Novinky

Samoopalování je jen o praxi. Stojí to za to!

Nejčastější dotazky k samoopalovací ksometice Eco by Sonya

Samoopalování je jen o praxi. Stojí to za to!

Naše tipy a rady:

Čím se samoopalovací produkty Eco by Sonya liší od drtivé většiny samoopalováků na trhu??

✔  Čistě organickým přírodním složením v BIO kvalitě
✔  Zdravým opálením!
✔  Netestujeme na zvířatech! Vlastníme licenci CRUELTY FREE od Peta

Většina samoopalovacích značek mluví o tom, jak je samoopalování zdravé, zdravější než sluníčko a přitom má ve složení škodlivou chemii, syntetiku a dokonce i karcinogeny.

Jak se vyhnout flíčkům na dlaních, zápěstí a nártů na nohou?

Hrášek tělového mléka na tyto místa před aplikací samoopalováku zabrání možným flíčkům, které vznikají rychlou aplikací, či špatným rozetřením na těchto místech. Bude to působit jako lehká bariéra a vy se tak flíčků nemusíte bát.
( Doporučujeme jako pomocníka náš přírodní Body Milk, který o opálení zároveň pečuje a prodlužuje.)

Na suchá místa jako jsou lokty, kolena a kotníky doporučujeme nanést co nejmenší množství produktu, protože opálení se na nich projeví nejvíce.
Také by jsme to brali jako jasnou volbu pro ty z vás, které už se samoopalujícími produkty a jejich aplikací máte zkušenosti. Ty se pak správnou aplikací vyvarují i případných fleků (koncentrací nánosu krému) a nebudou se jí bát.

Ono, upřímně, když to odfláknete, tak se můžete samoopalovat třeba celý život a pak si prostě jednou uděláte flek na ruce, protože si nerozetřete krém, nebo naopak ruce omylem vynecháte a budou bílé (protože na ně zapomenete ), zapomenete promastit kolena a jedno budete mít hnědé a druhé ne apod. Jen je potřeba se nebát a pokaždé si uvědomit, že se nejedná o permanentní barvu, ale že to už třeba pozítří bude splývat s okolní pokožkou.
A pokud se vám přeci jen nějaký flíček podaří, dobře jde zjemnit citronovou šťávou, nebo kašičkou z vody a jedlé sody.

Rozdíl mezi Invisible Tan a Cacao Firming mousse?

S oběma produkty docílíte tmavšího opálení.

S vyživujícím samoopalovacím krémem Invisible Tan můžete skočit do postele a v klidu spát, zatímco Vaše opálení se bude vyvíjet přes noc bez zabarvení vašeho povlečení. Po 8 h. uvidíte výsledek. Jednoduše nejlépe večer po sprše krém nanesete a ráno se vzbudíte s opálením!
 
Jemná samoopalovací pěna Cacao Firming Mousse je ideální pro ty, kteří chtějí dosáhnout rychlého výsledku, opálení můžete vidět už za hodinku!
Sama si zvolte jak intenzivní opálení chcete - nechte pěnu působit na těle:
✔ 1 hod. pro lehké opálení (ideální pro světloučké typy)
✔ 4 hod. pro tmavé opálení
Pokud si přejete ještě intenzivnější odstín, nechte působit i déle.

U pěny pozor! Obsahuje kakaový bronzer ( díky kterému jde opálení vidět již za hodinku) - nedoporučujeme proto bílé oblečení až do prvního osprchování.

Jaký je rozdíl mezi Winter Skin a Invisible Tan?

Zásadní rozdíl mezi Winter Skin a Invisible Tan je ten, že Winter Skin je mírný-slabší a tmavého opálení dosáhnete až vrstvením (světlejší typy si tak můžou dobře korigovat intenzitu opálení), kdežto Invisible Tan vám udělá z nulového opálení skok na středně tmavý tón pleti už po jedné aplikaci, nic mezi tím.

Winter Skin samoopalovací mléko je proto určeno pro světlé typy, či pro ty, kteří preferují postupné opálení pokožky nebo si chtějí zachovávat své opálení.

Pro ty, kteří milují opravdu silné tmavé čoko opálení, doporučujeme 1x za 8 dní aplikovat Invisible Tan a mezi tím obden Winter Skin.
Doplníme rádi, že Winter Skin je skvělý pro začátečníky v samoopalování.

Jaký produkt mi doporučíte pro světlý typ pleti??

Winter Skin! Toto mléko totiž můžete na rozdíl od Invisible Tan postupně vrstvit až do požadovaného odstínu (InvisibleTan můžete samozřejmě vrstvit také, ale je už po jedné aplikaci o hodně tmavší). Před spaním natřete, ráno zjistíte, že byste chtěly být opálené ještě víc, tak večer ještě jednu vrstvu přidáte.
Pokud budete chtít opálení tmavší, dáte opět vrstvu další den. Za sebe mohu říci, že jsem tmavý typ a používám Winter Skin obden, mám jej zároveň jako vyživující a pěstící mléko pro pokožku. Tím, že si jej aplikuji obden zároveň násobím opálení a tak jsem i s Winter Skin krásně tmavá.
Doporučuji proto raději vyzkoušet Winter Skin, než Invisible Tan, který by pro Vás světlejší typy mohl být tmavý.

Toto mléko totiž můžete na rozdíl od Invisible Tan postupně vrstvit až do požadovaného odstínu (Invisible Tan můžete samozřejmě vrstvit také, ale je už po jedné aplikaci o hodně tmavší). Prostě před spaním natřete, ráno zjistíte, že byste chtěly být opálené ještě víc, tak večer ještě jednu vrstvu přidáte

Jaký produkt mi doporučíte pro tmavý typ pleti??

Jednoznačně Invisible Tan samoopalovací krém. Winter Skin je slaboučký, ovšem i s ním jde docílit krásného opálení, jen byste jej musela aplikovat denně, či obden.

Kdežto Invisible Tan Vám bude stačit s jednou aplikací, max. dvě / dva dny po sobě/ pokud by jste chtěla krásně tmavé opálení.

Jak dlouho vydrží opálení ?

Opálení s našimi přírodními produkty vydrží 7-10 dní.

Opálení můžete jednoduše prodloužit aplikací další vrstvy samoopalovacího produktu Eco by Sonya.
Vzhledem k tomu, že v našem složení nenajdete žádnou ošklivou chemii, můžete naše samoopalováky používat jak často jen chcete, dle Vaší potřeby.


Pro tmavé hluboké opálení, doporučujeme nanášet 1x za týden Invisible Tan a mezitím obden mazat Winter Skin.
Opálení se vytrácí postupně a rovnoměrně. Nezapomeňte, že velký vliv na udržení opálení má vždy to, jak často se koupete, plavete, potíte, saunujete..
Doporučujeme používat přírodní kosmetiku / sprchový gel či mléka/ a vyhýbat se klasickým " drogerkovým" kosmetikám, které jsou velmi často plné chemie, mýdel a olejů, které slouží k čištění pokožky a tak bohužel i k odstranění opálení.

V naší nabídce máme i tento sortiment, který pečuje o pokožku a chrání vaše opálení.

Jsou vaše produkty vhodné opravdu i pro velmi světlou pokožku?

Rozhodně ano! Zakladatelka značky Sonya Driver má dceru s velmi světlou pokožkou a vyvíjela produkty tak, aby odpovídaly všem typům pokožky – i těm nejsvětlejším.
Na tento typ pokožky doporučujeme Winter Skin.
Naše organické produkty pracují s přirozenou barvou vaší pokožky a tak je výsledné opálení přirozené na každém typu pleti.

Jsou Vaše samoopalovací produkty vhodné pro těhotné ženy?

Těhotné i kojící ženy nedají na naše produkty dopustit!

Čistě přírodní složení, vyživená pokožka a krásné zdravé opálení.
To jsou ty hlavní důvody, proč si nás těhulky tolik zamilovaly!
Naše ingredience jsou všechny čistě přírodní a organické.
Vždy čtěte složení, jedině tak se přesvědčíte sami .
Nevěřte marketingovým nápisům na obalech! Není pravda, že jsou všechny samoopalováky zdravé, natož vhodné pro těhotné a kojící ženy!

Co doporučujeme před aplikací samoopalovacích produktů?

Vždy doporučujeme udělat si peeling, nejlépe přírodním výrobkem (ne syntetikou.)
Jeho použitím se odstraní odumřelé částečky kůže, takže je opálení dokonalé a rovnoměrné.

Před samoopalováním naneste trochu krému (nejlépe přírodního složení) na zápěstí, dlaně, kotníky a nárty. To bude působit jako lehká bariéra a nemusíte se tak flíčků bát.

Mohu používat Vaše přípravky i na obličej?

Ano! Invisible Tan i Winter SKin můžete použít na tělo i obličej. V našem složení nemá syntetika a chemie co dělat, takže zanášení a ucpávání pleti nehrozí.
Navíc jsme vyvinuli tolik oblíbený Face Tan Water, který je určen pro péči o obličej. Velmi lehká průhledná voda, která se nanáší prsty či vatovým tamponem, rychle zasychá a nezanechává žádné stopy.

Tato inovativní formule změní váš pohled na samoopalovací možnosti pro obličej a krk. Velmi přirozené postupné opálení, které je výraznější s každou další aplikací.


Přírodní samoopalovací vodu ocení zvláště lidé s mastnou a aknózní pletí. Její vlastnosti jsou protistárnoucí a vyživující zároveň.
Síla přírody v jedné skleněné lahvičce.

Nebudu mít po Vašich samoopalovacích produktech suchou pokožku, tak jak je to běžné u většiny značek ?

Ne, ba naopak! V našem složení jsou jen čistě přírodní látky. Žádné chemické ingredience, syntetiku ani karcinogeny u nás nenajdete. Tím se lišíme od drtivé většiny samoopalováků na trhu!
Vždy doporučujeme po aplikaci našich produktů relax a odpočinek, protože kůže jako náš největší orgán, vstřebává vše co na ni naneseme až do krevního oběhu. S našimi produkty nebudete mít jen krásné opálení, ale výživu a péči díky velkému množství bylin a vyživujících olejů, které pozitivně působí na stav zdraví i krásu pokožky.

Za jak dlouho po aplikaci samoopalovacích produktů ECO BY SONYA se vyvine opálení?

Samoopálení se v pokožce začně vyvíjet v následujících 8 hodinách. Proto doporučujeme aplikovat vždy večer po sprše na suchou a předem vypeelingovanou pokožku.
Můžete skočit do postele a v klidu spát, zatím co vaše opálení se bude vyvíjet přes noc bez zabarvení vašeho povlečení.

Jsou Vaše přípravky Eco by Sonya testovány na zvířatech?

Ne! Byla nám udělena licence CRUELTY FREE od Peta "People for the Ethical Treatment of Animals." ("Lidé pro etické zacházení se zvířaty")
Peta je jedna z největších organizací chránící práva zvířat.
Udílejí znak zajíčka kosmetickým značkám, které neprovádí pokusy na zvířatech za účelem testování kosmetických produktů, ani jejich složek. Organizace nepovoluje testování produktů ani jejich jednotlivých složek na zvířatech ve všech fázích výroby!
Jsme hrdí, že značka Eco by Sonya může být jejich součástí.

Vitamín E v kosmetických produktech

d-alpha-Tocopheryl Acetate a neb upravená forma Vitamínu E

Postup výroby:

d-alpha-Tocopheryl Acetate je syntetizován z přírodního vitamínu E, který se získává z organických rostlinných olejů. Výrobní proces zahrnuje několik kroků:

 • Extrahování tokoferolu:
  • Tokoferoly, což jsou chemické sloučeniny s vitamínovou aktivitou E, se extrahují z rostlinných olejů (jako je olej ze sójových bobů, pšeničných klíčků nebo slunečnicových semínek). Tento proces obvykle zahrnuje odstraňování oleje a následnou purifikaci tokoferolů pomocí různých technik, jako je destilace nebo chromatografie.
 • Separace a purifikace:
  • Získané tokoferoly se pak separují a purifikují, aby se zvýšil podíl alfa-tokoferolu, který má nejvyšší biologickou aktivitu. Tento krok často zahrnuje další chromatografické metody.
 • Esterifikace:
  • Alfa-tokoferol se poté esterifikuje pomocí acylujícího činidla, obvykle kyseliny octové nebo anhydridu kyseliny octové, čímž vzniká d-alpha-Tocopheryl Acetate. Esterifikace se provádí, aby se zlepšila stabilita vitamínu E, protože acetátová forma je odolnější vůči oxidaci a světlu než volný alfa-tokoferol.
 • Neutralizace a čištění:
  • Po esterifikaci se směs neutralizuje a přečišťuje, aby se odstranily vedlejší produkty a zbylé reaktanty. Tento krok může zahrnovat promývání, filtrace a další chromatografické techniky.
 • Konečná úprava:
  • Nakonec se d-alpha-Tocopheryl Acetate vysuší a připraví v požadované formě, což může být prášek, olej nebo kapsle, v závislosti na jeho určení pro farmaceutický, potravinářský nebo kosmetický průmysl.

Shrnutí klíčových kroků:

 1. Extrakce tokoferolu z rostlinných olejů.
 2. Separace a purifikace alfa-tokoferolu.
 3. Esterifikace alfa-tokoferolu kyselinou octovou nebo anhydridem kyseliny octové.
 4. Neutralizace a čištění produktu.
 5. Konečná úprava a balení.

Tento proces je komplexní a vyžaduje kontrolu kvality v každém kroku, aby se zajistila vysoká čistota a účinnost konečného produktu d-alpha-Tocopheryl Acetate.

O zmíněné Esterifikaci na NONtoxic:

Esterifikace je chemický proces, který se běžně používá v různých průmyslových odvětvích, včetně potravinářského, farmaceutického a kosmetického průmyslu. Pokud se provádí správně a za kontrolovaných podmínek, je esterifikace obecně považována za zdravotně nezávadnou. Při výrobě d-alpha-Tocopheryl Acetate se tento proces používá k přeměně vitamínu E na jeho stabilnější formu.

Zdravotní nezávadnost esterifikace závisí na několika faktorech:

 • Použité kyseliny:
  • Proces esterifikace využívá kyseliny nebo anhydridy, které musí být čisté a vhodné pro použití v potravinářských nebo farmaceutických aplikacích. Běžně používaná kyselina octová nebo její anhydrid jsou při správném použití zdravotně nezávadné.
 • Odstranění vedlejších produktů:
  • Po dokončení esterifikace je důležité důkladně odstranit všechny vedlejší produkty a zbylé reaktanty. To se obvykle provádí pomocí promývání, filtrace a dalších čistících metod, aby konečný produkt neobsahoval žádné škodlivé látky.
 • Kontrola kvality:
  • Výrobní procesy podléhají přísným kontrolám kvality a regulacím, které zajišťují, že konečný produkt splňuje bezpečnostní a zdravotní standardy. V případě výroby d-alpha-Tocopheryl Acetate musí být dodržovány normy stanovené příslušnými zdravotnickými a regulačními orgány, jako je FDA (Food and Drug Administration) nebo EFSA (European Food Safety Authority).
 • Testování a certifikace:
  • Konečný produkt prochází testováním, aby se zajistilo, že je čistý, účinný a zdravotně nezávadný. To zahrnuje testy na přítomnost nežádoucích látek, jako jsou zbytky kyselin, a na mikrobiologickou čistotu.

Závěr: Esterifikace jako taková je běžný a zdravotně nezávadný proces, pokud je prováděna správně a za kontrolovaných podmínek. Při výrobě d-alpha-Tocopheryl Acetate jsou dodržovány přísné normy a kontroly kvality, aby byl produkt bezpečný pro konzumaci nebo použití. Důležité je, aby výrobci dodržovali všechny potřebné regulační požadavky a standardy kvality.

Australské postupy a podmínky pro výrobu přírodních produktů jsou jedny z nejnáročnějších na světě a pro získání certifikátů je potřeba absolvovat desítky laboratorních testů.

