Zinek plus selen 30 kapslí

Kód: 28_12
349 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Důležitost zinku

Zinek je silný stopový minerál, který je zodpovědný za stovky funkcí v těle. Používá se ve všech buňkách, je základním stavebním kamenem asi 3 000 bílkovin a je nezbytný pro více než 300 enzymatických reakcí v těle.

I když je zinek hojně obsažen v mnoha potravinách, určité podmínky, které vám mohou bránit ve vstřebávání a využití tohoto životně důležitého minerálu. Chronický stres, těhotenství, strava s vysokým obsahem obilovin, luštěnin, semen a ořechů a také věk nad 60 let vás mohou vystavit vyššímu riziku nízké hladiny zinku.

Zinek Plus Selen je pečlivě sestaven pro optimální rovnováhu minerálů s chelátem glycinátu zinečnatého, vysoce účinným zdrojem určeným pro lepší vstřebávání.

V kombinaci s vysoce vstřebatelným antioxidačním selenem z obohacených kvasnic a stopovým množstvím mědi poskytuje Zinc Plus Selenium široce vyváženou podporu:

 • Zdravý růst a replikaci buněk.
 • Zdravou imunitní reakci.
 • Zdraví mozku a kognitivních funkcí.
 • Zdraví dýchacích cest.
 • Zdravý metabolismus.
 • Silné a zdravé kosti.
 • Zrak a zdraví očí.

Obsah balení - 30 kapslímercola

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinek plus selen 30 kapslí - Dr. Mercola

Nedostatek zinku je rozšířeným problémem lidí na celém světě - téměř 1 ze 3 osob může mít jeho nedostatek. Protože příznaky nedostatku zinku napodobují příznaky jiných běžných poruch, je často přehlížen.

I když máte ve stravě dostatek zinku, určité stavy mohou bránit vstřebávání a využití tohoto životně důležitého minerálu. Stres, těhotenství, vegetariánská strava nebo strava s vysokým obsahem obilovin, luštěnin, semen, ořechů a věk nad 60 let vás vystavují vyššímu riziku nedostatku.

Zinek hraje klíčovou roli v imunitních funkcích, růstu buněk a zánětlivých reakcích, takže se chcete ujistit, že nedostatek zinku neovlivňuje vaše zdraví.

Studie ukazují, že účinnější formou je specifická forma standardizovaných kvasnic obohacených selenem. Jedná se o plnohodnotnou proteinovou formu selenu ve srovnání s formou s jednou aminokyselinou, jako je selenometionin, která se častěji vyskytuje v doplňcích stravy se selenem a v multivitamínech.

Toto biologicky dostupné fermentované droždí (neobsahuje žádné nezdravé aktivní kvasinky!) je schopno akumulovat a zabudovat selen přímo do struktury bílkovin. To pomáhá výrazně snižovat biomarkery oxidačního stresu v těle. V mnoha částech USA, ale i v Evropě, Austrálii, Rusku, na Novém Zélandu a v Číně je obsah selenu v půdě nízký, což zvyšuje riziko jeho nedostatku. Protože doplňování jakéhokoli druhu zinku může snížit množství mědi, důležitého mikroživinového prvku, přidali jsme do našeho Zinc Plus Selenium velmi malé množství mědi.

Váš věk, vaše strava, váš současný zdravotní stav, váš životní styl, a dokonce i vaše poštovní směrovací číslo vás mohou vystavovat většímu riziku nedostatku zinku nebo selenu, případně obojího.

Výhody produktu aneb proč tato kombinace zinku, selenu a mědi

Zinek (15 mg) - 136% DDD - dodržujte doporučené denní dávkování, tedy 1 kapsle denně
Zinek se nachází v chelátové formě glycinu zinku. Zdroj vysoké potence zinku ve speciální formě mezi dvěma glycinovými molekulami. Tato chelatace chrání minerál zinku před fytáty a konkurenčními minerály.

