu vlasů.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu pokožky.
 • Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu zraku.
 • Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
 • Zinek se podílí na procesu dělení buněk.

Dávkování hořčíku (magnézia):

2 kapsle denně s jídlem a vodou nebo podle pokynů lékaře / lékaře / nutričního terapeuta.

Upozornění:

Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy.
Nedoporučuje se pro těhotné nebo kojící ženy

Skladování:

Chraňte před slunečním zářením a teplem na chladném tmavém místě a mimo dosah dětí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fushi
Hmotnost: 0.1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Fushi

Dozvědět se více o produktech Fushi

Jsme proslulí našimi organickými, nerafinovanými a za studena lisovanými oleji, které naši zákazníci milují. Lisování za studena je způsob mechanického extrahování, kde jediné teplo, je teplo vzniklé třením. Velmi přitom záleží na samotné tvrdosti ořechu nebo semene. Čím tvrdší ořech, tím je potřeba většího tlaku k získání oleje, což vytváří větší tření a teplo. Při výrobě není použito jakékoli vnějšího zahřátí, díky čemuž jsou v oleji zachovány veškeré jeho cenné složky a živiny. Díky výše zmíněnému procesu je olej velmi stálý. Nerafinované oleje mají tmavší barvu a výraznější vůni. Všechny naše oleje jsou certifikovány společností Soil Association jako