Studie d-alpha-Tocopheryl Acetate:

Existuje řada studií a hodnocení, které zkoumají zdravotní nezávadnost d-alpha-Tocopheryl Acetate, hlavně kvůli jeho širokému použití v potravinářství, farmacii a kosmetice. Zde jsou některé klíčové body a závěry z těchto studií:

 1. Bezpečnost a toxicita:
  • Studie prováděné na zvířatech a lidech ukazují, že d-alpha-Tocopheryl Acetate je obecně bezpečný a netoxický při běžně doporučovaných dávkách. Podle hodnocení Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) a dalších regulačních orgánů, je tato forma vitamínu E považována za bezpečnou pro lidskou spotřebu .
 1. Absorpce a metabolismus:
  • Výzkum ukazuje, že d-alpha-Tocopheryl Acetate se v těle hydrolyzuje na volný d-alpha-tokoferol, který je biologicky aktivní formou vitamínu E. Tato konverze probíhá efektivně a je dobře tolerována lidským organismem .
 1. Antioxidační vlastnosti:
  • d-alpha-Tocopheryl Acetate si zachovává silné antioxidační vlastnosti po konverzi na volný tokoferol, což přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem a podporuje celkové zdraví .
 1. Kosmetická bezpečnost:
  • V kosmetických produktech je d-alpha-Tocopheryl Acetate často používán díky své stabilitě a účinnosti. Studie provedené Komise pro kosmetické složky (CIR) dospěly k závěru, že d-alpha-Tocopheryl Acetate je bezpečný pro použití v kosmetických výrobcích při současných úrovních a způsobech použití .
 1. Hodnocení rizik:
  • Různé mezinárodní zdravotnické agentury, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) a americké Food and Drug Administration (FDA), provádějí pravidelná hodnocení rizik a stanovují bezpečné denní limity příjmu vitamínu E, včetně jeho esterifikovaných forem, jako je d-alpha-Tocopheryl Acetate. Tyto agentury potvrzují jeho bezpečnost při dodržování stanovených doporučených dávek .

Klíčové zdroje:

 1. EFSA Journal: "Scientific Opinion on the re-evaluation of tocopherol-rich extract (E 306), alpha-tocopherol (E 307), gamma-tocopherol (E 308) and delta-tocopherol (E 309) as food additives" (2015).
 2. CIR (Cosmetic Ingredient Review): "Safety Assessment of Tocopherols and Tocotrienols as Used in Cosmetics" (2014).
 3. WHO: "Vitamin E in Health and Disease" (1999).
 4. FDA: "GRAS Notice (GRN) No. 150: d-alpha-Tocopheryl Acetate" (2004).

Celkově je d-alpha-Tocopheryl Acetate považován za bezpečný pro lidské zdraví, pokud je používán v souladu s doporučeními a regulacemi příslušných zdravotnických orgánů.

Studie d-alpha-Tocopheryl Acetate


Použití d-alpha-Tocopheryl Acetate v opalovacích přípravcích je dobře zdokumentováno díky jeho antioxidačním vlastnostem, které přispívají k ochraně pokožky před poškozením způsobeným UV zářením. Níže uvádím přehled několika studií, které se zaměřují na bezpečnost a účinnost d-alpha-Tocopheryl Acetate v opalovacích přípravcích.

 • Studie antioxidační ochrany:
  • Titelman, J. et al. (2000): Studie publikovaná v "Journal of Investigative Dermatology" zkoumala, jak d-alpha-Tocopheryl Acetate chrání kožní buňky před oxidačním poškozením způsobeným UVB zářením. Výsledky ukázaly, že aplikace d-alpha-Tocopheryl Acetate na kůži snižuje tvorbu peroxidů lipidů a oxidační stres, čímž přispívá k ochraně kožních buněk před poškozením .
 • Fotoprotektivní účinky:
  • Gensler, H.L. et al. (1996): V této studii publikované v "Photochemistry and Photobiology" autoři prokázali, že topická aplikace d-alpha-Tocopheryl Acetate může snížit UVB indukovanou fotokarcinogenezi (rakovina kůže způsobená UV zářením) u myší. Tento výzkum podporuje použití d-alpha-Tocopheryl Acetate v opalovacích přípravcích jako prostředek ke snížení rizika rakoviny kůže .
 • Stabilita a účinnost:
  • Thiele, J.J. et al. (2001): Studie publikovaná v "Free Radical Biology and Medicine" se zaměřila na stabilitu a účinnost d-alpha-Tocopheryl Acetate v kombinaci s jinými antioxidanty v kosmetických formulacích. Výzkum ukázal, že tato kombinace zlepšuje fotoprotektivní vlastnosti krémů a pomáhá lépe chránit pokožku před UV zářením .
 • Klinická hodnocení bezpečnosti:
  • Cosmetic Ingredient Review (CIR) Expert Panel (2014): CIR panel přezkoumal dostupné údaje o bezpečnosti d-alpha-Tocopheryl Acetate v kosmetických výrobcích, včetně opalovacích krémů. Závěr byl, že tato látka je bezpečná pro použití v kosmetických produktech, pokud je používána v souladu se současnými úrovněmi a způsoby aplikace. Žádné závažné nežádoucí účinky nebyly hlášeny při správném používání .

Shrnutí: Použití d-alpha-Tocopheryl Acetate v opalovacích přípravcích je podporováno řadou studií, které potvrzují jeho ochranné vlastnosti proti UV záření a jeho schopnost chránit pokožku před oxidačním stresem. Tyto studie také potvrzují jeho bezpečnost pro použití v kosmetických výrobcích, včetně opalovacích krémů.

Reference:

 1. Titelman, J., et al. "Topical Application of d-alpha-Tocopheryl Acetate Reduces UVB-Induced Oxidative Stress in Human Skin." Journal of Investigative Dermatology (2000).
 2. Gensler, H.L., et al. "Topical d-alpha-Tocopheryl Acetate Reduces UVB-Induced Photocarcinogenesis in Mice." Photochemistry and Photobiology (1996).
 3. Thiele, J.J., et al. "Antioxidant Defense Systems in Skin: The Role of d-alpha-Tocopheryl Acetate in Photoprotection." Free Radical Biology and Medicine (2001).
 4. Cosmetic Ingredient Review (CIR) Expert Panel. "Safety Assessment of Tocopherols and Tocotrienols as Used in Cosmetics." Cosmetic Ingredient Review (2014).