Podle nových zjistění a dat, hraje roli v absorpci mnoho faktorů včetně poměru molekul, na které je navázán minerál, sttrávicí trakt a nutrientyupeň chelatace, druh molekul a v neposlední řadě technika výroby.

Některé závěry naznačují zlepšení absorpce při zařazení fermentovaných potravin, i když se jedná o ne úplně potvrzenou informaci s vlivem na celou dráhu zinku v organismu. Klíčová je správná chelatace a molekulová hmotnost. Tato formace potom může simulovat přirozený proces absorpce a pohyb po mukotické membráně.

Selen (200 mcg) - 364% DDD
Selen je další minerál, který je neméně důležitý jako zinek pro celkovou podporu zdraví. Nicméně, pokud jde o doplňky stravy, ne všechny doplňky se selenem jsou stejné. Jedná se o biologickou formu fermentovaného proteinu kvasinky pivní - Saccharomyces cerevisiae (neobsahuje nezdravé aktivní kvasnice). Jedná se o začlenění selenu přímo do struktury proteinů, což pomáhá snížit biomarkery oxidačního stresu ve vašem těle.

Tato plná forma proteinu se selenem je dle studií účinější než jednoduchá forma jedné aminokyseliny jako je selenomethionin nebo seleničitan sodný, které se běžně používají v doplňcích stravy. Kombinace poskytuje efektivní účinek jako dvojitá kombinace methylselenocysteinu a selenocysteinu. Biologická fermentovaná forma tak představuje nejbližší verzi k přírodní podobě selenu např. v para ořechu.para orechy

Selen podporuje kardiovaskulární a kognitivní zdraví, též hraje klíčovou roli ve zdraví štítné žlázy, tedy je stejně důležitý jako jód. Slouží též v první linii obrany proti nahromadění škodlivých volných radikálů v buňkách. Selen je aktivní složka glutathion peroxidázy, enzymu se silnými antioxidačními vlastnostmi. Tedy je klíčový pro syntézu glutathionu - pro tělo vlastní antioxidant.

Měď (250 mcg) - 28% DDD
Obsahuje též měď v chelátové formě glycinu mědi s ohledem na fakt, že jakýkoliv typ zinku může snížit měď, důležitý stopový prvek, který má vliv na imunitu. Pozor tedy na předávkování zinkem.

Zinek je důležitý prvek protože:

 • Pomáhá udržovat zdravé hladiny cukru v krvi již v normálním rozsahu
 • Pomáhá regulovat syntézu proteinů
 • Podporuje zdravý dýchací systém
 • Podporuje fungování buněk
 • Pomáhá podporovat normální fungující gastrointesti­nální trakt
 • Pomáhá chránit před nadměrnou oxidací (působí jako antioxidant)

Některé společné znaky, které mohou být potenciálním důkazem o nedostatku:

 • Ztráta chuti k jídlu
 • Náladovost
 • Zhoršený smysl chutě a vůně

Potravinové zdroje obsahující zinek

 • Játra
 • Crimini houby
 • Špenát a moře zelenina
 • Ústřice
 • Dýňová semena
 • Hovězí
 • Zelený hrášek
 • Syrové mléko a sýr
 • Fazole

Použití

Doporučené dávkování: Dospělí užívají jako doplněk stravy 1 kapsli denně s jídlem.

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Složení

Ingredients INCI:

Zinc (from Zinc 15 mg 136% Bisglycinate Chelate) Selenium (from Selenium Yeast 200 mcg 364% [Saccharomyces cerevisiae]) Copper (from Copper 0.25 mg 28% Bisglycinate Chelate) OTHER INGREDIENTS: Capsule (Hydroxypropyl Methylcellulose), Citric Acid, Organic Rice Extract, Organic Rice Hulls, Organic Gum Arabic, Organic Sunflower Oil.

Složení: kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza), kyselina citronová, bio extrakt z rýže (rýžová zrna), bio arabská guma, bio slunečnicový olej
Balení obsahuje: 30 dávek.

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem.

Složení Zinku Mercola

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: