Terapie červeným světlem - Výběr panelů

Naše zkušenosti při výběru panelů s červeným a infračerveným světlem.

Za nás jsou při výběru nejdůležitější 3 faktory, kromě ceny samozřejmě.

A to jsou:

  1. Plocha - kterou chcete ozářit infračerveným a červeným světlem
  2. Čas - jak dlouho jste schopni vyčlenit na terapii čas
  3. Komfort - Při použití panelů

Tyto tři faktory a jejich kombinace jsou propojeny a za nás jsou ty nejdůležitější při výběru velikosti panelu.

Na začátku vhodné zdůraznit, že panely co do výkonu jednotlivých diod se neliší a všechny diody mají stejný výkon a vlastnosti. S větším počtem diod, jste schopni ozářit světelnou terapií více svého těla.

Výběr infračervených panelů

Ještě jeden příklad: Pokud bych si zvolila panel Starter a chtěla ozářit celé tělo, zabralo by to denně několik hodin, jelikož každá část těla je potřeba ozářit minimálně 10minut. Naopak při použití největšího panelu je ozářené celé tělo zhruba za 30-60.

Tak a jdeme na to - Rozdělení

Pokud chcete použití lokální světelné terapie, za specifickým účelem například, léčba kolene, jizvy, vlasů atd. Nevadí vám 10-20 minutové držení lampy. A nepotřebujete ozařovat celé tělo. Postačí vám základní infračervená zářivka Bulb, která je v hodná i na cestování, díky nejmenším rozměrům.

Další velikostí je Strater, který je daleko víc komfortní díky stojánku, který se dá libovolně natočit. Infračervený panel Starter je schopný ozářit například za jednu terapii celý obličej, nebo celý hrudník. Je v hodný jak pro lokální terapii tak je cílený na dennodenní použití například na pleť a tvorbu kolagenu. Celé tělo se Starter, by stále zabralo spousty času, spolu se složitým nastavováním vhodné pozice pro různé části těla.

Expert panel se dá již zavěsit, postavit ke zdi nebo na zeď. Je v hodný pro ozáření například celé nohy (koleno, svaly, šlachy), velkou část zad apod. K panelu se dá posadit a v případě zavěšení komfortně stát nebo ležet. Je schopný osvítil celý obličej, hrudník a část břicha, samozřejmě záleží na velikosti uživatele.

Biohacker je druhý největší panel, který je v hodný pro každodenní používání a pro ty co chtějí účinky světelné terapie pociťovat dennodenně. Tento panel dokáže na jedno nasvícení osvítil malé děti, pro které je v období kolektivní docházky do školek a škol velmi prospěšný při budování silné imunity. A u dospělého je schopen osvítit půlku těla na jednu terapii. (Zavěšení, postavení ke zdi a veškeré příslušenství je samozřejmě v balení)

Mitohacker je největší ze série Mito Lights. Tento panel jsme si pořídili jako první, z důvodu časového a také komfortního. První týdny jsme u něj trávili v tureckém sedu. Osvítil nám skoro celé tělo. V dnešní zrychlené, hektické době, si na pár minut dopřát odpočinek zklidnit a "vypnout" hlavu a soustředit se na léčbu beru jako velké plus. Střídali jsme s Natalí po 15 minutách přední část těla a zadní část. Nyní přemýšlíme na vhodné místo pro zavěšení a použití světelné terapie v leže, to už bude zase úplně jiná liga, ještě že panely mají časovač a vypnout se po uplynutí času, nedivil bych se, kdybychom tam usnuli. Pocity a účinky světelné terapie rozeberu v dalším článku.

Jak se píše Suma-sumárum

Pokud chcete začít a vyzkoušet panely, jasná volba pro žárovku Bulb nebo Starter panel.
Chcete-li používat panely na větší část těla, jak kvůli času nebo komfortu volte panel Expert nebo Biohacker.
Se světelnou terapií kdo chcete zasáhnout celé tělo, nebo máte méně času, nebo znáte jak terapie pomáhá, tak je jasná volba Mitohacker.

Tipy Liviny:

  1. Panely jsou v hodné pro celou rodinu – od dětí pro prarodiče. Můžou ji využít všichni, komu to dovolíte.
  2. Infrapanely se dají různé kombinovat, propojovat a rozšiřovat, dokud vám to domácí el. síť dovolí.

Terapie červeným světlem

A takto jsme si s Natalí sestavili světelnou terapii červeným světlem u nás doma.
Díky výsledkům, jak nám panely pomáhají a pomohli, jsme přikoupili další panel Mitohacker spojili dohromady a za 30minut máme nabyty snad všechny buňky v těle.