Shrnutí: Ačkoli většina studií podporuje bezpečnost a účinnost d-alpha-Tocopheryl Acetate v opalovacích přípravcích, existují některé výzkumy, které upozorňují na potenciální problémy, jako je degradace pod UV zářením, interakce s jinými složkami a vzácné alergické reakce. Tyto studie naznačují, že formulace opalovacích krémů musí být pečlivě navrženy, aby zajistily stabilitu a minimalizovaly rizika pro uživatele.

Samozřejmě, že existují i studie proti d-alpha-Tocopheryl Acetate, například i ty zde zmíněné.
Je to to samé jak u suplementů např. vitamínu C, vitamín D apod. Všeobecně se ví, že jsou prospěšné, přesto existují studie, kde říkají opak.

Pro mě vždy nejzásadnější otázka je rovnováha, ve všech aspektech života, tak i v kosmetice.
Studie, které zjišťují negativní vlastnosti, jsou v drtivé většině zkoumány separátně a v nadměrném množstí a nadměrné množství ničeho není dobré pro tělo. Tudíš, se vlastnosti můžou projevit úplně jinak, než bylo zamýšleno.

Dětské tělové mléko a pleťový krém- Klinická studie

Naše nyní klinicky ověřené, mimořádně zklidňující tělové mléko s certifikátem ekologické a veganské výroby bylo několikrát vylepšeno, včetně infuze bisabololu Lipo®, bioaktivní látky ze stromu candeia, která zmírňuje zarudnutí a zklidňuje citlivou pokožku. Jeho krémová textura je skutečně výjimečná a zanechává pokožku sametově hebkou se svěží přírodní vůní evokující esenci orosené jarní louky za úsvitu.

Klinická studie dětská kosmetika ekzém vyrážkyKlinická studie bio dětské tělové mléko na dětskou pokožku a ekzém

Klinická studie kosmetika pro děti a miminka

Zpět na produkty Little Butterfly London

Aqua A sérum s retinoidy

Zde najdete všechno co potřebujete vědět o Aqua A sérum s retinoidy

Co přesně Aqua A dělá?
 • Redukuje jemné linky a vrásky a zároveň zpomaluje vznik nových vrásek.
 • Zlepšuje vyrážku, zmenšuje velikost pórů a podporuje čistotu pleti.
 • Pomáhá zvyšovat obsah kolagenu a elastinu pro větší pružnost pleti.
 • Pomáhá zmírnit hyperpigmentaci a tmavé skvrny.
 • Vypíná pleť a zvyšuje její hydrataci.
 • Zlepšuje celkovou strukturu a zářivost pleti.
Kdo by měl používat Aqua A?

Každý, kdo se snaží vrátit čas, získat mladistvější a zářivější pleť s celkovou vitalitou.

Jak často mohu přípravek Aqua A používat?

Aqua A je dostatečně jemná na to, abyste ji mohli používat denně, v rámci své večerní péče. Pokud s retinoidy teprve začínáte, doporučujeme používat Aqua A několik prvních týdnů každý druhý večer, abyste zjistili, jak se vaše pleť aklimatizuje, a teprve poté přejděte na každodenní používání.

Může Aqua A používat kdokoli?

Přípravek Aqua A lze používat na všechny typy pleti, a to již od teenagerovského věku.

V jakém věku bych měl/a začít používat Aqua A?

Doporučujeme zařadit Aqua A do svého rituálu od poloviny 20. roku věku +. Je naprosto bezpečná pro použití na pleti 12+, záleží jen na jednotlivci. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně věku a používání, spojte se s naším týmem.

Za jak dlouho uvidíte výsledky?

Ačkoli výsledky můžete pocítit okamžitě (vaše pokožka bude hladší a jemnější než kdykoli předtím), výsledky mohou být vidět již za 14 dní. Úplné výsledky se projeví přibližně po 90 dnech.

Jak Aqua A redukuje jemné linky a vrásky?

Kyselina retinová se váže na retinoidní receptory v našem těle, čímž normalizuje procesy buněčné obnovy a opravy buněk. Jakmile se naváže, působí opravdu efektivně a pomáhá zvyšovat buněčnou obměnu a snižovat účinky poškození pleti způsobené UV zářením. Ceramidy obsažené v přípravku Aqua A také pomáhají doplňovat a posilovat kožní bariéru a chránit před poškozením způsobeným fototerapií, podporují udržování přirozeného kolagenu, pružnosti a strukturálních proteinů, které dodávají pleti mladistvý vzhled. Aqua A obsahuje také směs superpotraviny spiruliny a oleje ze zeleného kaviáru bohatou na aminokyseliny, která zpevňuje, vyživuje a revitalizuje pleť, snižuje záněty a zároveň bojuje proti předčasnému stárnutí.

Mohu používat Aqua A denně?

Ano, používejte 1x denně večer.

Jak používat Aqua A?

Aplikujte rovnoměrnou vrstvu na čerstvě vyčištěnou pleť, pouze před spaním. Následně použijte svůj oblíbený produkt.

Jak mám Aqua A aplikovat?

Naneste jednu plnou pumpičku do dlaně, emulgujte mezi konečky prstů a vmasírujte do čisté a suché pokožky. Aplikujte na obličej, krk a dekolt, vyhněte se oblasti očí.

Měl by být můj obličej při aplikaci Aqua A vlhký?

Doporučujeme nanášet Aqua A pouze na suchou pleť.

Jaké množství přípravku Aqua A mám použít?

Na obličej, krk a dekolt stačí jedna plná pumpička.

Mohu použít přípravek Aqua A na krk/dekolek?

Rozhodně!

Moje dospívající dcera má akné, může používat Aqua A?

Ano, rozhodně. Vždy se můžete s námi spojit na bezplatnou konzultaci a rituál šitý na míru vaší dceři.

Proč se musím poradit se svým lékařem, zda mohu používat Aqua A?

To se doporučuje pouze v případě, že jste těhotná a/nebo kojíte.

Jaké procento retinoidu je v přípravku Aqua A?

Náš retinoid má 2% koncentraci složenou ze solubilizované směsi 10 % aktivních látek a 90 % rozpouštědla (pro zvýšení účinnosti a lepší podání), což poskytuje 0,2 % aktivního HPR (retinoidu).

Co je HPR retinoid?

HPR retinoid v přípravku Aqua A je šetrná a účinná forma vitaminu A, která je biologicky dostupnější a méně dráždivá než předchozí generace lokálních retinoidů. HPR retinoid neboli hydroxypinakolon retinoát (HPR) je jedinečný derivát kyseliny retinové. Na rozdíl od retinolu, jehož přeměna na kyselinu retinovou vyžaduje mnoho kroků, HPR působí přímo v kůži - minimalizuje vedlejší účinky, jako je zánět, zarudnutí, nepohodlí a citlivost. HPR je také mnohem stabilnější než jiné formy vitaminu A a bylo prokázáno, že v kůži zůstává účinný až 15 hodin!

Jaký je rozdíl mezi retinoidem a retinolem?

"Retinoid" je souhrnné označení pro skupinu přírodních a syntetických derivátů vitaminu A, které jsou schopny se vázat na kožní retinoidní receptory. Naše pokožka využívá pouze aktivní formu vitaminu A - kyselinu retinovou. Aby kyselina retinová mohla kouzlit a vrátit čas na naší pleti, musí se nejprve navázat na retinoidní receptory v našem těle pomocí několika konverzních kroků v procesu vytvářeném enzymy. HPR retinoid v přípravku Aqua A je jedinečný v tom, že se váže přímo na retinoidní receptory, aniž by potřeboval metabolický rozklad, což nabízí menší podráždění a zároveň poskytuje šetrné, bezpečné a účinné retinoidní účinky.

Proč je Aqua A modrá?

Aqua A obsahuje tři nádherné modré rostlinné látky, které jí dodávají jedinečnou barvu: modrou spirulinu, Blue tansy a esenciální olej Rainforest Blue. Každá jednotlivá složka má své jedinečné účinky na pleť.

Proč se barva mého přípravku Aqua A liší?

Vzhledem k tomu, že naši péči o pleť vyrábíme z čerstvých ingrediencí, mohou se někdy vyskytnout rozdíly ve vzhledu mezi jednotlivými šaržemi v důsledku sezónních změn, ke kterým dochází v přírodě. To se týká zejména organických a za studena lisovaných kosmetických olejů. Ačkoli se v jednotlivých šaržích mohou vyskytovat drobné odchylky ve vůni, struktuře a barvě, nemá to vliv na účinnost výrobku.

Mám protřepat přípravek Aqua A, aby se ingredience smíchaly?

Modrý prášek spiruliny v našem přípravku se někdy usazuje na dně nádoby - to je zcela normální a není to důvod k obavám. Pokud si všimnete oddělování, jednoduše sklenici jemně protřepejte.

Může Aqua A vyvolat čištění/zhoršení na pleti?

Je normální, že pleť prochází očistným procesem, když se na ni zavede retinoid. Tento proces se u jednotlivých osob liší. Pokud k němu dojde, neznepokojujte se. V případě jakýchkoli dotazů nebo obav se můžete kdykoli s námi spoojit.

Mám přestat používat Aqua A, pokud budu pozorovat nějaké zhoršení?

Doporučujeme používat Aqua A celkem tři měsíce, abyste začali pozorovat výsledky. Může dojít k mírnému vyčištění, ale nemělo by trvat déle než několik týdnů. V případě jakýchkoli dotazů nebo obav se můžete kdykoliv s námi spojit.

Bude Aqua A vysušovat mou pleť jako jiné retinoly?

Díky šetrné povaze retinoidu HPR by nemělo docházet k žádnému podráždění nebo vysušování pleti při používání přípravku Aqua A. Její složení obsahuje množství hydratačních a obnovujících složek, jako jsou ceramidy, kakadu švestka, mořský kaviár, které poskytnou pleti dostatek vlhkosti.

Mohu očekávat nějaké vedlejší účinky na kůži, jako jsou vyrážky, svědění nebo citlivost?

Je to velmi nepravděpodobné! Jedním z hlavních důvodů, proč jsme v našem složení zvolili retinoidy HPR, je to, že se vážou přímo na retinoidní receptory, aniž by se musely metabolicky rozkládat - způsobují tak menší podráždění a zároveň poskytují jemný, bezpečný a účinný retinoid.

Jak se mohu při používání Aqua A vyhnout podráždění pokožky?

Při používání přípravku Aqua A by nemělo dojít k žádnému nebo jen malému podráždění. Pokud s retinoidy začínáte, doporučujeme je prvních několik týdnů používat každý druhý večer, abyste zjistili, jak se vaše pokožka aklimatizuje, a teprve poté přejít na každodenní používání. Pokud máte velmi citlivou pleť, můžete vyzkoušet techniku vyrovnávání pleti nanesením lehkého oleje na pleť před aplikací Aqua A. Aloha Ambrosia je ideální olej, který můžete použít, pokud chcete tuto techniku vyzkoušet; je lehčí než naše ostatní kosmetické oleje a poskytuje ideální vrstvu vlhkosti. Postup by tedy měl být následující: vyčistěte pleť, tonizujte ji, nechte ji oschnout a naneste nejprve olej Aloha Ambrosia a poté Aqua A.

Existují nějaké produkty nebo složky, kterým bych se měla při používání Aqua A vyhnout?

Ne

Mohu při používání Aqua A používat jakýkoli přípravek z řady Leahlani?

Rozhodně!

Proč nemohu používat retinoidy během těhotenství nebo kojení?

K zajištění bezpečnosti používání retinoidů v těhotenství je zapotřebí více vědeckých údajů. Z tohoto důvodu doporučujeme spojit se se svým lékařem, pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně používání přípravku Aqua A během těhotenství a/nebo kojení. Tohle necháváme na zvážení každé z vás.

Proč nemohu používat Aqua A ráno?

Protože retinoidy mohou zvýšit citlivost pokožky na slunce, doporučujeme používat pouze večer- a nezapomeňte denně používat SPF.

Mohu používat přípravek Aqua A ráno a večer?

Protože retinoidy mohou zvýšit citlivost vaší pokožky na slunce, doporučujeme používat pouze večer - a nezapomeňte denně používat SPF!

Poškodí retinoidy mou pleť?

HPR Retinoid je dermatologicky testován tak, aby měl menší potenciál podráždění než retinol, a poskytuje tak šetrný, bezpečný a účinný retinoid proti stárnutí - redukuje výskyt jemných linek a vrásek pro mladší vzhled a zároveň zvyšuje pružnost pokožky pro její pevnější a hladší strukturu.

Mohu používat Aqua A i v případě, že mám tmavší odstín pleti?

Rozhodně! Jen se ujistěte, že je spojen s denním ochranným faktorem SPF, který pleť chrání.

Mohou Aqua A používat všechny tóny pleti?

Ano

Mohou Aqua A používat všechny typy pleti?

Ano

Jak mohu Aqua A zařadit do své rutiny?

Aplikujte na čistou a suchou pleť večer. Poté jej doplňte séry, elixíry a hydratačními přípravky.

Co mám dělat, pokud se u mě objeví reakce na přípravek Aqua A?

Obraťte se na nás.

Jak bych měl/a Aqua A „otestovat“ před použitím pokud mám citlivou pleť?

Aplikujte přípravek na malý kousek pokožky, kde je nepravděpodobné, že byste si jej omylem smyli nebo setřeli. Nechte přípravek působit stejnou dobu, jakou byste jej nechali působit na pokožce obecně. Pokud nedojde k podráždění, pokračujte v používání podle pokynů.

Mohu používat vitamín C a Aqua A společně?

Ano, zcela jistě. Používejte vitamin C ráno a Aqua A večer.

Jak bych měl/a zařadit vitamin C do své rutiny při používání Aqua A?

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat produkty s vitaminem C ráno a Aqua A večer.

Mohu si při používání Aqua A stále dělat peeling?

Krátká odpověď zní ano - ale to se liší v závislosti na typu vaší pleti. Když začínáte používat Aqua, doporučujeme provádět exfoliaci ve dnech, kdy nepoužíváte Aqua A.

Jak často bych měl/a provádět peeling během používání přípravku Aqua A?

To bude záviset na vašem jedinečném typu pleti. Neváhejte se s námi spojit.

Mohu i během používání přípravku Aqua A podstoupit ošetření obličeje nebo peeling?

Rozhodně! Jen se před ošetřením nezapomeňte podělit se svojí kosmetičkou o svůj rituál péče o pleť.

Proč musím při používání Aqua A používat opalovací krém?

Retinoidy mohou zvýšit citlivost vaší pleti na slunce, proto se při používání Aqua A doporučuje každodenní používání ochranného krému.

Každopádně tohle doporučujeme vždy všem i bez toho, že by Aqua A používali.

Čím se Aqua A liší od ostatních retinolů/retionoidů?

Složení Aqua A obsahuje retinoid HPR - šetrnou a účinnou formu vitaminu A, která je biologicky dostupnější a méně dráždivá než předchozí generace lokálních retinoidů. HPR retinoid neboli hydroxypinakolon retinoát (HPR) je jedinečný derivát kyseliny retinové. Na rozdíl od retinolu, jehož přeměna na kyselinu retinovou vyžaduje mnoho kroků, HPR působí přímo v kůži - minimalizuje vedlejší účinky, jako je zánět, zarudnutí, nepohodlí a citlivost.

 

 

 

Terapie červeným světlem - Výběr panelů

Naše zkušenosti při výběru panelů s červeným a infračerveným světlem.

Za nás jsou při výběru nejdůležitější 3 faktory, kromě ceny samozřejmě.

A to jsou:

 1. Plocha - kterou chcete ozářit infračerveným a červeným světlem
 2. Čas - jak dlouho jste schopni vyčlenit na terapii čas
 3. Komfort - Při použití panelů

Tyto tři faktory a jejich kombinace jsou propojeny a za nás jsou ty nejdůležitější při výběru velikosti panelu.

Na začátku vhodné zdůraznit, že panely co do výkonu jednotlivých diod se neliší a všechny diody mají stejný výkon a vlastnosti. S větším počtem diod, jste schopni ozářit světelnou terapií více svého těla.

Výběr infračervených panelů

Ještě jeden příklad: Pokud bych si zvolila panel Starter a chtěla ozářit celé tělo, zabralo by to denně několik hodin, jelikož každá část těla je potřeba ozářit minimálně 10minut. Naopak při použití největšího panelu je ozářené celé tělo zhruba za 30-60.

Tak a jdeme na to - Rozdělení

Pokud chcete použití lokální světelné terapie, za specifickým účelem například, léčba kolene, jizvy, vlasů atd. Nevadí vám 10-20 minutové držení lampy. A nepotřebujete ozařovat celé tělo. Postačí vám základní infračervená zářivka Bulb, která je v hodná i na cestování, díky nejmenším rozměrům.

Další velikostí je Strater, který je daleko víc komfortní díky stojánku, který se dá libovolně natočit. Infračervený panel Starter je schopný ozářit například za jednu terapii celý obličej, nebo celý hrudník. Je v hodný jak pro lokální terapii tak je cílený na dennodenní použití například na pleť a tvorbu kolagenu. Celé tělo se Starter, by stále zabralo spousty času, spolu se složitým nastavováním vhodné pozice pro různé části těla.

Expert panel se dá již zavěsit, postavit ke zdi nebo na zeď. Je v hodný pro ozáření například celé nohy (koleno, svaly, šlachy), velkou část zad apod. K panelu se dá posadit a v případě zavěšení komfortně stát nebo ležet. Je schopný osvítil celý obličej, hrudník a část břicha, samozřejmě záleží na velikosti uživatele.

Biohacker je druhý největší panel, který je v hodný pro každodenní používání a pro ty co chtějí účinky světelné terapie pociťovat dennodenně. Tento panel dokáže na jedno nasvícení osvítil malé děti, pro které je v období kolektivní docházky do školek a škol velmi prospěšný při budování silné imunity. A u dospělého je schopen osvítit půlku těla na jednu terapii. (Zavěšení, postavení ke zdi a veškeré příslušenství je samozřejmě v balení)

Mitohacker je největší ze série Mito Lights. Tento panel jsme si pořídili jako první, z důvodu časového a také komfortního. První týdny jsme u něj trávili v tureckém sedu. Osvítil nám skoro celé tělo. V dnešní zrychlené, hektické době, si na pár minut dopřát odpočinek zklidnit a "vypnout" hlavu a soustředit se na léčbu beru jako velké plus. Střídali jsme s Natalí po 15 minutách přední část těla a zadní část. Nyní přemýšlíme na vhodné místo pro zavěšení a použití světelné terapie v leže, to už bude zase úplně jiná liga, ještě že panely mají časovač a vypnout se po uplynutí času, nedivil bych se, kdybychom tam usnuli. Pocity a účinky světelné terapie rozeberu v dalším článku.

Jak se píše Suma-sumárum

Pokud chcete začít a vyzkoušet panely, jasná volba pro žárovku Bulb nebo Starter panel.
Chcete-li používat panely na větší část těla, jak kvůli času nebo komfortu volte panel Expert nebo Biohacker.
Se světelnou terapií kdo chcete zasáhnout celé tělo, nebo máte méně času, nebo znáte jak terapie pomáhá, tak je jasná volba Mitohacker.

Tipy Liviny:

 1. Panely jsou v hodné pro celou rodinu – od dětí pro prarodiče. Můžou ji využít všichni, komu to dovolíte.
 2. Infrapanely se dají různé kombinovat, propojovat a rozšiřovat, dokud vám to domácí el. síť dovolí.

Terapie červeným světlem

A takto jsme si s Natalí sestavili světelnou terapii červeným světlem u nás doma.
Díky výsledkům, jak nám panely pomáhají a pomohli, jsme přikoupili další panel Mitohacker spojili dohromady a za 30minut máme nabyty snad všechny buňky v těle.

Kanadská dekorativní kosmetika SAINT nově na Liviny

Špičkové přírodní složení bez zatěžujících látek, skvělé vlastnosti, textury, barvy a výdrž! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque sed aliquam lorem. Nam porttitor ipsum sed tortor scelerisque volutpat. Nam pharetra orci id aliquam commodo. Duis vitae odio hendrerit, molestie tortor vitae, scelerisque libero. Duis maximus ligula id nulla vehicula, non facilisis magna gravida. Nulla eu ante mi. Integer dictum sem volutpat nibh semper, eu consectetur nisi euismod. Duis velit ligula, condimentum id sapien in, efficitur facilisis arcu. Sed elementum ex in tortor tempus tincidunt. Mauris euismod lacus id leo condimentum faucibus. Sed facilisis, libero a tempus molestie, massa enim pellentesque nulla, eget interdum mi dui et quam. Nunc a nibh dui. Nunc faucibus dui et tellus malesuada fringilla. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Quisque sed scelerisque lacus. Etiam suscipit imperdiet urna, mattis tempor erat sollicitudin ac.

Morbi semper egestas erat, in porta est ornare ut. Pellentesque sit amet elit id neque rutrum finibus. In interdum sit amet neque eu auctor. Vivamus non purus non augue mattis mattis. Nulla facilisi. Morbi tempor sollicitudin velit non gravida. Fusce ut sodales ipsum, non vulputate magna. Curabitur quis sodales tortor, sed bibendum sem.

Aliquam sit amet libero volutpat, vulputate ex ac, blandit magna. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. In sed enim at tellus dictum tincidunt in sed augue. Nunc sollicitudin neque non ipsum iaculis pellentesque. Donec posuere arcu at augue tempor imperdiet ac venenatis tellus. Nulla suscipit justo semper mollis lacinia. Cras pellentesque fermentum libero, tempor pharetra nisi euismod id. Vestibulum eget orci et quam bibendum sollicitudin a a nisi. Donec ornare lectus sed neque dignissim faucibus. Curabitur eget enim quis turpis sollicitudin sagittis.